Rüyada Halat Görmek

0

Rüyada halat (kalınca ip) görmek selamet ve kurtuluşla tabir olunur. Rüyasında sağlam ve tomar halinde halat görmek, vücut sağlığına ve uzun bir yaşam anlamına gelir. Halat görmek bazı yorumculara bakılırsa, uzun bir seyahat ile de tabir edilmektedir. Halat, rüya sahibinin durumu ve yaşantısı göz önüne alınarak hayra yorumlanır. Bir tek halatın kopması hayra yorumlanmaz, bir uyan kabul edilir. Bir başka rivayete bakılırsa de: Halat görmek, umumiyetle Kur’an ve dinle tabir edilir. Rüyada güçlü bir halata sarıldığını gören kimse, Kur’an-ı Kerim’e yapışır, Tanrı’a karşı verdiği sözünde durur. Halatlı bir rüya, güzel bir rüyadır.

Rüyada çelik halat görmek, rüya sahibinin en güvenilmiş olduğu kimsedir. Kimi zaman babayı, anayı, kardeşi çağrıştırır. Çelik halat rüya sahibinin güvenilmiş olduğu bir akrabasını yada dostunu işaret eder. Kişinin rüyasında çelik halat görmesi, sıhhatli, uzun bir ömre, uzun bir yolculukla ve bazı durumlarda da aşkı gösterir.

Rüyada Halatın Kopması; Elindeki halatın koptuğunu gören insan makam sahibi ise makamım kaybeder, dindarlığı zayıflar.

İmam Cafer Sadık‘ın yapmış olduğu tabire bakılırsa (a.s): Rüyada zincir halat görmek dört şekilde tabir edilmiştir.

  1. Ahitler
  2. Din
  3. Emanet
  4. Murada erme.

Rüyada zincir halat görmenin tabiri, dinî inanç uğruna meydana getirilen yolculuğa işaret eder.

Rüyada Halat Örmek; Allame Meclisi’nin yapmış olduğu yoruma bakılırsa rüyada halat ördüğünüzü görmek; gurbetteki yakınınızın döneceğine yada uzaktan neşeli haber alacağınıza, bu haberler beraber sevineceğinize işarettir. İbn-i Sîrîn ise rüyada halat örmeyi karşılıklı ahitleşmeye yada antlaşmaya işaret etmiştir.

Rüyada Halat Tutmak; Elinizin halatla/ kalınca iple bağlandığını yada halat tuttuğunuzu görmeniz veya muallâkta asılı kaldığınızı görmek; halatın yere olan uzaklığı miktarınca makam elde edeceğiniz, işlerinizde yükseleceğiniz, işlerinizde ise halat miktarınca helal kazanç elde edeceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Halatla Tırmanmak; halat; kuvvet, önderlik ve büyüklüğe işarettir. Rüyada halatla yüksek bir yere tırmandığını gören büyük bir mevkie gelir. Yüksek aşama elde eder. Halatla tırmanmak tırmandığı miktar kadar rızk kazanacağı, yönetici konumuna geçeceği ve bulunmuş olduğu yerde önder olacağı anlama gelir.

Rüyada Halat Kesmek; Elinizdeki halatı kestiğinizi ve bir miktarının elinizde kaldığını görmek; makamınızı yitireceğinize işarettir.

Rüyada Boynunda Halat Görmek; Cabir Mağribî: Boynunuza halat/ kalınca ip geçirdiklerini görmek; ahdinize uyma mevzusunda geç davranacağınıza alamettir.

Rüyada Halatla Asılmak; Kirmanî: Elleriniz bağlı bir halde gökten asıldığınızı görmek; Tanrı ile aranızda bir ahit/ nezir olduğuna delildir. Kendinizi halatla astığınızı görmek; herhangi bir korku yüzünden arzu ettiğiniz şeyden vazgeçeceğinize işarettir.

Rüyada Halatın Üstünde Durmak; Rüyada halatın üstünde durduğunuzu görmek; Tanrı ile aranızdaki ahde bağlı kalacağınıza işarettir.

Rüyada Halatla Bağlanmak; Elinizin halatlabağlandığını görmek; Tanrı’ın ipine sıkıca sarılacağınıza işarettir

Rüyada Halat Sarmak; İmam Cafer Sadık’ın (a.s) söylediğine bakılırsa rüyada halat sağdığını görmek üç şekilde tabiri vardır:

  • Yolculuğa çıkmak yada yolculuktan dönmek
  • Nefis tezkiyesi
  • Önü kapalı işlerin açılması.

İbn-i Sîrîn demiştir ki rüyada halat sardığınızı görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve bu yolculuğun halatın uzunluğuna bakılırsa uzayacağına işarettir.

Rüyada Halat Toplamak; Rüyada görülen halat, söz vermek ve antlaşmadır. Dağınık halatı toplamak sözünde durmaktır. Rüyada halat toplamanın yorumu, hayatınızın bundan sonrasında güzellikler içinde ve zengin geçeceğine delâlet eder. Rüyada halat toplayan kimse işine sağlam şekilde sarılmış anlama gelir.

Rüyada Halat Bağladığını Görmek; hayra yorulan rüyadır. Rüyada halat bağlamak yaşanmış olan güçlük ve sorunların meydana getirilen savaşım ile son bulacağı üstüne işaret edilmektedir. Bilhassa halata düğüm attığını görmek sıkıntıların son bulunacağını ve bu çözümün yakında kişiyi rahata kavuşacağına tasvir edilmektedir.

Rüyada Halatla İnmek; Rüyasında halatla yüksek bir yerden indiğini gören her türlü zenginliğe kavuşur. Fazlaca büyük başarılar elde eder. Rüyada halatla indiğini görmek eğitimle ilgili olarak büyük bir adım atılacağına delildir. Rüya sahibi iş alanını genişletip ün sahibi olur. Maddi yönden kazançlı çıkar.

Leave A Reply