Kamil Özler Kimdir Biyografisi ve Hayatı

0

Kamil Özler kimdir?, Kamil Özler kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Kamil Özler ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Kamil Özler burcu nedir? Kamil Özler memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Kamil Özler Biyografisi

2011 yılından beri Neşet Ruacan’dan sonra TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrasının şefliğini başarıyla sürdürüyor. Kamil Özler, 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kamil Özler, Antonio Dumezıc‘ten gitar dersleri alarak müziğe başladı.Kamil Özler, 1977 yılında girdiği Kültür Bakanlığı Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda Tülay Örser ile klarnet, Yavuz Özüstün ile Türk Musikisi ve Caz, Demirhan Altuğ ile armoni dersleri çalıştı. Mezun olduktan sonra da bu okulda öğretim görevlisi olarak uzun müddet görev yaptı. Mezun olduğu zamanlarda Berklee Müzik Okulu’nun, dışardan modern armoni, düzenleme ve orkestrasyon derslerini aldı.

Kamil Özler, 1982 yılında gitarist olarak katıldığı TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nda aranjör, besteci ve enstrüman sanatçısı olarak çalışmalarına devam ediyordir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Bilgi Üniversitesinde solfej, armoni, orkestrasyon ve gitar dersleri verdi.

1996 yılında, Coşkun Demir; Gökçen Taşkıran, Ahmet Güvenç ve Kamil Özler‘den yaşanan Grup G.A.K. ile birlikte “Eski Sevdalar” adlı albümü yaptı.

Kamil Özler, 2011 yılında “Klarnet Tekniği” adında bir eğitim kitabı da yazdı. Beste düzenlemeleri ile pek çok esere başarılı imza atan, bunun yanında gitar ve klarinet virtüözü olan Özler, 2011 yılından beri Neşet Ruacan’dan sonra TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrasının şefliğini başarıyla sürdürüyor.

Kitapları :
2011 – Klarnet Tekniği
Kaynak:Biyografim.org

Leave A Reply