Omuz Kasları Gelişimi için Hususi Antrenman Programı

0

Omuz Kasları Gelişimi için Hususi Antrenman Programı. Omuz kaslarınızın hacmini ve enerjisini bu egzersizlerle ciddi anlamda arttırabileceksiniz.

Hacimli kasların ve heybetli fiziğin en mühim noktalarından biri de büyük ve şekilli omuz kasları bulunduğunu biliyoruz. Omuz genişliği, bir insanoğlunun iriliği değerlendirilirken ilk bakılan bölgeler içinde yer alır. Dolayısıyla devasa omuzlara haiz olmayan bir vücut geliştirmeci, atlet ya da güreşçi görmeniz mümkün değildir.

Omuz kasları (deltoidler), üç kısımdan oluşur. Bunlar: ön deltoid, lateral deltoid ve arka deltoid. Eğer iri deltoidlere haiz olmak istiyorsanız, bu üç deltoid kısmını da fazladan olarak çalıştırmanız gerekir.

Overhead Press

Overhead Press

Omuz gelişimi için Overhead Press, en iyi egzersizlerin önderlik yapar. Bu egzersiz, tricepsler ile de etkileşime girmektedir. Egzersiz esnasında bacaklarınızı kullanarak zıplamamaya ve yalnız omuzlarınızdan güç almaya itina gösterin. Bench press iyi mi ki göğsünüzün enerjisini gösteriyorsa, overhead press de omuzlarınızın enerjisini göstermeyi elde eden bir egzersizdir.

Omuz Kasları için Incline Lateral Raise

Omuz Kasları için Incline Lateral Raise

Çalışmaya başlarken ellerinize birer dambıl alın ve eğimli sehpaya kollarınız aşağıda olacak şekilde yatın. Dambılları omuz seviyesine kadar kaldırın ve yavaşça indirmelisiniz. Hareket esnasında omuzlarınızdaki gerilmeyi hissedeceğinizden, verimliliğini sorgulamayacaksınız.

Front Raise

Ilk olarak ellerinizle ağırlığı kavrayın ve ayakta pozisyon alarak alışmaya başlayın. İlk olarak ağırlığı aşağı sarkıtmış şekilde tutun ve omuz hizanıza kadar yavaşça kaldırın. Hareket esnasında kollarınızı kırmayın ve ağırlığı sallamayın. Tüm denetim sizde olmalı. Ön deltoidlerinizin gerildiğini hissetmeye çalışın ve hareketi tekrarlayın.

Omuz Kasları için Bent-Over Lateral Raise

Omuz Kasları için Bent-Over Lateral Raise

Bu emek verme ile direkt olarak arka deltoidlerinizi tesir sağlayabilirsiniz. Fakat hareketi doğru halletmeye oldukca dikkat etmelisiniz. Başınızı bir sehpa yardımıyla destek yapabileceğinizi belirtelim.

Face Pull

Face Pull

Bu emek verme Face Pull, arka deltoidlerinizi mükemmel şekilde çalıştırırken, orta deltoidlerinize de tesir etmektedir. Bununla beraber kürek kemiğinizdeki zayıf kasları da amaçlamaktadır. Bu sayede omuz eklemlerinizin kuvveti artar. Omuz için mükemmel bir egzersiz bulunduğunu da vurgulayalım.

Leave A Reply