Rusça Türkçe – Türkçe Rusça Lügat
Rusça’da kelime bir, iki yada daha oldukça sesten oluşur. Bağlaçlar, öntakılar, zamirler oldukça kısa kelimeler olmalarına karşın, konuşmamızda mühim yer edinmekteler. Rusça’da bağlaçlar, öntakılar ve zamirler bir yada iki sesten oluşur. Örnek: bağlaçlar – и, а, но; öntakılar – в, к, с, на, за; zamirler – ты, он, мы, вы vs.
Sesler ve harfler kelimede devamlı birbirlerine uymayabilirler. Örnek: пол, брат, стол kelimelerinde sesler ve harfler yazıldıkları şeklinde okunurlar; fakat столы, вода kelimelerinde ise o yazılmasına karşın a okunması mümkün; сад kelimesinde sonunda bulunan д harfi ise т şeklinde okunması mümkün.
Kimi zaman, tıpkı соль kelimesindeki л sesine yumuşaklık kazandırmak için ünsüz harflerden sonrasında ь harfleri getirilir ve ь harfi söyleniş edilmez.

Pdf kitap indir
Rusça’da vurgu herhangi bir hecenin üstünde kısaca birinci, ikinci, üçüncü vb. hecelerin üstünde bulunabilir. Böylece город kelimesinde vurgu, birinci hecede, товарищ kelimesinde ikinci hecede, карандаш kelimesinde üçüncü hecede, переписать kelimesinde ise dördüncü hecededir.
Rusça’da vurgu yardımıyla kelimedeki bir hece öteki hecelere bakılırsa daha güçlü bir halde okunması mümkün. Güçlü okunan hecedeki meşhur vurguludur, öteki ünlüler ise vurgusuzdur.

pdf indirme butonu


Rusça Türkçe – Türkçe Rusça Lügat pdf indir

Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz muhteşem bir kitap. Diğeri eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitap özetlerine bakabilirsiniz. Rusça Türkçe – Türkçe Rusça Lügat pdf indir Kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!


Rusça Türkçe – Türkçe Rusça Lügat pdf indir
Kitabının yazarı kimdir?

Rusça Türkçe – Türkçe Rusça Lügat pdf indir
Kitabını kim yazmıştır?


Rusça Türkçe – Türkçe Rusça Lügat pdf indir
Kitabının yayınevi neresi?


Rusça Türkçe – Türkçe Rusça Lügat pdf indir
Kitabı ne süre yazıldı?
Site Adresi:

Bir cevap yazın