rüyada akrep görmek ne anlama gelir

0

AKREP

Rüyada akrep görmek zararı olan külfetli düşman anlamına gelir. Akrep sokması düşmandan zarar görmeye, elbisesinde akrep görmek çocuğundan zarar görmeye işarettir. Rüyada akrep görmek öteki taraftan fena insanla karşılaşacağı anlamına da gelebilir. Akrep öldürmek ise beladan kurtulacağı anlamına gelir. Bir kişiyi rüyada akrep sokması hastalığa işarettir. Gömleğinin içinde akrep gören kişilerin düşmanı ziyan olacağı şahıs evinin içindedir. Rüyasında akrebi kadının giysisinin üstüne koyarken görmek o hanımla münakaşa içinde bulunduğunun göstergesidir. Bazı rivayetlere gore bu hanımı fiilen saldırı etmiş olduğu anlamına da gelir. Pantolonun içinde akrep görülmesi ise karısı tarafınca fenalık bulacağı anlamına gelir. Genel olarak rüyada akrep görmek kötülüğe, düşmana ve zarara işarettir Akrep tarafınca sokulduğunuzda zarar göreceğinize akrebi öldürünce düşmanlarınızdan kurtulacağınız anlamına gelir. Rüyada akrebi pişmemiş olarak yediğini gören bir kimse münafık bir kişiyle gıybet eder. Rüyada akrep görmek asla ummadığınız bir halde acı yaşayacağınıza ve bir ölüm haberi alacağınızla yorumlanır. Yatakta görülen akrep ev halkından birinin seyahat yapacağına işarettir.

Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

Kimi süre hepimizi cidden korkutan rüyalar görürüz ve anlamlarını oldukça merak ederiz. Şimdi onlardan birini gelin hep birlikte inceleyelim. Rüyada akrep görmek ne anlama gelir?

Rüyada akrep görmek ne anlama gelir? sorusunun yanıtını detaylandırmadan ilkin bir mevzuyu altını çizmeliyiz. Bazı gıdalar, kavrulmuş et ve kızartılmış sebze vb., kişilerin vücutlarına baskınlık, ağırlık şeklinde hisler verir. Bunun sonucunda da rüyada akrep şeklinde korkutan şeyler görülebilir. Şahıs rüyasında akrep gördükten ve sonrasında uyanınca endişeli ve yüzüne bir karanlık geldiyse bu karanlığı o hiç kimseye galebe etmesi doğrusu baskılama ve ağırlık vermesi anlamına gelir. Bu durumda akrep rüyasının tabiri yoktur.

Rüyada akrep görmenin anlamı çoğunlukla negatif olsa da pozitif yorumlarda vardır. Doğal olarak bu rüyayı görüş şekliyle de alakalıdır. Genel olarak baktığımızda rüyada akrep görmenin negatif yorumları şu şekildedir; Rüyada akrep görmek rüya sahibinin, terbiye dışı ve şer içeren bir şahıs olduğu ya da olacağına, karşısına münafık, ağzı bozuk fakat zayıf denebilecek bir düşmanın çıkacağına, hatta bu kişiyle iş yapılabileceğine, bu kişinin sizi kendi yararına kullanacağına ve dost görünüp düşmanınız olacağına işarettir. Genel yorumlarda pozitif denebilecek te yorum ise, Akrep, rüyayı gören kimsenin, içindeki dışarıda olan kalbinden geçeni dost düşman ayırmadan direkt söyleyen biri olduğudur. Rüyada akrep görme teriminin yorumunu ilk olarak dini ve ruhsal açılardan yapmış olup, arkasından da değişik görülme şekilleriyle değerlendirelim.

Dini Bakış Açısıyla Rüyada Akrep Görmenin Yorumu

Dini yönden rüyada akrep görmek ne anlama gelir diye baktığımızda, hem pozitif hem de negatif yorumlar karşımıza çıkmaktadır. Pozitif yönde açıdan yorumlarsak rüyada akrep görmek, rüya sahibinin, yetenekli bir şahıs ile izdivaç edeceğine, bolluk ve bolluk içinde yaşayacağına, kendisi için çalışıp yer açacağına ve artık başarısızlıkların son bulacağına, hem kendisine hem de sevdiklerine yarar sağlayacağına, bir tanıdığından mühim bir miras kalacağına ve uzun seneler ciddi bir sıhhat problemi yaşamayacağına delalet eder. Buna rağmen negatif yorumlara bakacak olursak, rüyada akrep görmek, rüyayı gören kişinin herhangi bir sebepten dolayı fena dönemler geçireceğine, ilerleyemeyeceği ve yerinde sayıp kalacağına, etrafındaki inanılmış olduğu kişilerin onu yarıda bırakacağına, bir yolculuğa fakat sonu olmayan bir yolculuğa çıkacağına, hatalı iş yatırımları yapacağına, son olarak ta büyük bir üzüntü yaşayıp, kendi canının derdine düşüp her şeyden uzaklaşmasına tabir edilir.

