Karakter ve Kıymet Eğitimi PDF indir

0

Karakter ve Kıymet Eğitimi PDF indir, e-kitap sitemizde Karakter ve Kıymet Eğitimi kitabı ile ilgili data vereceğiz. Vedat Aktepe tarafınca kaleme alınan Karakter ve Kıymet Eğitimi kitabı 344 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Karakter ve Kıymet Eğitimi kitabını 9786050370003 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Karakter ve Kıymet Eğitimi kitap özeti, Karakter ve Kıymet Eğitimi pdf oku, Karakter ve Kıymet Eğitimi yandex, Vedat Aktepe e-kitap pdf, Karakter ve Kıymet Eğitimi PDF Drive, Karakter ve Kıymet Eğitimi Epub ile ilgili indirme bağlantıları makalemizde.

Karakter ve Kıymet Eğitimi PDF Oku

Karakter ve Kıymet Eğitimi Kısa Özet

İçinde yaşadığımız süre dilimi gerek insanoğlu gerekse toplumlar yönünden zor bir zamandan geçmektedir. Şundan dolayı dünya genelinde ve devletimizde yaşanmış olan vakalara incelediğimizde üzücü durumlar meydana gelmektedir. Bu hadiselerin başlangıcında savaşlar, terör, hanıma sertlik, çocuk istismarı, katliam, git gide artan boşanma oranları, bağımlılık meydana getiren zararı olan madde kullanımı, intihar, hoşgörüsüzlük ve saygısızlık şeklinde birden fazla toplumsal mesele sayılabilir. Bu hadiselerin ortak noktası ise insan faktörüdür. İnsanı değiştirmeden toplumu değişiklik yapmak ve refah ortamı oluşturmak neredeyse imkânsızdır. Bu bağlamda cemiyet olarak rahat ve mutlu bir ortamın oluşmasını sağlamak maksadıyla, insanımızı değerler temelinde yetiştirmekle işe başlamalıyız. Eğitim, insanı yalnızca data anlamında donatmakla kalmaz. Bununla birlikte duyuşsal alan içinde önemli bir yeri olan değerleri kazandırır. Karakterin oluşmasında istediğimiz yönde davranışlar ortaya konmasına destek olmaktadır. Bu anlamda öğretmenler kadar halen vazifeye başlamamış öğretmen adaylarına da bu bağlamda önemli sorumluluklar düşmektedir.

Eğitim fakültesinde tahsil görmekte olan öğretmen adayları, 2018 senesinde ortaya konulmuş olan Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programı ile beraber, yeni eğitim-öğretim sürecinde Karakter ve Kıymet Eğitimi adı altında yeni bir ders görmeye ekranlara geleceklardır. Bu eserin yazılma amacı da öğretmen adaylarına halen mesleğe başlamadan bu mevzu ile ilgili düşünce sahibi olmalarını sağlamak ve onlara farkındalık kazandırmaktır. Bu amaca ulaşıldığı takdirde öğretmen adayları, vazifeye başladıklarında öğrencilerine pozitif yönde yönde rol/model olacaklardır. Bu anlamda eserin, öğretmen adaylarının karakter ve kıymet eğitim hayatına pozitif yönde yönde katkılar sağlayacağı kanısına varılmaktadır. Karakter ve Kıymet Eğitimi kitabının, öğretmen adaylarına ilerideki öğretmenlik mesleki hayatlarına pozitif yönde kazanımları bulunacağı umut edilmektedir. Bu bağlamda hazırlanan Karakter ve Kıymet Eğitimi kitabı, Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programı temelinde Karakter ve Kıymet Eğitimi dersine yönelik hazırlanmıştır. Kitabın, dersi okutacak akademisyenlere ve öğretmen adaylarına yararlı olması beklenmektedir.

Karakter ve Kıymet Eğitimi PdF indirmek için Tıklayın

Leave A Reply