rüyada ağaç görmek ne anlama gelir

0

Ağaç çeşitleri

Rüyada görülen ağaç, hanıma ve değişik kişilik ve tarzlardaki erkeklere delildir. Rüyada görülen ağaç, kavganın da bir emaresidir. Türü belli olmayan ağacın rüyada gözükmesi sertlik, kaygı ve bağırma emaresidir. Rüyada serinlemek veya herhangi başka bir amaçla bir ağaç topluluğu gölgesine sığınmak donanımlı birinin himayesine girileceğine ve rızka işarettir. Bunun haricinde her ağaç türünün rüyada bir manası vardır. Bunlardan birkaçına örnek verecek olursak;

Bir tek kokusu olan kına, gül, sorhan şeklinde ağaç türlerinin rüyada gözükmesi, bir şeyi icraata geçirmeden iddia etmeye ve sadık olmayan ilme işarettir. Meyvesinden faydalanılıp da hem de koku veren limon, portakal şeklinde ağaçları görmekse iyiliğin ve ilmin doruğuna ve doğruluğuna işarettir. Kokusu olmayıp yalnız meyvesinden yararlanılan hurma, ceviz şeklinde ağaçları rüyada görmek ise sadece belli bir işlev karşılığı bir şey verebilecek büyük kimselere delalet eder. Rüyada hem meyvesiz hem de kokusuz olan selvi, ilgin, çam şeklinde ağaçlar görmek cimriliğin belirtisiyken; yaprak döken ağaçların rüya gözükmesi, yoksulluk, zenginlik, unutkanlık, ezbercilik, luk, üzüntü şeklinde değişik ve zıt şekillerde yorumlanır. Yaprağını dökmeyen ağaçların rüyaya girmesi din anlamındaki hayırların, uzun ömrün ve bolca kazancın emaresidir. Bir şahıs rüyasında ağaçların üstüne yatıyorsa o şahıs kısa sürede çocuk sahibi olacaktır. Bir kişinin rüyasında ağaç üstünde yatması utanıp sıkılmış olduğu bir mevzuda aydınlığa kavuşmasına delildir. Rüyada ekilen ve filizlenen ağaç, ağacı eken adamın damat olacağını belirtir. Rüyada çınar şeklinde, selvi şeklinde hem meyvesiz ve büyük ağaçlar fesatlığın, ne hayrın ne de malın bulunmadığı adamların göstergesidir. Rüyada dikenli bir ağaç görmek ise donanımlı ve güç bir adama karşılık gelir. Rüyada ağaç kesmek, hanım vefatıyla ve verilen sözün arkasında durulmamakla yorumlanır.

Ağaç kuruması görmek ise bir ölüm haberine işarettir. Rüyada görülen ağaç kabuğu, bereketin sembolüdür. Şahıs, rüyasında bahçesine ağaç dikiyorsa bu, o şahıs için evlat anlamına gelir. Ve ağaçların ömrüyle evlatlarının ömrü birebirdir. Rüyada görülen ağaç, aynı süre Tanrı’ın kula verdiği rızık da demekken rüyadaki kuru ağaç, hidayetin ve fiziğin sembolüdür. Bir topluluk halinde ağacın altında oturduğunu görmekse Tanrı’ın rızasına işarettir.

Bu rüya bununla birlikte bir tövbe belirticisidir de. Rüyada cennete bulunan Tuba adlı ağacı görmek ve onun gölgesine sığınmak, rüya sahibinin iyi bir koruyucu bulunduğunu gösterir. Rüyada dağ ve der e şeklinde yerlerde görülen ağaçlar, asla beklenmeyen bir rızkın temsilcisidir. Hurma ve benzeri ağaçlar güzel sözün, soğan, sarımsak şeklinde fena ağaçlar ise çirkin söze işarettir. Rüyada bir ağaçtan, o ağaçla alakası olmayan bir meyve toplamak, haram mal anlamına gelir.

