Seyfettin Selim kimdir? Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ne iş yapıyor? Seyfettin Selim nereli? Seyfettin Selim kimdir? Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ne iş yapıyor? Seyfettin Selim nereli? Kırkpınar Güreşlerine gönül vermiş iş adamı Seyfettin Selim'in kim olduğu merak ediliyor. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, 2009 yılından 2014 yılı hariç aralıksız 5 yıl üst üste Kırkpınar Ağalığını sürdürmüştür. Seyfettin Selim önümüzdeki yıl yapılacak Kırkpınar Güreşleri'nin ağalık ihalesini de 1 milyon 22 bin TL bedelle kazanmıştı. Kırkpınar Yağlı Güreşlerine maddi tinsel desteğini tamamlanmamış etmeyen Seyfettin Selim başarı göstermiş bir iş insanıdır. İşte Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'in yaşamı ve biyografisi… GENEL

0

Seyfettin Selim kimdir? Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ne iş yapıyor? Seyfettin Selim nereli? Kırkpınar Güreşlerine gönül vermiş iş adamı Seyfettin Selim’in kim olduğu merak ediliyor. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, 2009 yılından 2014 yılı hariç aralıksız 5 yıl üst üste Kırkpınar Ağalığını sürdürmüştür. Seyfettin Selim önümüzdeki yıl yapılacak Kırkpınar Güreşleri’nin ağalık ihalesini de 1 milyon 22 bin TL bedelle kazanmıştı. Kırkpınar Yağlı Güreşlerine maddi tinsel desteğini tamamlanmamış etmeyen Seyfettin Selim başarı göstermiş bir iş insanıdır. İşte Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’in yaşamı ve biyografisi…

Seyfettin Selim kimdir? Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ne iş yapıyor? Seyfettin Selim nereli? Kırkpınar Güreşlerine gönül vermiş iş adamı Seyfettin Selim’in kim olduğu merak ediliyor. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, 2009 yılından 2014 yılı hariç aralıksız 5 yıl üst üste Kırkpınar Ağalığını sürdürmüştür. Seyfettin Selim önümüzdeki yıl yapılacak Kırkpınar Güreşleri’nin ağalık ihalesini de 1 milyon 22 bin TL bedelle kazanmıştı. Kırkpınar Yağlı Güreşlerine maddi tinsel desteğini tamamlanmamış etmeyen Seyfettin Selim başarı göstermiş bir iş insanıdır. İşte Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’in yaşamı ve biyografisi…

Ata sporumuz olan güreş her yıl doğduğu topraklara geri dönüyor. Edirne’nin Kırkpınar bölgesinde meydana getirilen Kırkpınar Yağlı Güreşlerine ilgi çok çok fazla. Geçtiğimiz senelerde Kovid-19 salgını sebebiyle oldukça sönük geçen güreş müsabakalarına bu yıl binlerce kişinin iştirak etmesi umut ediliyor. 661. Zamanı Kırkpınar Yağlı Güreş müsabakaları 1-3 Temmuz tarihleri içinde yapılacak. Kırkpnar gürşlerine meği çok çok fazla olabn Seyfettin Selim’in de kim olduğu vatandaşlar tarafınca merak ediliyor. İşte Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’in yaşam hikayesi.

SEYFETTİN SELİM KİMDİR?

Seyfettin Selim ziraatçi bir ailenin evladı olarak 01 Ağustos 1967 senesinde Sakarya’nın Kaynarca İlçesinde dünyaya gelmiştir.

Seyfettin Selim Kırkpınar Yağlı Güreşlerine gönül vermiş uzun seneler Kırkpınar Ağalığı yapmış başarı göstermiş bir iş insanıdır.

2021 yılı 660. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Er Meydanında meydana getirilen ağalık ihalesinde 2022 yılı 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri ağalığını 1.022.000-TL ile Seyfettin Selim gene kazanmıştır.

