Netflix Dizisi Dijital Yalanlar Ağı: Ölüm, Kabahat ve İnternet Yayında! Mevzusu Ne? Kabahat temalı seçki dizisi "Dijital Yalanlar Ağı: Ölüm, Kabahat ve İnternet (Web of Make Believe: Death, Lies and the Web)" 1. sezonuyla Netflix'te yayına girdi. Mevzusu, fragmanı…. 7 saat 15 dakika ilkin

0

Refah kaçıran beş hikâye…

Komplo. Dolandırıcılık. Vahşet. Katliam. Sanal olarak başlamış olan her şey büyük bir hızla gerçek olabilir ve tüm dünyayı etkileyen sarsıcı sonuçlar doğurabilir.

Kabahat temalı seçki dizisi “Dijital Yalanlar Ağı: Ölüm, Kabahat ve İnternet (Web of Make Believe: Death, Lies and the Web)1. sezonuyla Netflix’te yayına girdi.

Oscar ödüllü baş yapımcılar Ron Howard ve Brian Grazer’ın (Düşüş: Boeing Davası) arkasında olduğu dizinin sezonu 6 bölümden oluşuyor.

DİJİTAL YALANLAR AĞI NASIL BİR DİZİ?

Yönetmen Brian Knappenberger, Luminant Media ve Imagine Documentaries tarafınca hayata geçirilen Dijital Yalanlar Ağı: Ölüm, Kabahat ve İnternet; kendilerini, çağıl araçlarla yayılan yanlış bilgiler ve dijital aldatmacalarla dolu karanlık ve çarpık bir ağın içinde gören insanların öykülerini konu alıyor.

Bugünün dünyasını yansıtan bu rahatsız edici ve garip dizi; mesnetsiz ihbarların neticelerini ele alıyor, beyaz ırkçılığının çıkmazlarla dolu dünyasında dehşet verici bir yolculuğa çıkıyor, Gelir İdaresini hedef alan cüretkâr bir soygunun şüphelisinin peşine düşen federal kolluk güçlerine katılıyor ve Rusya’nın ABD seçimlerine müdahale etmiş olduğu dönemde işlenen bir cinayeti araştırıyor.

Pek fazlaca değişik karakter ve şaşırtıcı vaka örgüsü barındıran belgesel, bayağı bir Amerikan evi ile yanlış bilgilerle büyüyen kaotik bir sarmalın bir araya gelmiş olarak gerçekliği iyi mi çarpıtabileceğini gözler önüne seriyor.

22-07/03/web-of-make-believe-death-lies-and-the-internet-foto.jpeg

“DİJİTAL YALANLAR AĞI” BÖLÜMLERİ

Sezonun bölüm rehberi şu şekilde:

1. Sürem 1. Bölüm: “Hususi Harekât Baskınında Ölüm” (62 dk.)
1. Sürem 2. Bölüm: “Washington’da Katliam” (63 dk.)
1. Sürem 3. Bölüm: “Ben Nazi Değilim” (64 dk.)
1. Sürem 4. Bölüm: “Cinsel Zorlama” (54 dk.)
1. Sürem 5. Bölüm: “Stingray: Kısım 1” (46 dk.)
1. Sürem 6. Bölüm: “Stingray: Kısım 2” (52 dk.)

Sezonun açılış bölümünde; bir web oyuncusunun, 911’e yapmış olduğu bir takım düzmece aramayla masum insanların evlerine SWAT timleri göndermesini fakat belirli adları hedefleyen bu şakasının trajediye dönüşmesine tanıklık ediyoruz.

22-07/03/web-of-make-believe-death-lies-and-the-internet-poster.jpeg

Yapımın tanıtım videosunu derhal aşağıdan seyredebilirsiniz.

“Dijital Yalanlar Ağı: Ölüm, Kabahat ve İnternet” (Netflix) Fragman:

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üstünden de takip edebilirsiniz.