Rüyada kesilen ağaç, hastalık anlamına gelir. Ağaçtan düşerek ölmek, sonu ölümle sonuçlanacak bir kavgaya işarettir.

Kur’an da adı geçip yükseltilen zeytin ağacını rüyada bir diken şeklinde görmek, kötülüklerin vedasıdır. Bazı yorumlara bakılırsa ise rüyada ağaç görmek, sofralara, dükkânlara, lokantalara, mahzenlere, hizmetçilere işarettir. Rüyada camide bulunan bir ağacın kesilmesi meşhur birinin ölümüne işarettir. Kesilen ağaç zeytin ağacı ise de bir egemen, yolcu, hekim veya zalim biri vefat eder. Rüyada ağaç ekmek şereftir. Ekilen tohumun filize ermemesi hüsran anlamına gelir.

Rüyada bir üzüm ağacı dalı kesmek de onur olarak bilinir. Yorumculardan bazıları kış mevsiminde üzümlü bir asma veya ağaç görmeyi birine aldanarak parasını israf etmek olarak yorumlar. Bunun haricinde her ağaç türünün ayrı manası vardır. Rüyada görülen ağaç türüne bakılırsa tabirlerine bakılmalıdır.

Rüyada Ağaç Görmenin Genel Yorumu

Rüyada ağaç görmek, görülen ağacın cinsine, özelliklerine, duruşuna bakılırsa değişik değişik anlamlara yorulabilmektedir. Eğer ki görülen sıhhatli bir ağaç ise ne ağacı olursa olsun genel olarak rüyanın anlamı pozitif yönde ve hayırlıdır. Görülen ağaç kurumuş, kesilmiş, eski ve yıpranmış bir ağaç ise bu rüyanın anlamı kötüye de yorulabilmektedir. Rüya tabircilerinin rüyada ağaç görmek üstüne pek oldukca değişik yorumu bulunmaktadır.

Rüyada ağaç görmenin anlamı dini tüm bir hâle gelmeye, bolluk ve bereketin artmasına, zenginleşmeye, ömrün uzunluğuna ve helal rızka işaret etmektedir. Eğer ki ağaç yaprakları diri, büyük bir ağaç ise bu oldukca mala ve mülke haiz olmaya, zenginliğe; kuru ve yapraksız ise kedere ve üzüntüye delalet eder. Bolca yapraklı ağaç varlıklı bir kişiye, yapraksız kuru dallar ise fakirliğe ve yokluk çekmeye yorulur.

Rüyada görülen ağaç yaprakları rüya sahibinin karakterine ilişkin işaretler de barındırmaktadır. Yaprakları bolca olan ağaç yumuşak huylu, nazik kişiye işaret ederken yaprağı azca olan ağaç sert mizaçlı kişiye işaret etmektedir. Rüyada görülen ağaç yaprağı, dinin bütünlüğü ve güzelliğine, inanç sahibi olmaya, iyiliğe, güzelliğe ve hayra işaret etmektedir. Rüyada görülen ağacın güzelliği kişinin dini anlamda ulaştığı güzellikle örtüşmektedir.

Rüyada Çiçek Açmış Ağaç Görmek

Rüyada çiçek açmış ağaç görmek son aşama hayırlı ve pozitif yönde anlamlara haizdir. Menfaate ve arzuların gerçekleşmesine işaret etmektedir. Rüyasında ağacın çiçek açtığını gören şahıs hayırlı yollara girer ve istekleri gerçeğe dönüşür. Yorumcular çiçeğin hangi ağaçta açtığına bakılırsa ve çiçeğin rengine bakılırsa bu rüyaya değişik anlamlar da yüklemişlerdir.

Çiçeklerin taze, canlı ve renkli olması kişinin çevresinden güzel sözler işiterek mutlu olacağına işaret etmektedir. Nar ağacı çiçeği görmek, iyi bir eş sahibi olmaya yada sadık bir hizmetkara yorulurken armut, erik şeklinde ağaçlarda açan çiçekleri görmek hayırlı ve güzel sözler duymaya yorulmaktadır.