Ruhsal Bakış Açısıyla Rüyada Akrep Görmenin Yorumu

Ruhsal açıdan rüyada akrep görmek ne anlama gelir sorusunun cevabı ise şu şekildedir; Akrep görmek, rüya sahibinin kazanılmış olduğu maddi kazançların kıymetini bilerek hareket etmesine, şansının döneceği ve mühim başarılar kazanacağına, çevresinde insanların yardımı ile yeni bir atılım yapacağına delalet eder. Buna rağmen negatif bir yorumlama ile de, kişinin söylediği bazı şeylerden dolayı büyük pişmanlık duyacağına ve neşesinin, keyfinin kaçacağına işaret eder.

Rüyada Evde Akrep Görmenin Anlamı

Rüyada kendi evinde akrep görmenin anlamı, rüyayı gören kişinin dolandırıcı biri ile iş yapmış olup kandırılacağı şeklinde yorumlanır. Akrep evde yatak üstünde görülür ise, aileden birinin sehayata gideceğine, kişinin evinde yanan akreplerın bulunduğunu görmesi ise kişinin düşmanlarının yaşama veda etmesine delalet eder. 

Rüyada Akrep Sokmasının Anlamı

Rüyada akrep görmek ne anlama gelir sorusunu detaylandırırken, en ürkütücü şekillerinden kabul edilen rüyada akrep sokmasını atlamamak gerekir. Rüyada akrebin kendisini soktuğunu gören kişinin, düşmanı yüzünden mühim bir çekince yaşayacağı, düşmanının kendisi hakkında doğru olmayan şeyler söyleyerek zarar vereceğine ya da sevdiklerinden birinin vefat haberini alacağına işaret eder.

Rüyada Akrep Isırmasının Anlamı

Rüyada akrep ısırdığını görmenin anlamı ise, rüya sahibinin, haz etmediği bir kimseden ağır sözler duyacağına, dost sandığı birinin düşmanlığına ve o kişiden alacağı bir darbe olacağına, kolay bir kimselerle gereksiz dalaşa gireceğine işaret eder. Ek olarak rüyayı gören kişinin elinde duran akrep başkalarını sokuyor ya da ısırıyorsa, bu da o kişinin dedikoducu biri olduğuna, insanları birbirine düşüren akrep şeklinde bir kişiliğe haiz olduğuna yorumlanır.

Rüyada Akrep Öldürmenin Anlamı

Rüyada akrep öldürmek pozitif anlamları fazla olan bir akrep rüyasıdır. Rüya sahibinin olumsuzlardan, dertlerden, düşmanlarının kötülüklerinden uzaklaşacağına, korkularının sonlanacağına, düşmanlarının fena haberlerini alabileceğine, gıybet meydana getiren söz taşıyan birini ortaya çıkarılacağına delalet eder. Eğer öldürülen akrep siyah ise bu büyük bir beladan uzaklaşacağına, rüyada akrebi öldürmeye çabalıyorsan, bu düşmanından gelecek fena bir habere, Şahıs ölmüş bir akrebi rüyasında görürse, düşmanlarınızdan ve şerden korunduğunu delalet eder. Birden fazla akrebi öldürdüğünü görmek ise belalardan kurtulduğunuz anlamına gelmektedir.

Rüyada Elbisesinde Akrep Görmenin Anlamı

Elbisede akrep görmek rüya tabiri olarak değişik şekilleriyle yorumlanır. Genel yorumuyla baktığımızda, kişinin evlatlarından zarar göreceğine işaret eder. Eğer şahıs akrep olmadığı halde elbisesinde akrep var sandıysa, bu durum kişinin aslen dost olan birini düşman sandığına, kişinin akrebi tutup bir kadının üzerine koyması o hanımla yakınlık kurma çabası olduğuna yorumlanır. Rüya sahibi akrebi yuttuğunu görürse, bu da kişinin düşmanının o kişinin sırrını öğrendiği anlamına gelir. Son olarak, şahıs akrebi gömlek ya da dükkanında görürse bunun anlamı da, kişinin iş hayatında sağlamış olduğu kazançtaki sorunların kaynağının düşmanı olduğudur.

Molla Cami’ye Nazaran Rüyada Akrep Görmenin Yorumu

Rüya tabirleri mevzusunda mühim alimlerden kabul edilen Molla Cami rüyada akrep görmek ne anlama gelirsorusunu kendi bakışıyla yorumlamıştır.

