Sizlere karlı iş fikirleri sunmaya devam ediyorum. Bugün de gene sizlere bolca kazançlı çıkabileceğiniz bir iş fikri anlatacağım. Kendi aracıyla kurye olmak için son dönemlerde oldukça fazla fırsat ortaya çıktı.

Online market alışveriş firmalarının artması, internetten alışverişin artmasıyla kuryeye olan ihtiyacın artması benzer biçimde… Sizin de bir aracınız var ise “ Kendi aracımla kuryelik yapmak isterim” kabul edebilirsiniz. Kendi aracımla kargo işi yorumları hakkında bir araştırma yaptım.

Doğru adımlarla ilerlendiği taktirde hakkaten bu işten iyi kazançlar elde edebilmek mümkün. Kendi aracınızı kullanacağınız için daha avantajlı olanaklar söz mevzusu. Sizlere mevzu hakkında bilmenizde fayda olan her şeyi anlatacağım.

 Kendi aracıyla kurye maaşları, kendi aracıyla kurye trendyol çalışanı iyi mi olunur? Müracaat iyi mi gerçekleşir? Bu benzer biçimde sorulara cevap vererek ilerleyeceğim.

Kendi aracımla kargo işi yapacağım diyorsanız, hepsini atlamadan okumanızı öneriyorum. Detaylara göz atalım!

Kendi Aracıyla Kuryelik Yapmak Mümkün mü?

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Bilhassa son dönemlerde duyduğumuz bir iş fırsatı olan, kendi aracıyla kuryelik yapma işi mümkün mü? Süreç iyi mi aşama kaydediyor? Merak ediliyor. Buna net bir açıklık getirelim. En başta, evet! Kendi aracınızla kuryelik yapmak mümkün.

Kurye olmak son dönemlerde oldukça yaygınlaşan mesleklerden birisi. Kuryelere artan işlerle beraber gereksinim duyuluyor. Bazı bilindik firmalar dahi kendi araçlarıyla kuryelik meydana getirecek kişiler arıyor. Bu fırsatları değerlendirerek, kendi aracıyla kuryelik yapma fırsatı yakalan birçok şahıs var.

İlgili İçerik: Yemeksepeti Banabi Kurye Müracaat

Kurye olmak için bazı şartları yerine getirebildiğiniz ve ticari bir araca ya da uygun model motosiklete haiz olduğunuz süre, kuryelik yapabilirsiniz. Yiyecek sepeti, Trendyol, Hepsiburada benzer biçimde e – tecim sektöründe 1 numara olan firmalar yardımıyla tatminkar maaşlar kazanabilirsiniz. Ya da MNG kargo benzer biçimde kargo şirketleri ile… Hepsini tek tek açıklayacağım.

Kendi aracıyla kurye olmak isteyenlere duyurulur!

Kendi Aracıyla Kurye Iyi mi Olunur?

Kendi Aracıyla Kurye Nasıl Olunur?
Kendi Aracıyla Kurye Iyi mi Olunur?

Kendi aracımla kuryelik yapmak isterim diyorsanız, bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Kendi aracıyla kurye olma şartları şu şekilde:

 • Kendi aracınızla kurye olmak istiyorsanız, psikoteknik belgesi ve SRC belgesi almalısınız. Emek harcamayı düşündüğünüz yere gore bu değişim gösterebiliyor. Kargo şirketleri ve e – tecim markalarının istekleri değişebildiği için en doğru yanıtı firmalardan alıyorsunuz.
 • Kullanacağınız aracın kuryelik halletmeye uygun olması gerek. Hafifçe ticari bir vasıta olması gerek.
 • Kurye için daha ilkin deneyiminiz var ise, bir sıfır öndesiniz anlamına gelir.
 • Kullanacağınız araca gore ehliyetinizin olması gerekiyor. Hususi vasıta için lüzumlu olan yeterlik ile motosiklet için lüzumlu ehliyetin değişik bulunduğunu ihmal etmeyin. Hangi araçla kuryelik yapacaksanız, ona gore bir yeterlik lüzumlu.
 • Çalışacağınız firmanın sizden istediği bazı şartlar olabiliyor. Mesela belli başlı ekipmanları kullanmak, emek harcama şartları birçoğunda farklılık gösteriyor. Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler bunu göz önünde bulundurmalı.
 • Vergi mükellefi olmak ve satmaca kesebiliyor olmak gerek. Buna bağlı olarak sahıs şirketi açmanız lazım. Bu da averaj olarak 200 TL civarında bir maliyet anlamına gelir. Bazı firmalarla çalıştığınızda kimi zaman şirket açmanıza gerek kalmayabiliyor. O nedenle ilk olarak çalışmak istediğiniz bölgeler ile iletişime geçmeniz önemlidir.

