SMS İle Findeks Kredi Notu Iyi mi Öğrenilir?

0

Gerek cep telefonu alırken, gerek ev alırken, gerek otomobil kiralarken gerek ise herhangi bir eşya alırken mühim bir referans olarak değerlendirilen Findeks Kredi Notu, bu biçim işlemlerde ehemmiyet arz etmektedir. Peki, SMS ile Findeks Kredi Notu Iyi mi Öğrenilir? 

Bildiğiniz suretiyle Findeks kredi notu 1 ile 1900 puan içinde değişim göstermektedir. Bu puanlamada en riskli puan 1 iken, minimum riskli puan ise 1900’dür. Puanınızın yüksek olmasına bağlı olarak bankalar, kişiye kredi kartı verme mevzusunda yada kredi sağlama mevzusunda kolaylık sağlamaktadır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks kredi notunuzu yalnızca bankalar değil ek olarak finansal kurumlar da sorgulamaktadır. Aslen firmalar tarafınca sorgulanmasının en mühim sebebi şahısların referans aldıkları finansal bir karne olarak görülmesidir. Findeks kredi notu düşük olan kişilere bankalar tarafınca kredi verilirken ya da kredi kartı verilirken tereddüt edilmektedir. Findeks kredi notunuz yüksek olduğu vakit kolaylıkla kredi ya da kredi kartı alabilirsiniz.

Findeks Kredi Notunu, borç durumunuz, yeni alınan krediler, kredi kullanım oranları, bireysel kredi yada kredi ödeme durumu ve öteki faktörler etkilerler.

SMS İle Kredi Notu Sorgulama

Telefonunuzun bildiri kısmına girerek Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarnız ve Doğum yılınız içinde birer boşluk bırakıp 1122’ye gönderdiğiniz takdirde gelen mesaja nazaran kredi durumunuzun fena, iyi yada fazlaca iyi seviyede bulunduğunu öğrenebileceksiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri için Findeks notu sorgulama tutarı 14 TL olarak belirlenmiştir.

Turkcell SMS İle Kredi Notu Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Kredi notunu öğrenmek isteyen turkcell aboneleri için sms ile kredi notu sorgulama imkanları bulunmakta olup, yapılacak işlemlemler oldukça basittir.  Turkcell abonesi olanlar için kredi notu sorgulama yapmak için telefonunuzun bildiri kısmı üstünden TC. Kimlik numaraları ile birlikte doğum tarihinizi girerek, arkasından 1122 no’lu numaraya mesej göndermeleri gerekmektedir.

Turkcell SMS ile kredi notu sorgulama yapmak için ;

11111111111 boşluk 1986 Şeklinde Doğum Yılınızı Girerek 1122’ye Bildiri Gönderiniz.

Turkcell ile kredi notu hizmeti için şirket faturanıza ek yada hattınızda bulunan bakiyeden 9TL hizmet bedeli almakta olup , kısa süre için de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Vodafone SMS İle Kredi Notu Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Bir öteki operatörümüz ve vodafone kullanıcılarının merak etmiş olduğu kredi notu sorgulama işlemini vodafone ile süratli ve kolayca yapabilirsiniz. Vodafone kredi notu sorgulamak için gene telefonunuzun bildiri kısmı üstünden TC. Kimlik numaranızı ve doğum yılınızı yazarak 1122’ye Bildiri göndermeniz kafi olacaktır. Vodafone vermiş olduğu bu hizmet için abonelerden 9 TL hizmet bedeli almaktadır.

Vodafone SMS ile kredi notu sorgulama yapmak için ;

22222222222 boşluk 1986 Şeklinde Doğum Yılınızı Girerek 1122’ye Bildiri Gönderiniz.

Türk Telekom SMS İle Kredi Notu Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Öteki operatör firmalarında olduğu benzer biçimde türk telekom firmasında abonelerinin sms ile kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmeleri için bu hizmeti sunmaktadır. Türk telekom kullanıcıları kredi puanlarını öğrenmek için telefonlarının sms kısmı üstünden TC. Kimlik numaralarını yazarak, doğum yılını yazmaları arkasından 1122’ye sms göndermeleri gerekmektedir. Bu işlem sonrasından güncel kredi notları taraflarına iletilmektedir.

Türk Telekom SMS ile kredi notu sorgulama yapmak için ;

33333333333 boşluk 1986 Şeklinde Doğum Yılınızı Girerek 1122’ye Bildiri Gönderiniz.

SMS İle Findeks Kredi Notu Iyi mi Öğrenilir? başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Leave A Reply