Kurabiye Hırsızı Hikayesi Dinle

Günlerden bigün kadının biri havalimanında, uçağını bekliyordu.  Hanım beklemekten epeyce sıkılmıştı, sadece uçağının kalkmasına baya bir süre vardı. Beklerken havalimanın marketinde kitap ve bir kutu kurabiye satın alıp, kitabını okurken kurabiyeleri atıştırmak için oturacak bir yer buldu.

Kitaba o denli kapılmıştı ki, yanına oturan adamı fark etmemişti bile. O esnada yanında ki insanın kurabiyeleri izin almadan yediğini fark etti.

Hanım bu durumu görmezden gelip kitabını okumaya devam etti, fakat her fırsatta saate bakıp, bir an ilkin uçağına binip gitmek istiyordu. Kurabiye hırsızı kurabiyeleri yavaş, yavaş yerken hanım görmezden gelmeye devam ediyordu.

Bir süreden sonrasında hanım artık öfkelenip, kendi kendisine:

“Yakarış etsin ki, insanlığımı kaybetmedim! Her daim öfkemi tüm şartlar altında denetim altına almamı akrabalarım zamanında bana öğretti, yoksa burada bu adamı rezil ederdim!”

Bu düşünceleri düşünürken hanım, kurabiye paketinde son bir tane kurabiye kalmıştı ve hanım kurabiye hırsızın şimdi ne yapacağını merakla bekliyordu.
Kurabiye Hırsızı Ana Fikri

Kurabiye Hırsızı
Kurabiye Hırsızı

Kurabiye hırsızı yüzündeki tebessüm bir gülüşle son kalan kurabiyeye elini uzatmıştı, son kalan kurabiyeyi ikiye böldü, o esnada hanım insanın elindeki kurabiyeyi aniden kapıp:

“Aman Tanrı’ım ne kaba bir adam bu şekilde! Ne teşekkür etti nede izin istedi!” diye düşünmüştü. Hanım daha ilkin asla bu kadar sinirlenip öfkelendiğini hatırlamıyordu.

Bu sırada kadının kalkacağı uçağın anonsu yapılınca, hanım eşyalarını toplayıp uçağına doğru ilerledi. Hanım ilerlerken arkasına dönerek Kurabiye hırsızına bakmadı bile! Sonunda uçağına gidip, eşyalarını oturacağı koltuğun üst kısmına yerleştirdi ve kitabı okumak için çantasına elini uzattı.

Aniden şaşkınlık içinde kala kalmıştı! Çantasından bir kutu açılmamış kurabiye kutusu çıkmıştı! Büyük bir pişmanlık ve acı içinde:

“Bu kurabiyeler benim, meğer havalimanında birlikte oturduğumuz, benim kurabiyelerimi yediğini sandığım o kurabiyeler o adamınmış! Meğer adam kurabiyelerini benimle paylaşmış.

Hanım oldukça pişman şekilde, o adamdan özür dilemek istemişti, sadece artık oldukça geçti! Meğer o sert ve izinsiz kurabiyeleri yiyen kurabiye hırsızı kendisiymiş.

HikayelerÖykü Oku5 Yaş Masalları
Site Adresi:

Bir cevap yazın