Kılavuz Çekme

Kılavuz Çekme

Kılavuz çekme ve diş açma yoluyla vida dişleri yapmak için bir kılavuz ve pafta seti kullanılır. Bir kalıp cıvatayı keserken somunu kesmek için bir musluk kullanılır. Kovalama olarak bilinen bir süreçte ipliği temizlemek için birlikte de kullanılabilirler; Damian Mcevoy plumbing’den Damian, bu tekniği su ısıtıcı onarımları ve her gün genel sıhhi tesisat işleri için kullandıklarını söylüyor.

İpliği Belirle
İlk olarak, inç başına iplik sayısını bulmanız gerekir. Bu, hangi kümenin kullanılacağını belirlemeye yardımcı olur. İnç başına toplam iş parçacıklarını hesaplamak için bir ölçü sistemi kullanabilirsiniz. Bu okumalarla artık kullanılacak ayarları seçebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun kılavuz çekme ve kalıp setini belirlemek için güvenilir platformlardaki incelemelere göz atın. Kalıbı yönlendirmek ve tutmak için doğru anahtarı kullanın. İster yeni ister eski iplikler yapıyor olun, kalitelerini iyileştirmek için eşit olmalıdırlar.

Doğru Araçları Seçin
Irwin Hanson kılavuz ve pafta seti

İş parçacıklarını kesmeye çalışmadan önce doğru araçları edinin. Eşleşen bir musluk ve kalıp seti ideal olacaktır. Bu aletler kalibrasyonlar ve standart ölçümlerle birlikte gelir. Doğru araçları kullanmak için kalıbın boyutunu eşleştirin ve dokunun. Aletleriniz parçalarınızı bir arada tutacak kadar güçlü olmalıdır. Çoğu musluk ve kalıp seti çelikten yapılmıştır. Daha hafif işler için karbon ve takım çeliği kullanın. Daha zorlu işler için yüksek hız çeliği kullanın. Doğru aletler, setin ve delinmekte olan öğenin işin ortasında kırılmamasını sağlar. Aynı zamanda doğruluğu ve verimliliği artırır.

Yeni İş Parçacıkları Oluştur
Neiko 00912A kılavuz ve pafta seti

Yeni bir diş oluştururken cıvatayı yerine ve üzerine bir anahtar yerleştirin ve çevirin. Kalıp, her dönüşten sonra iplikleri hareket ettirecek ve oluşturacaktır. Her dönüşte cıvatanın sıkıldığını hissedeceksiniz. İplik yaparken setin üzerine kesme yağı dökün. Bu yağ, başka bir metal üzerinde iplik yaparken oluşan kıvılcımları ve ısıyı azaltır. Ayrıca hem metal hem de ahşap parçalarda paslanmayı önlediği için setin ömrünü uzatır. Tamamlandığında, cıvata kalıbın tepesine doğru hareket edecektir. Mükemmel iplikler oluşturmak için, kalıbı birkaç turdan sonra desteklemeyi düşünün. Bu, net kesimler yapmanıza ve kalıp kesimlerini daha iyi yapmanıza yardımcı olur.

Yeniden okuma
Gino 0554 kılavuz ve pafta seti

İş parçacıklarının çoğu sağlam olduğunda yeniden okumak kolay olabilir, ancak durum böyle değilse biraz zor olabilir. Yalnızca birkaç diş yerinde değilken, daha önce kullanılana benzer bir ölçü kullanın. Dişler onarılamazsa, daha büyük bir ölçü seti kullanın. Bu, delik boyutunu artıracak ve karşılığında yeni dişler için yer açacaktır. Kullanılan set, doğru alanda düz bir ipliği daha fazla bozmadan kesmenizi sağlamak için stratejik olarak yerleştirilmelidir. Ürüne zarar vermeden kullanmak için fazladan yer yoksa işlem imkansız olabilir. İlk kez kullanıcıysanız, yeniden okumak sizin için bir etkinlik olmayabilir.