Rüya sahibi rüyasında akrep gördüyse bunun genel anlamı, münafık, nüktedan ve oldukça ziyanı olmayan bir düşmanın olduğudur. Şahıs elinde akrep bulunduğunu görürse, bu o kişinin dedikoducu biri olduğu ve insanoğlu hakkında yanlış konuştuğuna, ağzından akrep çıktığını görürse, düşmanı olan kişiyle devamlı aynı yerde olduğuna,  pantolonuna girerse, birinden düşmanlık göreceğine, gömleğinde bulunduğunu görürse de, aile içinde birinden düşmanlık göreceğine delalet eder. Bunlara ek olarak, rüya sahibi dükkanında akrep görürse, kişiyi kazancından edebilecek bir düşmanı olduğuna, görmüş olduğu akrebin kendisini sokmadığını görürse, düşmanının o kişinin arkasından konuştuğuna, akrebin sokması o kimsenin eline bir kerelikte olsa mühim bir mal geçeceğine, akrebi yuttuğunu görürse de düşmanının artık o kimsenin tüm sırrını öğrendiğine yorumlanmaktadır. Son olarak, rüyayı gören şahıs akrebi öldürürken görürse, düşmanına karşı bir başarı elde edeceğine, elindeki akrebin başkalarını soktuğunu ya da ısırdığını görürse de, başka insanların arasını bozan, gıybet eden, yalan konuşan biri olduğuna işaret eder.

Rüyada Akrep Öldürmek

Rüyada akrep öldürmek kişinin fena birinden kurtulacağına yorumlanmaktadır. Kişinin hayatında bulunan ve ona ruhsal açıdan zarar veren şahıs oldukça yakın bir süre dilimi içinde kurtulmuş olacaktır. Rüyasında akrep öldüren kişiler sıkıntılarından ve dertlerinden tamamen kurtulur. Borcu olan kişiler borçlarından kurtulur, rüyasında akrep öldüren şahıs düşmanına galip gelmiş olarak sancağı eline alır.

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada akrep görmek fena bir dosta, hayırsız evlada, hain bir arkadaşa yorumlanabilir. Rüyasında akrep gören kişinin hayatına fena bir insan girer. Bu fena insan kişinin hem maddi hem de tinsel dengesini bozarak hayatta birçok olumsuzlukla karşılaşmasına niçin olur. Rüyada görülen akrep olumsuzluğa işaret eder, dolayısıyla akrep rüyaları hayra alamet değildir. Akrep rüyaları külfetsiz bir insana, aç gözlü bir aile üyesine, saldırgan tavırlı bir dosta yorumlanabilir.

Rüyada görülen akrep gizli saklı bir düşmana da yorumlanabilir. Bu gizli saklı düşman kişinin oldukça yakın çevresinden biridir. Fakat şahıs bunu farkına varmaz ve bu şahıs devamlı kişinin arkasından kuyu kazan fena bir insandır.

Rüyada Denizde Akrep Görmek

Rüyada denizde akrep görmek yaşanacak negatif gelişmelere, rahat günlerin sona ereceğine, temiz günlerin geride kalacağına yorumlanır. Rüyasında denizin ortasında akrep gören kişinin hayatında üzüntü ve üzüntü hasıl olur. Kederli günler kişinin hane halkını da etkileyerek sevginin ve huzurun hane halkından uzaklaşmasına niçin olur. Bu durum da kişinin ruhsal ve ruhsal dengesinin altüst olmasına niçin olur.

Rüyada Akrep Isırması Görmek

Rüyada akrep ısırması görmek kişinin gizli saklı düşmanın artık gün yüzüne çıkacağına işarettir. Bu gizli saklı düşman gün yüzüne çıkarak kişiye arkasından saldıracaktır. Dolayısıyla kişiler bu zamanda oldukça dikkatli olmalı ve mümkün olduğu mertebede kendilerini korumalı, asla hiç kimseye sır vermemelidir.

Rüyada Siyah Akrep Görmek

Rüyada siyah akrep görmek oldukça tehlikeli bir düşmana hasıldır. Bu tehlikeli düşman kişinin boş anını kollayarak ona istila etmek için pusuda bekler. Kişinin bu zamanda çevresindeki kişilere dikkat etmesi oldukça mühim bir etmendir. Bu sebeple bu düşman kişiyi sırlarıyla vurmak isteyecektir. Bu sebepten dolayı hiç kimseye bu zamanda sır vermemeye itina gösterilmeli. Rüyada görülen akrepler çoğu zaman düşmana yorumlanan, fena rüyalar sınıfındadır.

Rüyada Beyaz Renk Akrep Görmek

Rüyada beyaz renk akrep görmek düşmanlarınızı halt edeceğinize yorumlanır. Şahıs düşmanlarının hepsini birer birer ezerek hayatında oldukça güzel bir yere ulaşacaktır. Rüyada görülen bir renk akrep bununla birlikte hayra yorumlanan bir rüyadır. Rüyalarda görülen beyaz renk hayra yorumlanan karanlık günlerden çıkılarak aydınlık günlerin yaklaştığına vesiledir. Rüyasında beyaz renk akrep gören şahıs düşmanını etkisiz hale getirir.

Düşmanını etkisiz hale getiren kişinin hayatında bazı gelişmeler vakıf olur. Şahıs makam ve mevki basamaklarını oldukça süratli kendisinden güvenilir adımlarla çıkarak oldukça kısa bir süre içinde iş hayatında en yüksek mertebe ulaşır.

Leave A Reply