Ranking of Kings – Bölüm 7

0

Her insana merhaba ve Yanlış Her Süre’a yeniden hoş geldiniz. Bugün, Bojji’nin olası akıl hocası ile en sonunda yollarının kesiştiği anlaşılan Ranking of Kings’e geri döndüğüm için oldukça mutluyum. Despa’nın kapısına giden yol uzun ve tehlikeli, ölüme yakın deneyimler ve acı ihanetlerle dolu. Tüm bunlara karşın, Bojji kuvvetli inancını ve ruhunun yumuşaklığını korudu ve bu övgüye kıymet nitelikler için cezalandırıldığım yarım sezondan sonrasında, onun nihayet bir şeyler kazandığını görmeye fazlasıyla hazırım.

Ayrıca, Daida’nın seçenekleri hakkaten tükendi ve şimdi kendi krallığında bir mahkum benzer biçimde görünüyor. Oldukça kısa sürede oldukça fazla güç kazanan Daida, kendi özgüveniyle sarsıldı ve egosunu pohpohlayanların sözlerini gururunu yumuşatanlara tercih etti. Bu Daida’nın taht için benzersiz bir halde uygun olmadığı anlamına gelmez; daha ziyade, Ranking of Kings’in tüm karakterleri benzer biçimde, annesinin ayrıcalıklı muamelesi ile babasının kayıtsızlığı içinde kalan bir yaşam boyu deneyimle bu şekilde şekillendirilmiştir. Kralların Sıralaması, insanları doğası gereği iyi ya da fena, kıymetli ya da değersiz olarak nitelendirmeyi varsaymaz – tamamımız büyüklüğe yükselmeye ya da umutsuzluğa düşmeye muktedir değişik deneyimlerin bir birikimiyiz. Bakalım, muhteşem Kral Sıralamasına dönerken, Bojji’nin yeraltı dünyasından kendi yükselişine başlayıp başlayamayacağını görelim!

7. Bölüm

Derinliğe doğru, sükunet içinde iddialı bir hareket çekimine başlıyoruz, şov, çerçeveden değişik mesafelere yerleştirilmiş üç figür içinde hafifçe bir paralaks tesiri kullanıyor ve bir ileri hareket hissi yaratmak için göreceli konumlarını kullanıyor. Balık gözü perspektifiyle birleştiğinde, bu seçim, oryantasyon bozukluğunun, hareketin ve perspektifin beraber çalmış olduğu ve bu ortamda kendimizi bağlı hissetmememiz için ani bir notla kısmı açar.

Ve böylece Daida toniği tüketmek zorunda kalır.

Kings’in aydınlatma filtrelerinin sıralaması, gösteriye eski moda bir anime dokusu hissi vermek için muhteşem bir iş çıkarıyor, sanki dijital olarak canlandırılmak yerine elle çizilmiş benzer biçimde. Temel çizimlerin üstüne, görüntünün dahili ışık kaynaklarının üstünden geçerken daha net bir halde odaklanan oldukça yüksek opaklıkta bir kum katmanı vardır. Bu, bu odanın antik estetiğine katkıda bulunan, havada toz zerreleri yüzüyormuş benzer biçimde görünmesini elde eden başka bir tesir yaratır.

Apeas, devam eden olaylardan açıkça acı çekiyor ve tamamı olurken Daida’yı zor bela izleyebiliyor. Onu göreve bağlı fakat Domas’a benzer şekilde sorunlu olarak tanımlıyorlar.

Despa’nın oldukça kostümü var. Bojji’nin kendisi benzer biçimde, derhal bir savaşçı olarak göreceğiniz biri değil, daha oldukça bir saray ozanı benzer biçimde görünüyor.

Kostümü ek olarak Ranking of Kings’in genel tasarım felsefesine de işaret ediyor, temelde herhangi bir animatörün kabul edeceği bir tasarım: silüetler önemlidir! Belirgin silüetler, karakterlerinizi görsel olarak tanımlamanızı kolaylaştırır; burada, Despa ve kardeşi arasındaki ilişki, her birinin tasarımlarında keskin bir yatay çıkıntıya haiz olması, Desha’nın yanaklarında ve Despa’nın pantolonunda olmasıyla resmedilmiş benzer biçimde görünüyor.

Despa, ağabeyinin onu kıskandığını iddia ediyor, şu sebeple öteki pek oldukça özelliğin yanı sıra “güç ve liderlik açısından bana eşit değil”

Kendi güzel yüzüne daha çok dikkat çekiyor. Neredeyse beklediğimiz büyümüş savaşçı adaçayı

Bu şov, kesinlikle saygı duyabileceğim teğetsel tuhaflıktan hakkaten zevk alıyor. Despa’nın adam kardeşiyle ya da o orman kralıyla olan ilişkisi benzer biçimde, bu evrenin keşfedilmemiş birçok garip köşesi var.