Bazı yorumculara bakılırsa ise ağacın çiçek açtığını gören kişilerin çevresinde fena huylu, fena niyetli bir adam bulunmaktadır. Rüya sahibinin bu kişiden kendini koruması gerekmektedir. Genel olarak rüyada ağaçların çiçek açtığını görmek hayırlara yorulmuştur.

Rüyada Meyve Veren Ağaç Görmek

Rüyasında ağaç üstünde olgunlaşmış, güzel meyveler veren ağaç görmek rüya sahibinin hayallerinin, arzularının ve isteklerinin gerçekleşeceği yönünde yorumlanmaktadır. Son aşama hayırlı olan bu rüya tabirciler tarafınca son aşama pozitif yönde bir halde değerlendirilmiştir. Bununla beraber rüyayı gören Müslüman bir kimseyse bu onun sevaplar işleyeceğine ve hayırlı işlerde bulunacağına işaret eder. Rüyayı gören bir gayrimüslimse onun kısa sürede hidayete ereceği söylenir.

Rüyada meyve veren ağaç görmek son aşama hayırlı bir rüya olsa da eğer ki ağaç kendine ilişkin olmayan bir meyve veriyorsa ve rüya sahibi bu meyveleri topluyorsa, bu haram mala ve helal olmayan rızka işaret eder. Bu rüyanın anlamı pek de hayra yorulmamaktadır. Ağacın mevsimi haricinde ya da kendi meyvesi haricinde meyveler vermesi harama işaret etmektedir.

Rüyada turunç ağacı görmek, kişinin mizacına dair ipuçları vermektedir. Hem güzel kokan hem de yenebilen meyveler veren ağaçlar kişinin içinin ve dışının güzelliğine işaret etmektedir. Rüyasında meyvenin ağaç verdiğini gören şahıs takva sahibi, dini tüm bir kimsedir.

Ağaçtan meyve toplayan şahıs evlat sahibi olur ve nesli devam eder. Meyve veren ağaç rüya sahibine aitse bunun anlamı ömrün uzunluğuna ve kişinin çevresindeki saygınlığına delalettir.

Rüyada meyve vermeyen ağaç görmek; faydasız, hayırsız bir kişiye işaret etmektedir. Rüyasında meyve vermeyen ağaç gören şahıs amelsiz ilimlerde bulunmaktadır. Sert ve yararsız birisidir. Bu rüyanın anlamı pek hayırlı değildir.

Rüyada Ağaç Dikmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada ağaç dikmek, aileye bir damat gireceğine, hayırlı bir eşe işaret etmektedir. Eğer ki dikilen ağaç meyve vermişse ve rüya sahibi bu meyveden yemişse, damat eve içgüveysi gelecek anlamına gelir. Rüyasında ağaç diken şahıs, diktiği ağaçlar ve tohumlar kadar rızık elde eder ve eline güzel şeyler geçer.

Rüyada ağaç dikmenin anlamı genel olarak hayırlıdır. Kendi bahçesine ağaç dikmiş olan şahıs çocuk sahibi olur ve hayırlı evlatlara haiz olur. Eğer ki dikilen ağaç uzun ömürlü değilse, cılızsa bu evladın ömrü ve afiyeti ile ilgili oluşabilecek sıkıntılara işaret etmektedir. Ağaç dikmek bolluğa, çocuk sahibi olmaya ve hayırlara yorulmaktadır.

Rüyada Ağaca Tırmanmak, Ağaç Branşında Oturmak Anlamı

Rüyada ağaca tırmanmak, çocuk sahibi olmaya ve güzelliğe işaret eder. Rüyasında ağaca çıkmış olan şahıs bir insanı bir şeylerden men ederek onu olduğu yerden sürer. Bununla beraber rüyada ağaca çıkmanın bir öteki anlamı iş hayatında yükselmeye ve büyük başarılar elde etmeye yorulur. Rüyada ağaca tırmanma bununla birlikte kişinin yüksek makamlı bir kişiyle dost olarak onun himayesine gireceğine ve korkmuş olduğu şeylerden korunacağına işaret etmektedir.

