Bilgisayar oyunu oynayıp da Grand Theft Auto serisini bilmeyen yok heralde artık. Ülkemizde ve dünyada popüler bir konumda yer alan Grand Theft Auto kısaca GTA serisi uzun yıllardır hayatımızda. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca oyuncu tarafından ilgiyle oynanmaya devam edilen başarılı yapım, bugünde yeni bir sürüm ile gündeme geldi. Rockstar bugün müjdeyi serinin tutkunlarına verdi. Rockstar yeni oyunun yolda olduğuna dair sinyalleri verdi. Peki GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte detaylar.

Milyonlara Ulaşan Oyun: Grand Theft Auto

Bilgisayar platformu oyunları arasında yer alan GTA serisi günümüze kadar milyonlarca kopya satarak geldi. Özellikle serinin en son oyunu olarak hafızalara kazınan GTA V 100 milyondan fazla kopya satarak büyük bir rekora da imza attı. 2013 yılında gösterime çıkan ve günümüze kadar sayısız güncelleme ve içerik genişlemesi alan yapım, haftalık en çok satan oyunlar arasında da kendine sık sık yer buluyor. 2013 yılından bu yana adeta tutku haline gelen GTA V’in papucu artık dama atılacak gibi görünüyor. GTA serisinin geliştiricisi ve yayıncısı olan Rockstar Games yeni oyunun sinyallerini nihayet paylaştı.

GTA 6 Geliyor!

Rockstar Games’in resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, “GTA V’in beklenmedik derecede uzun süreli olmasının ardından pek çoğunuzun yeni bir GTA oyunu hakkında bize sorular sorduğunun farkındayız. Ürettiğimiz her projede amacımız, bir önceki işimizin üzerine koyarak daha iyisini sizlere sunmak. Sizlere Grand Theft Auto serisinin yeni bir oyunu üzerinde çalıştığımızı söylemekten mutluluk duyuyoruz” denildi. Bu açıklama ile geliştirici ekip yıllardır beklenen yeni GTA oyununu resmen açıklamış oldu.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Geliştirici ekip henüz oyunun net çıkış tarihini açıklamadı. Ancak internete düşen sızıntılara göre yapım en erken 2024 veya 2025 yılında raflardaki yerini alacak. Oyuncular yapılan açıklama ile forumlarda ateşli tartışmalara katılırken, yapımın çıkış tarihi de merak konusu oldu. Rockstar Games yakında yeni oyuna dair ekran görselleri ya da fragmanlar yayınlayarak hayranlarını bilgilendirebilir. Gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.Site Adresi:

Bir cevap yazın