Cenk ve Sulh Pdf – Lev Nikolayeviç Tolstoy e Kitap Oku

0

Merhaba, pdf kitap indir kütüphanesinden her insana iyi okumalar. Bugün Dünya Klasiklerinden Cenk ve Sulh Kitabını pdf olarak yüklemiş bulunuyoruz.

Tolstoy Rusya’da aristokrat bir ailenin çocuğudur kısaca oldukça varlıklı bir ailesi vardır tüm yaşamı da bu zenginler içinde geçmiştir dolayısıyla zenginleri iyi tanır onların yaşamlarını bilir korkuların bilir eğlencelerin günlük yaşamın iyi mi geçecek dedi bilir işte bu gerçek bir katıyor.

Cenk ve Sulh Tolstoy Pdf indir

Hem de kırım savaşlara katılmış birisi olunca cenk tasvirleri görmüş olacaksınız cenk süper ötesi anlatacak ki etkilenmemek mümkün değil sadece şunu da bilmek ayrıdır. Kırım’ı savaşlarına son olarak vazife almış kısaca Savaşı görmüş o cephede bulunmuş dolayısıyla barut kokusu almış bir yazardır. Anlattıklarında gerçekçi bir yönde olan cenk ve barışta ilgili çeşitli eleştirilerde var mesela bu bir bu bir tarih kitabıdır bu bir tecrübe etme midir vs bunla ilgili sorun eleştirilmiştir.

Cenk ve Sulh Pdf oku

Tolstoy fakat kendisini şu şekilde savunmuştur Tanrı’dan yazmadım ya da ben bir tarihte bir yazmadın ya da ben bir araştırma yazmadım ben yalnız ne yaptırmak istiyorsam ne ifade etmek istiyorsam bu yaratı çıktı aslen senin ara sıra genel bulunduğunu düşündüğün fakat cenk sulh her türlü mevzu ile karşılaşacağın türden bir yaratı. Aslına bakarsak  başka bir şey anlatacakken kendisini cenk ve sulh yazarken görür işte tam da burada biz bu romanda zamanı bir hakikaten görmekteyiz 1805 yılındaki Rusya Fransa savaşı ki Avusturya’da meydana gelmiştir 1812yılında Napolyon Moskova’ya adım atması ve işgal etmesi ve başkent yapması zamanı gerçekliği bu romanda da görmekteyiz işte bu özelliğiyle yalnız bir roman değildir.

Leave A Reply