Rüyada ağaç dalına oturmak, korkulan şeylerden korunmaya ve fena şeylerin rüya sahibine dokunamayacağına işaret eder. Oturmuş olduğu ağaçtan meyve yiyecek elde edilecek mala mülke ve kazanılacak başarıya yorulur. Neşeli haberler şeklinde de yorumlanan bu rüyanın anlamı kayısı ağacı şeklinde ağaçlar haricinde olumludur.

Rüyada Ağaç Kesildiğini Görmek Anlamı

Rüyada ağaç kesmek, negatif rüyalardan bir tanesidir. Rüyasında ağaç kestiğini gören şahıs fena yollara saparak hatalar yapar ve hayırlı işlerden, imandan ve dinden uzaklaşır. Ağaç kesen şahıs hanesinde sıkıntıya düşer ve huzursuz bir ortam içinde kalır. Ağacın kökünün çıktığını gören şahıs ise bir kişiyi tahtından, makamından ederek ona fenalık etmeye işarettir.

Rüyada ağaç kesmek genel olarak kederle, musibetlerle ve hayırsız işlerle bağdaştırılır. Hasta bir kişinin bu rüyayı görmesi hastalığın seyrinde fena bir döneme girmeye de bazı durumlarda işaret edebilmektedir. Bu rüya bir nevi işaret durumunda de olabilmektedir. Rüyasında ağaç kesen şahıs dine daha çok ağırlık vermeli ve imanını kuvvetlendirmelidir.

Rüyada Kurumuş Ağaç ve Kuru Dallar Görmek Anlamı

Rüyada kuru ağaç dalları görmek, negatif ve hayırsız rüyalardan birisidir. Eğer ki rüya sahibi bir hastalık ile boğuşuyorsa bu sıkıntılı sürecin devam edeceğine işaret eden rüya, fena anlamlar taşımaktadır. Hastalık ve kayıplarla bağdaştırılan rüyada kuru ağaç görmek, başka yorumculara bakılırsa rızık ve hidayete de yorulabilmektedir.

Rüyada Ağaç Kokusunu İçine Çekmek Anlamı

Rüyasında ağaç kokusunu içine çektiğini gören kimse iyiliğe ve amellere rastlayarak hayırlı süreçler içinden geçer. Rüyasında güzel kokulu bir ağaca haiz bulunduğunu ve bu ağacın kokusunu içine çektiğini gören kimseler salih ameller işleyerek dini tüm bir insana dönüşürler. Rüyada görülen ağaç dine ve imana işaret etmiş olduğu için rüyada hoş kokulu ağaçlar görmek son aşama pozitif yönde anlamlar taşımaktadır.

Rüyada ağaç kokusunu içine çekmek, eğer ki koku hoş ve tatlıysa dine ve güzelliğe yorumlanır. Bu güzel kokular saçan ağaç rüya sahibine aitse onun malı ve rızkı da hayırlı ve iyi olur. Bu rüya yorumcular tarafınca pozitif yönde olarak değerlendirilen son aşama hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Görülen Ağaç Türlerinin Anlamları

Rüyada görülen ağaç eğer ki meyve ağaçlarından armut, erik, incir, üzüm, şeftali, zeytin ağaçları ise son aşama hayırlı anlamlar taşımaktadır. İyi ve doğru sözlü, yumuşak huylu, yardımsever kişilere işaret eden bu meyvelere haiz ağaçların anlamı son aşama güzeldir.

Rüyada görülen meyve ağacı elma, hindistan cevizi, narenciye, kayısı, turunç şeklinde meyvelere sahipse bu rüya negatif anlamlara gelmektedir. Rüyada bu meyvelerin görülmesi kaba, fena huylu ve faydasız kişilere işaret etmenin yanında kayısı ve narenciye ağaçları bilhassa nefes benze ve hastalığa işaret edebilmektedir. Son aşama hayırsız ve negatif anlamlar barındıran bu rüyalar tabirciler tarafınca genel olarak fena anlamlara yorulmuştur.

