Kas Büyümesi ve Yağ Yakmak için Antrenman Programları

0

Kas Büyümesi ve Yağ Yakmak için Antrenman Programları. Daha hacimli ve büyük kas hacmi amacıyla mı antrenman yapıyorsunuz yoksa yağlarınızı yakıp kül edecek bir antrenman programı mı uyguluyorsunuz? Hayal edip istediğiniz vücuda iyi mi kavuşursunuz? İşte tüm aradıklarınızı içeren mükemmel bir antrenman programı!

Amacınız ne olursa olsun, doğru oranları kullanarak bir antrenman programı oluşturmanız mümkün.

Daha geniş bir kas hacmi mi istiyorsunuz? Daha çok güç antrenmanları eklemelisiniz.

Göbeğinizi yok etme mevzusunda problem mu yaşıyorsunuz? Antrenman programınızı yüksek tekrarlı egzersizlerden oluşturmayı deneyin.

Güç Antrenmanları

Standart kas inşa eden egzersizlerden oluşan bu programda, dört hareket seçerek 5 set 5 yine şeklinde uygulamanız mühim. Klasikleşmiş bu  hareketler: Deadlift, squat, bench press, barbell row, overhead press, pull-up ve dip.

Tek yapmanız ihtiyaç duyulan; tercih ettiğiniz egzersizleri sırasıyla uygulamanız ve aralarda 2-3 dakika dinlenmenizden ibaret.

Büyüme Antrenmanları

Gelişme Antrenmanları

Diğerlerin kıyasla daha hafifçe ağırlıklarla meydana getirilen bu programda, yukarıda bahsettiğimiz egzersizlerden gene dördünü seçerek 4 set 12 yine hayata geçirmeye çalışmalısınız. Eğer hedefiniz kas hacmi kazanmaksa, her egzersiz içinde ortalama 90 saniye dinlenmeye itina gösterin. Daha oldukça yağ yakımını hedefliyorsanız, dinlenme süresini 30 saniye ile sınırlandırın yada süper setler şeklinde uygulayın.

Yağ Yakma Antrenmanları

Yağ Yakma Antrenmanları

Bu antrenman programı 2 set ve oldukça fazla tekrardan meydana geliyor. Gene daha ilkin bahsettiğimiz hareketlerden bir tek ikisini seçerek, her bir setteki tekrarları ortalama 90 saniye süresince uygulamalısınız.

Uygulamanız ihtiyaç duyulan, iki egzersiz seçin ve 4 set 90 saniye olarak yaparak başlayın.

Kardiyo

Kardiyo antrenmanları kolay benzer biçimde görünse de gereklidir. Hedefinize uygun olarak yağ yakmak istiyorsanız, kardiyoyu kesinlikle arttırmalısınız. Bu sebeple vücuttaki yağları parçalamak için metabolizma hızınızı arttırmaya çalışmalısınız.

Elbet ki saatlerce bisiklet sürmekten ya da bitmeyen yürüyüşlerden söz etmiyoruz. Bu mevzuda kısa süreli ve yüksek yoğunluklu HIIT egzersizleri tercih edebilirsiniz. Kas Büyümesi ve Yağ Yakmak için Antrenman Programları dikkatsizlik etmeyin.

Leave A Reply