Sevginin İşleri PDF indir

0

Sevginin İşleri PDF indir, e-kitap sitemizde Sevginin İşleri kitabı ile ilgili data vereceğiz. Soren Kierkegaard tarafınca kaleme alınan Sevginin İşleri kitabı 424 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sevginin İşleri kitabını 9786057768162 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sevginin İşleri kitap özeti, Sevginin İşleri pdf oku, Sevginin İşleri yandex, Soren Kierkegaard e-kitap pdf, Sevginin İşleri PDF Drive, Sevginin İşleri Epub ile ilgili indirme bağlantıları makalemizde.

Sevginin İşleri PDF Oku

Sevginin İşleri Kısa Özet

Kierkegaard, 1847’de yayınlanmış bu kitabında beşeri sevgiyi, beşeri hareket ve davranışları, hareket tarzlarımızı tahlil ediyor, yorumluyor ve tavsiyelerde içeriyor. Kierkegaard’un düşüncesince, beşeri sevgi Tanrı tarafınca bahşedilmiş bir şey, ve kitapta bu ışık altında, Tanrıyı ve komşuyu sevme buyruğu üstüne bir takım tahlil okura sunuluyor. Kierkegaard’a nazaran burada odak noktası, komşunun kim olduğu, bir insanoğlunun komşusuna (karşındaki, tarafındaki veya bir özne olarak *diğeri*), ve bundan dolayı, hareket seçimi saygınlığıyla sevgi sahibi denebilecek insana karşı iyi mi doğru davranacağı; bu bağlamda karşılıklı sevgi, sevgiye karşılık koşulu, ve buna ayak direyebilecek bazı olgu, bu başlık altında alışkanlık, itimatsızlık, bencillik, kıskançlık, gıpta, haset, kibir, kusur buluculuk ve eleştirellik de, insan yapısına özgü vasıflar olarak mercek altına yatırılıyor.

Bir insan topluluğunu bir arada tutan şey nedir? İnsanları birbirine bağlayan şey nedir? Kişiliği ne/neler oluşturur? Bunlar, Kierkegaard’un bu kitapta sordurulmuş olduğu, izah ve cevap sunmuş olduğu ana sorular. Ve bu sorulara vakit içinde bir oldukca değişik cevap verile gelmiş. Ve bu sorular siyaset, terapi ve tedavi, eğitmenlik, danışmanlık, teoloji sahalarını geçmişte olmasıyla birlikte bugün de meşgul eden merkezi sorular, bundan dolayı bu sorular çerçevesinde tahmin ve tavsiyeler sunula gelmiş. Kitap bu açıdan güncelliğini korumaya sürdürmekte. Yazılışından 173 yıl sonrasında bile dünya dillerine devamlı olarak çevrilmekte olması da buna işaret ediyor.

Sevginin İşleri PdF indirmek için Tıklayın

Leave A Reply