Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2023

0

Tüketiciler arasında maalesef sigortası bulunmayan milyonu aşan kişi bulunuyor. Buna yönelik yasalar gereği suç sayılsa da birçok çalışan sigortasız olarak istihdam görmektedir. Önüne geçilemeyen bu durum aynı zamanda malum tüketiciye birçok sorunu da ortaya koymaktadır. Bunun başlıca olanı sağlık hakları olmakla birlikte finansal açıdan da etki gören bir durumu gözler önüne serdiği bir gerçek. Bu kapsamda yapılan düzenlemeler ile birlikte sigortası olmayanlar, ev hanımları ve hatta öğrenciler dahi kredi çekebilme olanaklarına sahip olabilmektedirler. Bankalar tarafından girilen rekabet kapsamında artık sigortası olmayan herkese kredi verilmektedir. Fakat her konuda olabildiği gibi bankacılığa yönelik sigortasız kredi başvurusu üzerine de birtakım şartların olduğunu bilmenizde fayda var.

 

Sigortası Olmayanlar Kredi Alabiliyor Mu?

 

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere birtakım banka şartlarını yerine getirmeniz halinde sigortanız olmasa dahi kredi olanaklarından faydalanabiliyorsunuz. Daha önceli yazılarımızda kredi kullanmak isteyen kişilerin sigorta zorunluluğu bulunduğunu söylemiştik. Bu halen geçerli bir durum, fakat belirli birtakım isteklerin yerine getirilmesiyle bu zorunluluğu aşabilmek oldukça mümkün olmaktadır. Bankalar her ne kadar sigortası olanlara bu konuda öncelik verse de, kredi notu iyi olan ve düzenli bir gelire sahip olan kişilere de kredi desteği sunmaktadır. Bu gelirin belge üzerinde bankaya beyan edilmesiyle birlikte, ek olarak daire veya arsa gibi taşınamaz malların da ipotek edilmesiyle birlikte kredi olanaklarından faydalanabilmek mümkündür.

Sigortası Olmayan Kişilere Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Vakıfbank: Son dönemlerde yükselen bir banka değerine sahip olan Vakıfbank, devlet destekli bir banka kuruluşu olarak sigortasız kişilere kredi sunmaktadır. Müşteri sayısını yükseltmek ve diğer rakiplerine göre daha cazip fırsatlar sunmayı hedefleyen banka 48 aya kadar ihtiyaç kredisini sigortasız kişilerin birtakım şartları sağlaması halinde kendilerine hizmet sunmaktadır. Buna yönelik arsa, daire, taşıt veya taşınamaz benzeri bir mülke sahipseniz ipotek ettirerek kolay kredi olanağından faydalanabilirsiniz.

Garanti Bankası: Özel sermayeli bir banka kuruluşu olan Garanti Bankası Sigorta ve sosyal bir güvencesi olmayan kişilere birtakım şartların sağlanması halinde ihtiyaç kredisi sağlayabilmektedir. En uygun kredi başvurusu kapsamında gerçekleştirdiği bu kampanya dahilinde sigortanız olmasa dahi kredi olanaklarından rahatlıkla faydalanabilmenizi sağlıyor.

Türkiye İş Bankası: Sigortasız kişilere kredi sağlayan bir diğer banka ise İş Bankası olmaktadır. İlgili banka emeklilere yönelik genel olarak sunduğu en cazip fırsatlara ek olarak düşük faizli kredilerini sigortası olmayan kişilere de imkanlar tanıyor. Birbirinden farklı kredi paketleri ile sigortasız kişilere ipotek usulü kredi sağlamaktadır.

Denizbank: Genellikle kobi ve mesleklere yönelik kredili ürün paketleri ile gündemden düşmeyen ilgili banka herhangi bir sigorta güvencesine dahi sahip olmayan kişilere 55 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Arsa, daire, ziynet eşyalar ve benzeri birtakım mülk ve eşyaların teminat olarak gösterilmesi halinde ilgili bankadan kredi kullanabilirsiniz. Dünyanın en büyük banka kuruluşlarından birine devredilen ilgili banka, bu kapsamda daha fazla müşteri kitlesine sahip olabilmek için bu tarz kampanyalar yapabilmektedir.

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Diğer Bankalar Hangileridir?

  • Halkbank
  • Ziraat Bankası
  • QNB Finansbank
  • TEB
  • Şekerbank
  • Yapı Kredi Bankası
Leave A Reply