Rüyada görülen yemiş ağaçlarının da ağacın verdiği yemişe bakılırsa anlamı değişmektedir. Mesela rüyada ceviz ağacı görmek eli açık ve hayırlı bir hiç kimseye işaret ederken ve pozitif yönde anlamlar taşırken, rüyada badem ya da fındık ağacı görmek fena huylu hanıma, fena kalbe, katılığa işaret etmektedir. Bu rüyanın anlamı son aşama hayırsız ve olumsuzdur.

Rüyada meyve vermeyen ağaçların da birbirinden değişik anlamları bulunmaktadır. Rüyada çınar ağacı görmek, dostlarına ve yakınlarına yarar sağlamaya, hayırlı işler halletmeye işaret ederken rüyada çam ağacı görmek, inançsızlığa, dinden uzaklaşmaya, fakirliğe ve kötülüğe işaret etmektedir.

Rüyada gül ağacı görmek mutluluğa ve dürüstlüğe, meşe ağacı görmek saygınlığa, sedir ağacı görmek ise hâyâ sahibi olmaya işaret etmektedir. Rüyada selvi ağacı görmek ise kabalığa ve kötülüğe işaret eder.

Rüyada Yemyeşil Ağaç Görmek Anlamı

Rüyada yemyeşil ağaç görmek, genel olarak hayırlı anlamlara gelmektedir. Rüya tabircilerine bakılırsa bu rüya son aşama hayırlı anlamlar taşımış olduğu için mutlulukla ve isteklerin gerçek olmasıyla tabir olunmaktadır. Rüyasında yemyeşil, canlı ve sıhhatli ağaçlar gören şahıs muradına erer ve oldukca mutlu olacağı gelişmeler yaşar. Bu rüyayı gören kişiyi güzel günler ve hayırlar beklemektedir.

Bu rüya bununla birlikte oldukca mala ve paraya da delalet etmektedir. Rüya sahibi helal ve bolca kazanca haiz olur ve hayırlı bir halde gelir elde eder. Rüya sahibi eğer ki sıkıntılı ve fena bir dönemindeyse bu sıkıntıları son bulur ve kişiyi ferah, güzel günler bekler. Bununla beraber rüyada ağaç görmek dinle bağdaştırıldığı için rüyada görülen ağacın yemyeşil ve bolca yapraklı olması dini anlamda da oldukça hayırlıdır. Yeşil renginin de dini anlamının derinliği herkesçe bilinmektedir. Rüyasında yeşil yapraklı güzel ağaçlar gören şahıs salih ameller işleyerek yaşamının hayırlı bir dönemine giriş yapar.

Rüya sahibi takdir görerek mutlu ve güzel emellere erişir ve sıkıntılarının derhal art arda kolaylıklarla dolu ferah bir döneme giriş yaparak rahat bir nefes alır. Rüyayı gören şahıs tüm sıkıntılarını peşinde bırakarak hayırlı ve güzel bir hayata adım atar ve mutlu olur.

Rüyada Çiçek Açmış Ağaç Görmek Iyi mi Yorumlanır?

Rüyada çiçek açmış ağaç görmek, rüyayı görenin kalbindeki tüm dileklerinin yerine geleceğine, maddi olarak ferah bir yaşam yaşayacağına, güzel ve hayırlı olayların hayatında olacağına, etrafındaki insanlardan göreceği destek ile zararlarının telafi edileceğine, iş hayatında hataları söz konusuysa, bu mevzularda edinim sahibi kişilerden destek alıp, bu tarz şeyleri kısa süre içinde düzelteceğine delalet eder.

Rüyasında rengarenk çiçek açmış ağaç gören kimse için bu rüyanın yorumu, zarara uğranılan mevzularda yapılacak doğru hamleler yardımıyla, hatalardan dönülüp, bunların kara dönüştürüleceği, rüya sahibinin çaba ve emek harcamaları sonucu layık olduğu rızkı ve kazancı elde edeceğidir.