Despa, ilerlemeniz ihtiyaç duyulan tek şeyin cesaret bulunduğunu belirtir.

Despa’nın hikayesi için bu kesilmiş kağıt figürlerin simülasyonunu seviyorum. Kralların Sıralaması daima birazcık resimli bir öykü kitabına benziyor, bu da onun vinyetleri için bu stile daha çok eğilmesini organik kılıyor.

Bojji’yi çırak olarak almadan ilkin, Despa cesurca kolunu uzatır ve nakit para ister. Kuramsal “fena adamların” aslen oldukça yönlü insanoğlu bulunduğunu göstermeye itina gösteren bir dizide, kuramsal “kahramanlarımızın” aşırı kibir ve açgözlülük benzer biçimde niteliklere haiz olmasını sağlamak da mantıklı geliyor sanırım. İnsanlar karmaşık!

Kage sonunda Despa’yı ikna etmek için birikimlerini teslim etmek zorunda kalır. Tamamı, Daida’nın karakterinin doğuştan gelen herhangi bir uygunsuzluğu tarafınca hakkaten yenik edilmediğinin sessiz bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor – yalnız yanlış insanlara güvendi, Bojji ise doğru insanlara güvenecek kadar talihli.

Despa’nın karakter oyunculuğu ve ifade emek harcaması keyifli. Bu insanla oldukça eğleniyorlar

El kamerasını yansılamak eden çerçeve hareketi ve inanılmaz derecede akıcı karakter animasyonunun bir kombinasyonu, mumlar sönerken bir kırılganlık hissi yaratır ve Bojji’ye musallat olan lanetin bu odada fizyolojik bir varlığı varmış benzer biçimde hissettirir ve dahası ikimiz de bu odanın içinde sıkışıp kalırız. tarafındaki oda

Despa, Bojji’nin fizyolojik güç kazanmasının hiçbir yolu olmadığını duyurdu

Bu bölümdeki bir sürü balıkgözü kompozisyonu, hepsi kardeşlerimizin yalnızlık ve umutsuzluk duygularını vurgulamak için tasarlandı.

“Gücü olmasa bile, hala her türlü potansiyele haiz.” Bu, neredeyse şovun sav ifadelerinden biri olarak hizmet ediyor ve hepimizi kendimizi belirli bir “kıymet” oluşumuyla değerlendirmekten kaçınmaya ve mükemmel bir insan olmanın birçok yolu bulunduğunu anlamaya çağırıyor. Tüm bu kral sıralama sisteminin direkt reddi

Despa “eğitim için kendini hazırlamak” için yola çıktı ve ondan sonra talihsiz bir bar kavgasından sonrasında yüzü ezilmiş halde geri döndü

Bojji ve Kage yatağa daldıklarında, bu animatörlerin aslen yalnız siyah bir kir olan bir karakterin hareketlerinden ne kadar kişilik çıkarabildiğinden bir kez daha etkilendim. Kage’nin yarı akışkan hareketlerinde, sanki bir insan karakteriymiş benzer biçimde duygularını ayrıştırmayı kolaylaştıran bir ağırlık ve netice duygusu var.

Doğal ki, gene de Bojji’nin dikkat çekici dışavurumculuğuyla kıyaslanamaz, ev işleri yapmaktan gurur duymayı öğrenirken tekrardan kutlanır.

Ek olarak Bojji hakkaten iğrenç bir güveç yaptığından, tesadüfi animasyonun bazı etkisinde bırakan kesimleri. Ranking of Kings oldukça sayıda etkisinde bırakan aksiyon animasyonuna haizdir, sadece bununla beraber bunun benzer biçimde tesadüfi anlara hareket kanalıyla yaşanmış bir gerçeklik hissi vermenin önemine de saygı duyar. Mükemmel fantastik hikayeler, yalnızca baş belası dövüş sahnelerinin bitişik bölümleri değildir; dinlenme anları ve nazik yansımaları da vardır ve bu anları özenle canlandırmak, dünyalarının özünü inşa etmek için oldukça önemlidir.

Bu kadro Despa’nın yüzüyle oldukça eğleniyor. Bojji’nin korkulu yahnisini yemeye verdiği tepki, tüm zamanların korkulu rüyası.

Buradaki storyboard da oldukça etkisinde bırakan, devler hakkında bir monoloğa geçiş benzer biçimde geçişler yapmak için akıcı animasyonla beraber çalışmak hakkaten oldukça mühim. Hollanda açıları ve yüksek ve alçak kare konumlandırma arasındaki geçişler, Despa’nın evinin dış hatlarına aşinalık duygusu yapmaya destek olurken, bununla beraber geleneksel orta mesafeli çekimlerden daha dinamik hissettiriyor.