“Selim İnşaat Besin Endüstri ve Tecim Limited Şirketi” ile tecim hayatına devam eden Seyfettin Selim çevresinde sevilen ve saygı duyulan bir isimdir.

Seyfettin Selim genç yaşlarda inşaat sektöründe işçi olarak çalışmaya başlamış ve sırasıyla ustabaşçılık, kalfalık ve taşeronluk yaparak bu sektördeki tecrübesini ve data birikimini artırmış, tecim hayatına müteahhit olarak devam etmektedir.

07-Mayıs 1997 senesinde, atılımcı ve çalışkan kişiliği Seyfettin Selim’e, Selim İnşaat Besin ve San.Tic.LTD.Şti’ni kurdurmuş ve inşaat sektöründeki yerini alarak çalışmalarını hızlandırmıştır.

Seyfettin Selim, halen oldukca sayıda kuruluşun yönetim kurulu başkanlığını, üyeliğini ve murahhas üyeliğini yapmaktadır.

1997 yılından bu güne Hadımköy Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HASİAD) üyesi olup bununla birlikte da 2013 senesinde da Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğine de (ASKON) üye olmuştur.

Seyfettin Selim, bir taraftan İş adamı olarak ülkemizin ticari, ekonomik ve işgücü potansiyelinin artırılması aland hizmetlerini sürdürürken, öteki taraftan da devletimizde sporun gelişmesi içinde maddi ve tinsel desteğini vermektedir.

Futbolla birlikte 2008-2016 tarihleri içinde yağlı güreş ağalığı, güreş müsabakaları sponsorluğu, kick boks müsabakaları sponsorluğu yaparak Türk sporunun gelişmesinde emsalsiz katkıları mevcuttur.

Cumhuriyet tarihinin en fazla Kırkpınar Ağalığını icra eden Seyfettin Selim, 2009 yılından 2014 yılı hariç aralıksız 5 yıl üst üste Kırkpınar Ağalığını sürdürmüştür. 2014 senesinde düzenlenen 653. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde meydana getirilen ağalık açık artırmasında 2015 yılı 654. Kırkpınar ağalığını açık artırmada 522 bin Türk Lirasına yine almıştır. 2015 senesinde düzenlenen 654. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde de ağalık ihalesine girerek 655. Zamanı Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağalığını da 361 bin TL ile 7 kez almıştır.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2021 (2020 yılı Kırkpınar Yağlı Güreşleri pandemi sebebiyle yapılamadığından Edirne Belediye Meclisi tarafınca 2021 yılı Kırkpınar Ağası duyuru edilmiştir.) yıllarının Kırkpınar Ağası olarak tarihe geçmiş oldu.

Zamanı Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağası, 11 yıl Kırkpınar Ağalığı icra eden ve sonsuz 3 altın kemerin sahibi olan Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’in, Edirne’ye kazandıracağı Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin temeli 6 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen törenle atılmıştır.

KIRKPINAR GÜREŞLERİ HAKKINDA

Kırkpınar Yağlı Güreşleri, geleneksel Türk yağlı güreş turnuvası. Her yıl haziran ayı sonu ile temmuz ayı başlangıcında Edirne’de düzenlenir. Pehlivanlar üç gün süresince er meydanında savaşım ederler. Son gün meydana getirilen finallerde her boyun (kategorinin) birinci, ikinci ve üçüncüleri belirlenir. Bunlardan en önemlisi başpehlivandır. Güreşler esnasında Kırkpınar Festivali düzenlenir ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilir.

Yağlı güreş, geleneksel Türk sporları içinde ön sıralarda yer edinen bir spor dalıdır. Osmanlı Devleti’nin her yerinde düzenlenen panayırların hepsinde güreş yapılır fakat bunların içinde yalnız Kırkpınar’da “baş”ı kazanan pehlivan, gelecek senenin Kırkpınar güreşlerine kadar “başpehlivan” bilinirdi. Bu fikir günümüzde de devam etmektedir.

.

Leave A Reply