Kendi Aracıyla Kurye Maaşları 2022

Kendi Aracıyla Kurye Maaşları
Kendi Aracıyla Kurye Maaşları 2022

Aklınızdaki bir öteki sual “kendi aracımla kargo işi ne kadar kazandırır?” bulunduğunu biliyorum… Kendi aracıyla kurye ne kadar kazanır? Bunun için tek bir yanıt yok sevgili okuyucular.  Kendi aracıyla kurye maaşları için maaşlar firmalara gore değişim gösteriyor. Hangi firmayla çalışıyorsanız, ona bağlı diyebiliriz.

Her firmadan değişik meblağlar kazanabilirsiniz. Bazı firmalar ile 8.000 TL kazanabilirken, bazılarıyla daha azca kazanırsınız. Averaj olarak bir maaştan bahsedecek olursam, 4.250 TL net maaş var. Net maaşın haricinde; bahşiş, fazladan mesai, yiyecek tutarı derken bu maaş 5.000’i rahat buluyor.

Ne kadar oldukça çalışırsanız onun karşılığını alıyorsunuz. Fazla emek vermeyi düşünürseniz, söylediğim meblağların üstüne rahatça çıkabilirsiniz. 100 paket teslimi yaparak, aylık averaj olarak 12.000 TL kazanmak mümkün!

Sizlere moto kuryelerinin ne kadar kazandığını bir yazıda toplamıştım… Motorlu kurye maaşları için güncel detayları öğrenmek için tıklayın…

Kendi Aracıyla Kurye Olma Avantajları

Kendi aracıyla kuryelik yapma avantajlarından sizlere anlatmak isterim. Bu avantajları öğrendikten sonrasında, bu iş fikri size oldukça cazip gelecek.

 • Emek harcama saatleri için kendinize uygun olduğunuz vakitleri seçebilirsiniz.
 • Kendi aracıyla kurye olduğunuzda yapacağınız iş, yalnız sizlere teslim edilen siparişleri adreslere teslim etmektir. Extra bir iş yükünüz yoktur.
 • En büyük avantajlardan birisi, kendi aracınızı kullanmanızdır. Böylece daha rahat bir emek harcama şartına sahipsiniz diyebilirim. Aracınızı teslim almak, teslim etmek için uğraşmanıza gerek yok. Bunun için fazladan süre harcamanıza gerek yok. Evinizin önündeki aracınızla işe başlarsınız.
 • Ne kadar çalışırsanız, o denli oldukça para kazanıyorsunuz. Emek harcama için bir sınırınız yoktur.

Bu avantajların çalışacağınız firmaya gore değişim gösterebileceğinin altını çizerim.

Hepsiburada Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
hepsiburada kendi aracıyla çalışacak

 Türkiye’nin en büyük e- tecim firmalarından birisi olan Hepsiburada ile kendi aracınızla kurye olarak çalışabilirsiniz. Kendi aracıyla dağıtım elemanı olmak isteyenler için değerlendirilmesi ihtiyaç duyulan bir şirket.
Hepsiburada firmasında kendi aracınızla kurye olarak çalışmak istiyorsanız, firmanın dağıtım markası Hepsiexpress için iş ilanlarını araştırmalısınız. Kariyer.net benzer biçimde iş bulma sitelerinden Hepsiexpress iş ilanlarına erişebilirsiniz.

Elbet bunun için yukarıda bahsettiğim benzer biçimde firmanın sizlerde istediği bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Kendi aracıyla kuryelik yapma için belli başlı şartları şu şekilde:

 • B sınıfı yeterlik sahibi olmak.
 • SCR 4 belgesine haiz olmak
 • Askerlik görevinin yapılmış olması ya da 2 yıl erteleme ettirmiş olmak.
 • Vasıta modeliniz ticari olmalı. Örneği Fiat Doblo, Fiorino, Renault Kangoo benzer biçimde.
 • Minimum lise mezunu olmak.
 • İletişim becerisi yüksek olmak, ekibe ayak uydurabilmek.
 • Kent yollarına hakim olmak.

Hepsiburada kendi aracıyla kurye olmak için başlıca şartlar bu şekilde. İşe girdiğinizde yapmanız gerkenler, Hepsijet şubesine gelen kargoları alıp, vaktinde adreslerine teslim etmek.

Kendi aracımla kargo işi iyi mi yapılır ? diye soruyorsanız, cevabı işte bu kadar… Siz de kendinizi uygun görüyorsanız derhal iş ilanlarına göz atmaya başlayın!

İlginizi Çekecek: Getir Kurye Maaşları

Paket Taxi Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kargo işi

Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler, Paket Taxi firmasına başvuruda bulunabilir. 2015’te kurulan oldukça yeni bir oluşum olan Paket Taxi, restoranların, kafelerin, marketlerin kuryelik görevlerini üstüne alıyor.

Belli bir antak kalma sağlandığında, mesela bir restoran kendi kurye hizmetine ayrı çaba sarf etmek yerine, paket taxi ile çalışıyor. Son yıllarda gittikçe büyüyen bir şirket olduğundan Paket taxi kurye çalışan sayısı da artacağı düşünülüyor.

Pakex Taksi şu an belli başlı şehirlerde hizmet veriyor. Her geçen gün Türkiye’nin her yerine yayılmayı planlıyorlar. Siz de zaman kaybetmeden kendi aracıyla kuryelik yapma için başvuruda bulunabilirsiniz.