Ve Despa sonunda bombayı patlattı: Bojji devlerin evladı

“Güçlenmen için ilkin kendini oldukça iyi tanımalısın. Rakibinizi de tanımalısınız.” Ranking of Kings’in genel temalarını daha da yansıtan genel olarak iyi dövüş tavsiyeleri. Bu hikayenin trajedisinin bir çok, yetersiz öz-bilginin yada başkalarına atfedilen yanlış varsayımların bir sonucudur.

“Senin için hangi silahı seçtiğimi söyleyebilir misin? Önceki fikir tarzınızı bir kenara bırakın ve birini seçin.” Bu sürecin her adımı Ranking of Kings’in genel felsefesini yansıtıyor: Burada Despa, doğuştan zayıf olduğunuza inanıyorsanız, kendinizi yeteneklerinize uygun olmayan bir çerçeveden değerlendiriyor olabileceğiniz fikrinin altını çiziyor. Kendinizi tanımak için, yalnız size dayatılanlardan değil, tüm açılardan kendinizi değerlendirmeniz gerekir.

Bojji, babasının büyük bir baltadaki yansımasını görür ve özetlemek gerekirse ona uzanır, hala babasının olmasını ummuş olduğu adam olmayı arzular. Fakat Bojji o adam değil ve o yüzden baltayı bir kenara bırakıyor.

“Yalnız olmak başarının baharatıdır.” Despa’dan garip bir yorum. Kendinizi başkalarının algılarına nazaran değerlendirmenin daima hayal kırıklığına giden bir yol bulunduğunu daha da vurguluyor benzer biçimde görünüyor; Fizyolojik eğitimin yanı sıra Bojji, kendi vizyonuna güvenmeyi öğreniyor.

Bojji’nin katil kuşlardan ustaca kaçınmaya yönelik sabah rutini, Ranking of Kings’in eski ve yeni güzel duyu geleneklerinin muhteşem bir birleşimi benzer biçimde geliyor. Gevşek bir halde tanımlanmış bu kuşlar, sürülerin karikatürize edilmiş abartılarında ezilip esneyerek başka bir çağdan kalma yaratıklar benzer biçimde hissederken, oldukça katmanlı kompozisyonlara ve kısa odak uzaklığına odaklanma, bu prodüksiyonun en ileri dijital yeniliklerini vurgular. Ufotable yada MAPPA benzer biçimde stüdyolar net ve tutarlı dijital gerçekliğin yeni bir estetiğini tanımlamaya niyetli görünseler de Ranking of Kings, teknolojik yeniliklerin animenin güzel duyu açıdan çeşitli ve yaratıcıya özgü kökenlerinin terk edilmesi anlamına gelmediğini gösteriyor.

Söyleyemiyorsanız, Ufotable/MAPPA rotasından tam olarak coşku duymadım. Güzel duyu hedefleri “kuvvetli video oyunu ara sahnelerine benzeyen anime yapmak” benzer biçimde görünüyor ve benim burada olmamın amacı bu değil.

Kage’nin kahvaltıları Ghibli düzeyinde leziz görünüyor. aşırı kıskancım

Ve Bojji antrenman yaparken, “Daida” tahtını geri alır ve “doğrusu… bir oğlumu daha feda ettim” der.

Ve bitti

Ah, kıvrımlar ve dönüşler! Kings’in anlatısının sıralaması, şimdi her türlü ilgi çekici yöne doğru sarılırken, bununla beraber insan karmaşıklığı ve kendini tanıma mevzusundaki ana temalarını da ilerletiyor. Açık aksiyon sahneleri içermemesine karşın, dinamik düzenler ve akıcı karakter oyunculuğunun muhteşem birleşiminden dolayı kayda kıymet bir itibara haiz olması sebebiyle, bu aslen prodüksiyonun bugüne kadarki görsel olarak en etkisinde bırakan kısmı olabilirdi. Bir tek birkaç dakika içinde, bölümün ısrarla rahat çerçevesi, Despa’nın evinin gerçek bir yuvası haline geldi ve cephanesindeki her güzel duyu araçla Despa’nın nihai olarak güvenilir doğasına işaret etti. Bu bölümün çeşitli trajik amaçlara hizmet eden seçimlerinden bahsettiğim tek şey, kuvvetli yanlarının nihai, ezici sonucu, tıpkı gezginlerimizin en sonunda ürkütücü bir ormanda hoş bir kulübeye rastlamış benzer biçimde, temel bir öykü kitabı büyüsüydü. Her büyük maceranın yol süresince birkaç şirin hana ihtiyacı vardır ve bu bölüm Bojji’nin büyük yolculuğunda muhteşem bir dinlenme anı olarak hizmet etti.

Bu yazı çıldırdıe okuyucu yardımı ile mümkündür. Yaptığınız her şey için hepinize teşekkür ederim.

Leave A Reply