Pınar ve Yaşlı Amcanın Hikayesi

0

Dönemin birinde ufak bir kasabada yaşayan fazlaca iyi niyetli ve tatlı bir kız varmış. Bu kızın adı Pınar mış. Pınar kasabanın en iyi kızıymış ve her insana yardım edermiş. Fakat kasabada yardım istemeyen ve kimseyi sevmeyen yaşlıda bir adam varmış. Yaşlı adam tek başına yaşıyormuş ve günlük işlerini yapmakta bile zorlanıyormuş.

Günlerden bigün Pınar kasabada gezintiye çıkmış. Yaşlı insanın evinin önünden geçerken kapının açık bulunduğunu görmüş. Merakına yenik düşen Pınar kapının önüne gelmiş ve “Amca, amca” diye seslenmiş. İçeriden ses gelmeyince adımını atmış ve yaşlı adamı yerde bulmuş. Derhal yaşlı insanın yanına gidip nabzını denetim etmiş ve yaşlı insanın bayıldığını anlamış. Kapının önüne çıkmış ve yardım istemeye başlamış. Kısa süre içinde bir fazlaca şahıs gelmiş ve doktoru çağırmışlar. Tabip yaşlı insanın tansiyonun düştüğünü ve o yüzden bayıldığını söylemiş. Fakat artık tek başına yaşamasının doğru olamayacağını ne olursa olsun bir kişinin yaşlı adama göz kulak olması icap ettiğini söylemiş. Tabip ve öteki ziyaretçiler gitmiş fakat Pınar yaşlı amcayı yalnız bırakamamış. Ilkin evi bir güzel temizlemiş hemen sonra fazlaca güzel yemekler yapmış ve bir sini de amcaya götürmüş. Yaşlı adam istemsizce yemekten yemiş ve hemen sonra ilaçlarını içmiş. Pınar amcanın iyi bulunduğunu anlamış ve evine geri dönmüş. Ertesi sabah erken saatte yine amcaya gitmiş ve ona yiyecek hazırlamış. Bu süre günlerce sürmüş. Pınar her gün yaşlı amcaya gidip yardım ediyor, akşam olunca da evine dönüyormuş. Yaşlı adam da yavaş yavaş Pınar’a alışmaya başlamış.

Pınarın iyi niyeti huysuz amcayı bile değiştirmeye başlamış. Yaşlı adam artık gülüyor, insanlarla söyleşi ediyormuş. Senelerdir yalnız yaşamış olduğu ve kimse ile konuşmadığı için yeniliğe alışmak yaşlı adamda vakit almış. Fakat Pınar zaman içinde yaşlı adamı insan içine karıştırmış ve herke ile konuşturmaya başlamış. Yaşlı adam Pınar’a minnet duyuyormuş. Tekrar asla somurtkan ve huysuz olmamış. Pınar ve yaşlı amca yardımlaşarak hayatlarını yaşamışlar. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha çok öykü okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Leave A Reply