Peyzaj Fikirleri

Peyzaj Fikirleri

Uzun ömürlü peyzaj ipuçları

Yeşil bir baş parmağınız yoksa, manzaranızın komşularınıza çığlık attığını ve sıkıcı ve cansız bir varlıktan şikayet ettiğini görebilirsiniz. Kulağa oldukça basit gelse ve tüm bu kendin yap şovları kolay gözükse de, iyi renkli ve kesilmiş bir çimi korumak, kalbi zayıf olanlar için değildir. Aslında, çimlerin diğer tarafta daha yeşil olduğunu size sürekli hatırlatan çimlerin içine giren epeyce bilgi birikimi var. Cesaretini kırma. Aslında heyecanlanın çünkü kendi kıskanılacak manzaranızı yaratmanıza yardımcı olabilecek bir ipucu listemiz var.

Bilenlerin Katkılarına Güvenin
Sizden önce, Nashville’de inşaat ekipmanları sunan ve toprağı hareket ettirmeye ve çukur kazmaya başlayan araştırma şirketleri, bir fikir veya fiyat teklifi almak size sizi doğru yola koyan bazı ipuçları verebilir. Drenaj ihtiyaçlarını, toprak türlerini veya tarla hatlarını uzmanlara danışmadan anlayamayacaksınız. Birçok kişi yerel perakendecideki bahçe merkezine renk ve bütçe düşünceleriyle saldırır, ancak bu, düşünmeniz gereken şeyin yüzeyini bile çizmez.

Yerel bir kreşin şahsen mi yoksa fotoğraf aracılığıyla mı konsültasyon sunup sunmadığını kontrol edin. Çoğu zaman, saksı bitkilerine göz atarken sadece onlarla sohbet etmek, peyzajın yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında size zengin bilgiler verebilir. Onların tavsiyelerine uymak zorunda değilsin, ama buna değer ve fiyatı geçemezsin.

Yerel Çevre ile Çalışmak
Bir çöl kaktüsünün engebeli görünümünü veya yağmur ormanlarının yemyeşil yeşilliğini ne kadar çok severseniz sevin, Doğu Tennessee’de yaşadığınızda bu görünümün sürmemesi ihtimali yüksektir. Aslında, muhtemelen bu tasarımı hiç almayacaksınız. Bölgenizde toprak ve sıcaklık ortalamalarında en iyisini yapan bitki ve otlar olacak ve size kalıcı bir yatırım sağlayacaktır. Peyzaj, baharın yeni büyümesinin ötesinde harika görünmelidir. Yaz sıcağı bakışınızı öldürmek zorunda değildir ve kış soğuğu görüşünüzü gömmemelidir.

Çevre koşullarınıza uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış malzeme ve ürünlerle çalışarak insan ve doğa arasında uyum sunan bir karar veriyorsunuz. Ürünler ve doğal koşullar ücretsiz olacak, kalıcı bir ilişkiyi ve uzun vadeli güzelliği teşvik edecek.

Sweat Equity ile Peyzajınıza Yatırım Yapın
Bir hafta sonu bir arka bahçe makyajına sahip olabileceğinize inanmak istediğiniz kadar, verdiğiniz her zaman buysa, dıy’iniz uzun sürmez. Peyzajınıza özen göstermek bir yıllık bir taahhüttür. Birçok insan, hava ve büyümenin izin verdiği ölçüde kış boyunca çimlerini biçmenin hala tavsiye edildiğinin farkında değildir. Erken toprak işleme ve gübreleme, baharın büyümesine yardımcı olur ve bazen sonbahar, bahçecilik veya bakım ürünlerinde derin indirimler ortaya çıkarır.

Ter eşitliği, manzaranıza yatırım yaptığınız zaman ve emektir. Tüm iyi şeylerin beklemeye değer olduğunu hatırlayabilirsiniz, ancak aynı şekilde tüm iyi şeyler de çalışmaya değer. Birçok perakendecide sezon sonu satışlarına dikkat ederseniz, peyzajınızda size yardımcı olacak araç veya gereçlerle ilgili harika fırsatlar bulabilirsiniz. Doğru araçlar işinizi kolaylaştırabilir, ancak bunun biraz iş gerektireceği zihniyetine sahip olabilir.

Yenilgiyi Kabul Etmek Sorun Değil
Bunu okuduysanız ve hala baş parmağınızın bunu gerçekleştirecek kadar yeşil olmadığını düşünüyorsanız panik yapmayın. Bir başyapıt yaratmanıza yardımcı olabilecek yerel bir yüklenici veya şirket bulun. Tüm işi yapmak zorunda değiller, ancak projenizi başlatabilir ve sizi yönetilebilir parçalarla bırakabilirler. Belki ilk işi yapabilirsiniz, ancak aylık bakım konusunda yardıma ihtiyacınız vardır. Biçme, ayıklama veya budamaya yardımcı olması için bir peyzaj şirketi kiralayın.

Kısacası, bahçenizi bilgi ve makul eski moda çabalarla ele almak, tüm yıl boyunca renkle parlayan ve kıskançlık yaratan bir manzara yaratmanın en iyi yoludur. Pahalı bir yatırım olmak zorunda değildir, ancak iyi planlanmış ve dikkatli bir şekilde yürütülmelidir. Bu, paranızı ve zamanınızı tüm yıl süren ve komşularınızı hayranlıkla izleyecek bir tasarıma batırmanın kesin bir yoludur.