Mevzu hakkında tüm detaylara Paket Taxi Nedir? Yazısından ulaşabilirsiniz. Paket Taxi kendi aracıyla kurye olmak hakkında her şeyi öğrenip, başvuruda bulunabilirsiniz.

Kendi aracıyla kurye Trendyol Çalışanı Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kurye trendyol çalışanı olmak

Biliyorsunuz ki ki Trendyol her geçen gün büyümeye deam ediyor. Kendi içinde çeşitli projeler geliştirerek, istihdama katkıda bulunuyor. Kendi aracıyla kurye Trendyol için çalışabilirsiniz. Sektörde en önde gelen firmalardan birisi olduğundan kazancınızdan güvenli olabilirsiniz.

Hakikaten tatminkar bir maaş kazanma şansınız var. Ayda 5.000 TL’nin üstüne çıkmak mümkün. Trendyol Go kurye olmak hakkında sizlere yazdığım yazıyı okuyarak tüm detaylara erişebilirsiniz.

Kendi aracıyla kuryelik yapma için ne olursa olsun değerlendirmeniz ihtiyaç duyulan bir şirket. Şartlar neler? Maaş bilgisi, avantajlar, hepsini yazıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Kendi aracıyla kurye olmak isteyenler için mükemmel bir fırsat!

Okumak İsteyebilirsiniz: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Aras Kargo Kendi Aracıyla Kuryelik Yapma

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracıyla dağıtım elemanı

Şimdi sizlere Türkiye’nin en bilindik ve tercih edilen kargo şirketleriyle emek harcama fırsatınızdan bahsedeceğim. Birkaç kargo şirketi, kişilere girişimci kurye olmaları için fırsat tanıyor. Hafifçe ticari aracınız var ise, siz de kendi aracımla kargo işi yapmak isterim kabul edebilirsiniz.

Aras Kargo, kendi aracınızla çalışabileceğiniz başarıya ulaşmış kargo şirketlerinden birisi. Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden birisi olan Aras Kargo’da son dönemlerde kendi aracıyla kuryelik meydana getiren kişilerin sayısı arttı.

Hanım, adam fark etmeksizin siz de esnaf kurye müracaat formu ile Aras Kargo iletişime geçebilirsiniz. Aras kargo kendi aracıyla kurye olmak için en temel koşul, 6 yaşını geçmemiş bir ticari araca haiz olmak. Aras Kargo esnaf kurye müracaat formu için tıklayın!

MNG Kargo Kendi Aracıyla Kurye Olmak

Kendi Aracıyla Kurye Olmak
kendi aracımla kargo işi yapmak

Kendi aracınla kargo taşıma işi için son başlıktayım… Bir öteki kendi aracınızla kuryelik yapabileceğiniz kargo şirketi, MNG Kargo. Bu şirket da Türkiye’nin en oldukça tercih edilen kargo firmalarından birisi. MNG kargo kendi aracımla çalışmak isterim diyorsanız, müracaat yapabilirsiniz. MNG Kargo, girişimci kurye müracaat fırsatı ile ticari araca haiz kişilere iş fırsatı sunuyor. MNG kargo kendi aracıyla kurye olmak için bazı şartları yerine getirebilmeniz gerekiyor. Şartlar şu şekilde:

 • Ticari araca haiz olmak
 • Minimum lise mezunu olmak
 • 22 yaş ile 55 yaş içinde olmak
 • Dikkatli ve titiz olmak
 • Emek harcama sistemine uyumlu
 • Girişimci olmak

Bu şartları yerine getirebiliyorsanız, MNG girişimci kurye başvurusu için başvuruda bulunabilirsiniz. MNG kargo güvencesiyle emek harcayarak, teknik donanım ve destekten faydalanabilirsiniz. Kendi aracıyla kurye olmak hakkaten bolca avantajlı!

Dağıttığınız kadar kazanma şansınız var. Kendi aracınızla teslimat yaptığınız paket sayısına kadar para alırsınız! MNG Kargo Girişimci Kurye Müracaat Formu için tıklayın…

SONUÇ:

Sizlere kendi aracıyla kurye olmak hakkında tüm bilmeniz gerekenleri aktardır. Bahsettiğim firmalar vesilesiyle, kendi aracıyla kurye olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul, Antalya, Adana, Trabzon benzer biçimde Türkiye’nin her yerinden kendi aracınızla kuryelik yaparak para kazanabilirsiniz. Sizlere sunduğum detayları iyice anladığınızdan güvenli olun! Merak ettikleriniz ya da aklını kurcalayan sorular olursa, aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin! Kendi aracımla kargo işi yorumları hakkında sizlere aşağıda bırakacağım videoyu izleyerek, birincil ağızdan detayları dinleyebilirsiniz.

Daha çok KARLI İŞ FİKİRLERİ arıyorsanız, yazı kategorimize göz atabilirsiniz..
Site Adresi:

Bir cevap yazın