Maltepe'de eski milletvekilinin aracına molotoflu hücum Maltepe'de, 23. Dönem AK Parti Milletvekili Mahmut Dede'nin aracına molotofkokteylli hücum düzenlendi. Dede'nin aracında maddi hasar meydana gelirken, polis vaka yerinde araştırma yapmış oldu. GENEL

0

Maltepe’de, 23. Dönem AK Parti Milletvekili Mahmut Dede’nin aracına molotofkokteylli hücum düzenlendi. Dede’nin aracında maddi hasar meydana gelirken, polis vaka yerinde araştırma yapmış oldu.

Vaka, saat 03.25 sıralarında Zümrütevler Mahallesi’nde meydana geldi. 23. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede’nin, işyerinin önünde park halinde bulunan aracına molotofkokteylli hücum düzenlendi. İhbar üstüne vaka yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Molotof sebebiyle çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafınca kısa sürede söndürülürken, araçta maddi hasar meydana geldi. Vaka yeri araştırma ekiplerinin yapmış olduğu araştırmalarda, aracın arka camının taş yardımıyla kırıldığı ve kırılan yerden içeriye molotofkokteyli atılmış olduğu tespit edildi. Çevrede uzun süre araştırma meydana getiren takımlar, elde edilmiş delilleri torbalara koyarak muhafaza altına aldı. Polis ekipleri saldırıyı gerçekleştiren şahıs ya da kişileri yakalamak için emek verme başlattı.

“BU BİR TERÖR EYLEMİNE BENZİYOR”

Mahmut Dede, “Saat 03.25 sıraların da iş yerimize programlı ve molotof kokteylli bir terör saldırısı yapılmış oldu. Derhal akabinde haberimiz oldu. Yangına müdahale edip söndürdüğümüzde arabamızın kullanılamaz hale geldiğini gördük. İtfaiye ve güvenlik ekipleri, vaka yerine gelmiş olarak tüm incelemeleri yaptılar, tüm delilleri topladılar. İnşaallah en kısa zamanda yapanlar bulunacaktır. Bu sebeple bu bir terör eylemine benziyor. Tertipli ve koordineli yapılmış bir terör eylemi” dedi.

Bundan sonrasında sonucu bekleyeceklerini belirten Dede, “Güvenlik kameralarını izlediğimizde, biz esasen saat 01.30 şeklinde iş yerinden ayrılmıştık. Vakası yapmadan ilkin yan binanın merdivenine oturuyorlar. Birisi evvelinde hazırlanmış poşet içindeki taşı arabanın arkasından alıyor, diğeri ise molotof kokteyl şişesindeki ateşi yakıyor ve hızlıca otomobile geliyorlar.Güvenli yerde park halindeki aracımın camını biri taşla kırıyor, arkasından diğeri süratli şekilde molotofu atıyor ve kaçıyorlar. Görüntüler bunlardan ibaret” şeklinde konuştu.

.

Leave A Reply