Mısır patlatma makinesini kullanmadan ilkin makinenizi ne olursa olsun temizlemeniz gerekmektedir. Elinizde eğer var ise kullanım kılavuzunu okumanızı , mısır patlatma ..

Mısır patlatma makinesini kullanmadan ilkin makinenizi ne olursa olsun temizlemeniz gerekmektedir. Elinizde eğer var ise kullanım kılavuzunu okumanızı , mısır patlatma işlemine başlamadan ilkin tavsiye ediyorum. Yok ise bu yazı size yeterince destek olacaktır.

Mısır Patlatma Makinesi Kullanımı

İlk olarak mısır patlatma makinesini düz ve kuru bir yüzeye yerleştirmeniz gerekmektedir. Mısır patlatma makinesinin tabanına sıvı yağ ve patlatılacak mısırı koymanız gerekmektedir.

3 kişilik porsiyon için 1 çay kaşığı kadar yağ, 1 kahve fincanı kadar da mısır koymanız idealdir, bu ölçülerdeki patlatılan mısır 2 litre ye ulaşacaktır. 6 kişilik porsiyon için ölçüyü ikiye katlamanız durumunda yarı yolda kalmazsınız. Doğrusu 2 çay kaşığı kadar yağ, 2 kahve fincanı kadar mısır koymanız durumunda 4 litre kadar patlamış mısır elde edeceksiniz.

Peşinden plastik kabı mısır patlatma makinesinin üstüne yerleştirmeniz gerekmektedir. Plastik kabın tutacakları ile makine tabanının tutacakları iyice birleşmiş mi deneyin. Güvenli olduktan sonrasında mısır patlama makinesinin fişini prize takabilir, mısır patlatma makinesini çalıştırabilirsiniz. Makinenin emek verme esnasında kesinlikle cihaza dokunmayınız.
Mısır patlatma süreniz, koyacağınız mısır ve yağ miktarlarına bakılırsa 4-7 dakika içinde değişmektedir. Mısır patlatma işlemi esnasında makinenin başından ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Mısırın yanmamasını denetim etmeniz için , makinenin başlangıcında durmanız gerekmektedir. Patlatma işlemi sona erince makineyi kapatabilirsiniz. Nerede ise her mısır patlatma makinesinde kapak mevcuttur.

Bu kapağı plastik kabın üstüne kapatınız. Tutacaklardan tutup makineyi ters çevirebilirsiniz. Doğal olarak bu işlemleri kendinizden uzak tutun, sıcak buğu yanmanıza niçin olabilir.

Servis yapmadan ilkin damak keyfinize bakılırsa istediğiniz seviyede tuz ilave edebilirsiniz. Patlatmış olduğunuz mısır gözünüze azca geldi ise, patlayan mısırları kaba aldıktan sonrasında, aynı şekilde yine mısır patlatabilirsiniz.

Mısır patlatma makinesinin emek verme süresine ulaşınca 15 dakikadan fazla çalıştırmamanız tavsiye edilir. 15 dakikalık süre bitti ve hala mısır patlatma işlemine devam edecekseniz 20 dakika kadar makinenin dinlenmesi gerekmektedir.

Tüm mısır patlatma işlemleriniz bittikten sonrasında, mısır patlatma makinesinin ısısının düşmesini bekleyin ve nemli bir bez ile mısır patlatma makinenizi temizleyebilirsiniz.

Suyun altında yada bulaşık makinesinde yıkamamaya itina gösteriniz, motoruna su kaçtığı taktirde mısır patlatma makineniz çalışmayacaktır. Garantisi olsa dahi su ile temas etmiş olduğu için güvence belgeniz kapsam dışı kalır.

Daha fazlası ve ayrıntılar için http://nasilkolay. com/misir-patlatma-makines-nasil-kullanilir adresini ziyaret edebilirsiniz.
Site Adresi:

Bir cevap yazın