Sim Kart Bloke Kaldırma Iyi mi Yapılır? Günümüzde birçok şahıs mobil bankacılık uygulamalarını kullanılır. Bankacılık işlemlerini bu mobil uygulamaları ile gerçekleştirir. Uygulamalar girişte kişilerin alan kişi hesap numaraları, T.C Kimlik Numaraları ve birçok banka yada kişiler detayları vardır. Bu uygulamalar ek olarak kişilerin cihazlarına nazaran hususi olarak açılır ve kullanım sağlanır. Buna istinaden uygulama giriş detayları kişilerin bankalara tanıttıkları ya da ilk giriş yaptıkları cihazlarda kullanılır.

Fakat cihazların yada sim kartların değişimlerinden bankalar kişilerin hesaplarını bloke ederler. Bunun sebebi güvenlik önlemleri ve kişilerin banka hesap bilgilerini 3 kişilere karşı korumalarıdır. Bu durumda bankalara giriş yapılırken sim kart bloke olur. Aynı süre da sebebi bilinmeye durumlarda da sim kartı bloke olabilir. Bu blokeyi kaldırmak için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin hepsi güvenlik kontrolleri ile gerçekleşir.

Sim Kart Bloke Neden Gerçekleşir?

Sim Kart Bloke Niçin Gerçekleşir?

Sim kart bloke durumlarından birkaçı şunlardır; Kişilerin Sim kart bloke kaldırma durumları4.5G’ye uyumlu olarak kullanma yada operatör değişikliğinden meydana gelir. Bununla beraber telefona ilişik sim kartlar başka bir telefona takıldığında banka tarafınca sim kartınızı bloke olur. Bunun sebebi bankaların 3. kişilerin web ya da mobil bankacılığına ve hesap bilgilerine ulaşmasının önüne geçmedir.  Sim kart blokesi ek olarak sim kart değişikliği durumda derhal devreye girer. Buna istinaden kişiler operatör firmalardan yeni bir kart aldıklarından bu sim kart değişikliğini bankalara başvurarak blokeyi kaldırabilirler.

Sim Kart Blokesi Kaldırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Sim kart blokesi kaldırma işlemleri için birçok yöntem olmakla beraber güvenlik aşamalarından geçerek işlem sağlanabilir.  Buna istinaden sim kartım bloke oldu ne yapmalıyım sorusuna yanıt almak isteyen kişiler ilk olarak bankanın şubenize gitmelidir. Bankalar da kişilere işlemlerden ilkin sim kart bloke kaldırma formu imzalatılır. Sonrasında bloke kaldırma işlemleri için banka yetkilisi kişiye ilişik kartın üstündeki blokeyi kaldıracaktır.

Bununla beraber kişilerin blokeyi kaldırmak içim sistemde noksan bir informasyon olmamalıdır. Ek olarak bilgiler tam olduğunda kişiler  sim kart bloke nedir sorusu için alan kişi hizmetlerini arayarak sim kart kilit kaldırma talebinde bulunabilir ve işlem yapabilir. Bankaya ilişik alan kişi hizmetleri yetkilisi tarafınca kişilere bloke kaldırma için ileteceği tüm güvenlik soruları olacaktır. Bu güvenlik sorularına verilen eksiksiz ve doğru cevaplar ile sim kart kilit kaldırma işlemi sorunsuz bir halde tamamlanır ve bloke kaldırılır.
Sim kart blokesi kaldırma iyi mi yapılır? Sorusunun cevabı için bir öteki yöntem bankaların sim kart bloke kaldırma ATM işlemi kullanımıdır. Bir öteki bloke kaldırma yöntemi de bankaya yönerge göndermek ile gerçekleşir. Buna istinaden sim kart bloke kaldırma dilekçe örneği hazırlanarak bankaya ulaştırılır. Bu dilekçe ile beraber kişilerin hatları üstündeki bloke banka tarafınca kaldırılır. Bu dilekçede müracaat sahiplerinin kendi detayları olmalıdır. Doldurulan bu bankaya yollanır. Sonrasında kişilere  sim kart kilidini kaldırma alan kişi hizmetleri  telefon ile ulaşır. Bunun sebebi şahıs ve güvenlik onayıdır. Bu onay ve sim kart kilit kaldırma dilekçesi metnini bankaya fax , e-posta yada  WhatsApp üstünden göndermek gereklidir.

Sim Kart Bloke Durumların da Neler Gerçekleşir?

Sim Kart Bloke Durumların da Neler Gerçekleşir?

Kişilerin  sim kart bloke olursa ne olur sorusu olduğu durumlarda bankacılık işlemlerinizi gerçekleştiremez. Aynı süre da bu durum kart üstündeki bloke kalkana kadar devam eder. Bununla beraber bloke durumun da kişiler hesaplarının tanımlı olduğu bankanın web ve mobil bankacılığına giriş yapması imkansız ve işlem sağlayamazlar. Ek olarak telefon bankacılığıyla yapılacak olan işlemlerde tek kullanımlık gizyazı alamazlar. Online alışverişlerde 3D Secure yöntemiyle onay şifresi telefonlarına ulaşmaz.

Sim kartım bloke oldu iyi mi açabilirim sorusu durumunda web bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı şeklinde servislerden yararlanılamaz. Aynı süre da kredi kartı ve hesap kartı şeklinde ürünlerin şifresi için işlem yapılamaz. Online kredi başvuruları ve mağazalardan alışveriş kredisi gerçekleştirilemez. Ek olarak kişiler sim blokesinden asla kredi başvurusu yapması imkansız ve kredi kullanamaz. İnternet ve mobil bankacılık sistemleri bloke durumunda erişime kapalı olur. Ödeme ve satmaca işlemlerinden EFT, havale, satmaca ödeme, otomatik satmaca talimatı verme şeklinde işlemler asla gerçekleştirilemez.

Sim Kartım Bloke Olduğunda Nasıl Açtırılır?

Sim Kartım Bloke Olduğunda Iyi mi Açtırılır?

Sim kart bloke kaldırma iyi mi yapılır sorusu için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta, bankanın güvenlik aşamalarını ve kimlik doğrulamayı gerçekleştirmedir. Aynı süre da kişiler isterse sim kart bloke kaldırma işlemleri için noter teyitli vekâletname ile müracaat yapabilirler. Bu vekaletname de ne olursa olsun olmalıdır. Buna istinaden en güvenilir bloke kaldırma şekilleri şube, ATM ve alan kişi hizmetleri şeklinde yöntemlerdir.
Site Adresi:

Bir cevap yazın