Oto Yıkama İş Yeri Açmak 2023

0

Arabalar ülkemizde hemen hemen her erkeğin en çok meşgul olduğu konulardan biri, kimisi için sadece eğlence, kimisi için hem keyif hem de çalışmak demek. Serbest meslek sahipleri için çok daha kolay olan bir iş kurmak, otomobil tutkunları için de iş fikirleri ortaya çıkarıyor. Ülkemizde otomobil üzerine en çok yapılan eserler hiç kuşkusuz galeri işleridir. Bayilik açmak ve araba alıp satmak birçok kişi için oldukça uygun ve kazançlı bir iştir. Bir iş kurmak için gereken sermaye, arabaların modeline ve sayısına bağlıdır, ancak her model ve araba yılının bir alıcısı olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle vintage ve orta sınıfa hitap eden arabaları alıp satmak da oldukça kazançlı olabiliyor.

Onarım işinden anlayanlar için mükemmel

Arabaları, özellikle eski model araba değerlendirmelerini seven biri için en iyi kariyerlerden biri araba restorasyonudur. Belirli bir yılın ve modelin klasik sayılabilecek eski, yıpranmış versiyonlarını satın almak ve onları tamamen elden geçirerek çok süslü bir şekle sokmak çok kazançlı bir iştir. Öyle ki aslına sadık kalırsanız 5-10.000 TL‘ye aldığınız hurdalara bu kadar para ve emek harcayarak yüz milyarlarca alıcı bulabilirsiniz. Bu noktada araba tamirini anlamak ve ilgilenmek önemlidir çünkü tamir işini kendi başınıza yapmak size ek gelir getirecek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Yedek parça temini ve tavsiyeler

Otomobil tutkunları için bir diğer iş fikirleri de otomobil deneyimi olan kişilere uygun parça ve danışmanlık hizmeti vermek. Araç arızaları, onarımları, parça listeleri vb. teknik detayları bilen herkes bu bilgileri internet üzerinden dünya çapında yayarak yurtiçi ve yurtdışı parça tedariği için bir forum oluşturarak aracılık yapabilir, ben yapabilirim. Dünyanın her yerinden araba tutkunlarının internette buluşabilecekleri bir site oluşturmak oldukça karlı ve eğlenceli bir iş olduğu için araba tutkunlarının ilgisini çekmektedir.

Leave A Reply