Rüyada Ağacın Yeni Çiçek Açtığını Görmek Iyi mi Yorumlanır?

Rüyada çiçek açmış ağaç görmek fakat bunların yeni açtığının bilincinde olmak da, aile fertleri içinde yaşanmış olan problemlerin kısa süre içinde çözümleneceği, evli kişiler için kısa süre içinde çocuk sahibi olunacağı, hepimiz tarafınca takip edilerek, insanlarda saygı uyandıran bir yaşam yaşayacağı, manen güçlü bir hale gelip, dünyevi zevkler yerine ahiret yaşamı için çalışacağı, moralinin yükseleceği ve rekabet içinde olduğu işlerden büyük başarı ve kazanç elde edeceği, sıhhat sorunlarıyla savaşım edilen dönemlerin son bulacağı rivayet edilir.

Rüyada Birden Fazla Ağacın Çiçek Açtığını Görmek Iyi mi Yorumlanır?

Rüyada çiçek açmış ağaç görmek ve sayı olarak bu ağaçların birden fazla bulunduğunu görmek, rüya sahibine güzel gelişimleri haber vermektedir. Bu kişinin gerek iş gerekse aile hayatında güzel günler yaşayacağı işaret edilir. Maddi sıkıntıların biteceği, kişinin aile hayatında örnek gösterilen bir hayata haiz olacağı anlamına gelir.

Rüyada Mor Çiçek Açmış Ağaç Görmek Iyi mi Yorumlanır?

Rüyada çiçek açmış ağaç görmek, görülen çiçeklerin renklerine bakılırsa değişik yorumlara haizdir. Rüyasında mor çiçek açmış ağaç görmek, yaşanılan tartışmaların kısa süre içinde biteceğini, saygıya layık, örnek olabilecek, sözü dinlenilir bir kimse olarak, iyi bir mevkiye geleceğini simgeler.

Rüyada Pembe Çiçek Açmış Ağaç Görmek Iyi mi Yorumlanır?

Rüyasında pembe çiçek açan ağaç gördüğünü söyleyen kimselere, karşısına çıkan fırsatların aile hayatına güzel ve büyük haberler getireceği, oldukca başarıya ulaşmış günlerin kapısında olacağı, malının ve parasının artacağı, iyi bir kariyer yaparak, işlerinin dahi iyi duruma geleceği yorumu yapılır.

Rüyada Sarı Çiçek Açmış Ağaç Görmek Iyi mi Yorumlanır?

Rüyasında sarı çiçek açmış ağaç görenin, kendisine ve çevresine hastalık vereceğini düşündüğü bir işin, düşündüğünün tam tersi şekilde ilerleyeceğine ve fazlasıyla yararlı ve hayırlı sonuçlar doğuracağına, geniş bir çevredeki genç insanlara destek göstereceği ve koruyucu olacağına, çocuk sahibi olup, mutlu ve rahat bir yaşam yaşayacağına alamettir.

Rüyada Solmuş Çiçek Açan Ağaç Görmek Iyi mi Yorumlanır?

Rüyada solmuş çiçek açan ağaçlar görmenin, hayırlı olmadığı dile getirilir. Bu rüyayı gören kişinin kısa süre sonrasında yaşayacağı fena vakalar haber verilir. Bu haberler neticesinde başta rüya sahibinin ailesi ve yakın çevresinin kederli süre geçireceği rivayet edilir. Rüya sahibinin başına büyük zararların açılacağı ve oldukca sıkıntılı dönemler yaşayacağı manası vardır.

Bu rüyanın değişik rüya tabircileri tarafınca başka açıklaması da, kişinin evliliğinde sıkıntılı dönemlerin yaşanacağı ve bu sıkıntılı dönemler sebebiyle kendini insanlara kapatıp, uzak bölgelere atacağıdır.

Leave A Reply