Kudüs’te sahneye çıkan İbrahim Tatlıses sıhhat durumuyla ilgili fena haberi verdi

0
Kudüs’te sahneye çıkan İbrahim Tatlıses sağlık durumuyla ilgili kötü haberi verdi

Kudüs’te binlerce Filistinli ve İsrailli hayranlarıyla buluşan Tatlıses, izdihama neden olan konserde sıhhat durumuyla ilgili konuştu

Yıldız TV ekranlarında çarşamba geceleri gösterilen Poll Production yapımı İbo Show programıyla ekranlara geri dönen İbrahim Tatlıses, Kudüs’te konser verdi. Uğramış olduğu silahlı hücum sonrası uzun süre tedavi gören ve 9 yıl müzikle uğraşmaya ara veren İbrahim Tatlıses, seneler sonrasında konserlerine tekrardan başladı. Kudüs’te sahneye çıkan ve halen sıhhat sorunlarıyla boğuşan meşhur türkücü sıhhat durumuyla ilgili fena haberi verdi. Fanatikleri merak ediyor, İmparator lakaplı İbrahim Tatlıses’in sıhhat durumu iyi mi? Meşhur türkücü İbrahim Tatlıses’in yaşamı ve müzik yaşamı haberimizde. Şimdi detaylar

Kudüs’te sahneye çıkan İbrahim Tatlıses sıhhat durumuyla ilgili fena haberi verdi

Uğramış olduğu silahlı hücum sonucu ağır yaralanan ve 10 yıldan fazladır sıhhat sorunlarıyla savaşım eden meşhur türkücü İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz yıl programlarına başlamıştı. Yıldız Tv’de Çarşamba akşamları gösterilen Poll Production yapımı İbo Show programıyla yeniden hayranlarıyla buluşan Tatlıses, doktorlarının izin vermesiyle İsrail’de sahneye çıktı. Kudüs’teki konser mekânı ‘Sultan’ın Havuzu’nda sahne alan Tatlıses, binlerce kişinin katılmış olduğu etkinlikte en güzel şarkılarını söylemiş oldu.

Dualarınızla ayaktayım

Kudüs’te binlerce Filistinli ve İsrailli hayranlarıyla buluşan Tatlıses, izdihama neden olan konserde “Mavi Mavi”, “Evlerinin Önü Boyalı Direk”, “Dom Dom Kurşunu”, “Bir Kulunu Fazlaca Sevdim”, “Esmersen Güzelsin” benzer biçimde en fazlaca söylenen türkülerini söylemiş oldu. Ortadoğu’da ve Arap dünyasında binlerce hayranı bulunan İbrahim Tatlıses konser esnasında hafızalara kazınan eserleriyle hayranlarını coşturdu. Sahnede fanatiklerinin ısrarlı sorularına yanıtsız bırakamayan meşhur türkücü sıhhat durumu hakkında fena haberi şu cümlelerle verdi: “Sol elim tutmuyor fakat dilim konuşuyor. Sizin dualarınızla ayaktayım.” dedi. Fanatikleri da sık sık “İbo, İbo” tezahüratı yaparak şarkıcıya desteklerini gösterdi.

İbrahim Tatlıses Kimdir?

1952 senesinde Urfa’da doğan Tatlıses, çileli bir çocukluk yaşadı. Birçok işte çalışan Tatlıses, bir inşaatta şarkı söylerken ortaya çıkarıldı. 1977 de “Ayağında Ayakkabı” albümü ile sanat kariyerine başlamış olan Tatlıses gözde olmuş “Sabuha”, “Dom Dom Kurşunu”, “Bir Mumdur” türküleriyle şöhrete ulaştı. Bir tek vatanımızda değil Arabesk şarkılarla Balkanlar, Ortadoğu ve Hindistan’da tanındı. Bir tek müzik alanında değil birçok sektörde etkinlik gösteren Tatlıses, İmparator lakabıyla anıldı. 1987’de Tatlıses Müzik’i kuran ve birçok türkücü yetiştiren müzik adamı, 2011 senesinde uğramış olduğu silahlı hücum sonucu 9 yıl sahnelerden uzak kaldı.

29-06-2022
Yazar Hakkında

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de dünyaya geldi. 1994 senesinde Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye’nin her bölgesinde 25 .. devamı..
mail

Leave A Reply