Pipetlerin devletimizde bir tek içecekleri yudumlamak için kullanıldığına dair bir idrak bulunmaktadır. Fakat pipetler birçok alanda kullanılabilir. Okul projelerin..

Pipetlerin devletimizde bir tek içecekleri yudumlamak için kullanıldığına dair bir idrak bulunmaktadır. Fakat pipetler birçok alanda kullanılabilir. Okul projelerinde gürültülü aletler de keyifli oyuncaklar da ve aklınıza gelecek birçok alanda pipetleri kullanabilirsiniz.

Pipet kullanımı hem sıhhat açısından hem de görgü kuralları açısından oldukça önemlidir.

Pipet iyi mi kullanılır?

İçeceğinizi yudumlamak için kullanacağınız pipet siz değerli ziyaretçilerimizin daha yavaş ve dişlerimize soğuk ya da cam ile temas etmeye gerek kalmaksızın içeceğinizi yudum namımızı sağla. Dişlerinizde buluşabilecek lekelere engellediği benzer biçimde aniden soğuk ya da aniden sıcak bir içeceğin dişlerinizde temasını da engeller.

Toplu yiyecek yiyecek restoranlar içinde kullanılırken mühim bir görgü kuralı oluşturmaktadır.
İçeceğinizi bir pipetle karıştırabilirsiniz daima etrafımızda bir kaşık bulunmayacağı için birçok pipet dayanıklı olduğundan dolayı bu biçim karıştırma işlerinizde de son aşama verimli olacaktır.

Okulda istenilen projelerde pipetleri kullanabilirsiniz. İş eğitimi derslerinde pipetler bir araya getirilerek geometrik şekiller oluşturulabilir değişik renklerdeki pipetler bir araya getirilerek değişik desenler ve motifler ortaya çıkarılabilir. Bu alanda daha detaylı informasyon için öğretmenini ile görüşebilirsiniz.

Pipetle üflendiğinde ses çıkaran aletler de değişik bir seçenek istiyorsanız pipetin üstünde açtığınız bir kaç delik ile parmaklarınızı deliğin üstüne yerleştirdiğiniz de flüt şeklinde kullanabilir ve dostlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Pipetin kağıdını bir taraftan dikkatlice açtıktan sonrasında çocuklardan herhangi bir yaramazlık yaptığında kağıdın açık ucunu ağzına sokun ve sertçe üfleyin kağıt hafifçe yaramaz çocuğa bulacak ve dikkatini toplaması için ona destek olacak.

Çocuklarınızın eğlenmesi için çeşitli oyuncaklar haline getirebilirsiniz içine asla iğne yada benzeri kesici delici alet koymasını kesinlikle izin vermeyin. Pipeti istediğiniz süre bir içeceğin içinde ise köpürmesini sağlar çocuklar bu duruma hakkaten fazlaca meraklıdırlar
Site Adresi:

Bir cevap yazın