Spy x Family – Bölüm 5

0

Her insana merhaba ve Yanlış Her Vakit’a yeniden hoş geldiniz. Bugün, son olarak Anya’nın okul röportajının korkulu eldivenine katlanan Spy x Family ve Forger klanına yeniden bakacağımızı düşündüm. Okulun mülakat öncesi bubi tuzaklarını kusursuz bir halde silahsızlandırmalarına karşın, fakülte Anya’nın ebeveyni üstünde kışkırtmaya başlayınca Loid soğukkanlılığını koruyamadı ve bu da toplantıdan erken ayrılmaya niçin oldu. Bu yıkım, sırayla, Ailelerinin kırılganlığının sert bir hatırlatıcısı olarak hizmet eden, Forgers içinde bazı toplu düşüncelere yol açtı.

Doğal ki, bu Spy x Family adlı bir dizinin beşinci kısmı, kısaca Loid’in patlaması şüphesiz ailesinin zarafet okuluna uygunluğunun bir teyidi olarak yorumlanacak. Anya için endişelenmiyorum fakat aile birimlerine yönelik bu tehdidin aslen onları daha da yakınlaştıracağından umutluyum, bu sebeple onlar birbirlerini ne kadar önemsediklerini düşünürler. Her zamanki benzer biçimde, daha fazlaca Yor’un bakış açısını görmek için can atıyorum; Anya ve Loid’in ilişkisi, daha büyük karakter yolculuklarına dayanıyor, Yor ve onun diğerleriyle olan ilişkisinin doğası mühim seviyede daha azca tanımlanmış durumda. Loid’in yalnız çocukluğuyla ilgili düşünceleri benzer biçimde kısa bir fikir bile onu insanlaştırmak için büyük bir mesafe kat edebilir, sadece her iki durumda da, bu akıl almaz maceraya devam ederken kucak kucak sağlam şakalar ve büyüleyici anlamış olur olacağından inanırım. Hadi hadi bakalım!

5. Bölüm

“GEÇERLER Mİ BAŞARILAR MI?” Hadi fakat, bunu aslına bakarsanız biliyoruz!

OP’de de göründüğüne inandığım uzun bir kuleyi açıyoruz, görmediğimiz iki figürle bugünün iyi mi hesaplaşma günü bulunduğunu tartışıyoruz. Muhtemelen bunlar daha fazlaca Loid’in iş arkadaşlarıdır?

Evet, aslen oturan adam aslen bizim anlatıcımız

Sanırım Yor, Loid’den birazcık daha naturel olarak okunabilir bu sebeple hakkaten oyunculuk yapmıyor – “Dikenli Prenses” karakteri onun bir başka yönü, fakat bu kabarcıklı ve kendine itimatı olmayan şahıs, kimliği ne olursa olsun hakkaten onun olacağı şahıs. Gene de daha somut bir gelişme isterim, sadece naturel olarak performans göstermeyen tek aile üyesi olduğu gerçeği, onunla harcanan dönemin karakterizasyon amacına hizmet etmesine izin vererek hikayeye birazcık boşluk veriyor.

Fakat bu ne, Anya’nın adı listede yok!? Ne yapsınlar?!?!

Sonuçlar, her insanın numaralarını denetim etmiş olduğu büyük bir kamu panosu vesilesiyle iletilir. Japonya dışındaki ülkeler bunu hakkaten yapıyor mu? Eyaletlerde, daha alışılmış bir yöntem bulunduğunu varsaydığım bir mektup alırsınız.

Forger’lar ayrılırken dikey olarak kaydırmalı bir çekim yapmak için güzel ufak bir numara, daha inandırıcı bir üç boyutlu uzay yanılsaması yaratmak için tahtayı ve kalabalığı değişik hızlarda hareket eden dört katmana ayırıyor. Animasyonda paralaks hareketini hesaba katmak devamlı bir güçlüktür!

“Üzgünüm. Hepsi kakaya bastığım için.” Anya’nın muhteşem bir beyni var

Usta Henderson, ayrılırken onları bir kenara alır ve Anya’nın bekleme listesinin başlangıcında bulunduğunu bildirir. Bu muhteşem. Spy x Family benzer biçimde bir konseptin devamlı trajik/güldürü ihtiyacı, “Loid ve Yor’un hususi kabiliyetlerini basit aileyle ilgili arayışlara uygulamak için daha çok yolu iyi mi bulabiliriz” ve “Anya, bu okula gidebilir, yeter ki siz bu okullardan birini yok edin. başarıya ulaşmış müracaat sahipleri” muhteşem bir örnektir

“İnsanlığın bir numaralı katili sivrisineklerdir. Profesörümüzü o tehditten kurtardın, puanını müthiş yükseltti”

Ve normal olarak, Yor derhal pozisyonlarını güvence altına almak için bir hükümet yetkilisini öldürme hayaline dalar. Yor’un Dikenli Prenses modunu, arka planın gri tonlamalı ve kırmızı renk şemasıyla Yor’un kendi kişisel stilini yansıtan, her şeyi tüketen bir güzel duyu olarak tasvir etmelerini seviyorum.

Henderson ek olarak, kurucunun oğlunu disipline etmiş olduğu için işini hakkaten yitirmiş olabileceğini de ortaya koyuyor.

Eve döndüğünde Anya, onun kabul edilmesini sağlamak için bir dinsel tören dansı yapıyor. Bu dizi, Yotsuba benzer biçimde bir şeyin evlatların geniş ve eksantrik ilgi alanlarını kutlaması benzer biçimde, evlatların birazcık garip olduğu gerçeğini şu ana kadar çiviliyor. Ve inan bana, eğer senin hikayeni Yotsuba ile karşılaştırıyorsam, bu fazlaca iyiye işaret.

Çağrıyı alırlar. Loid mutlu, fakat bununla beraber Anya ile açıkça gurur duyuyor

Franky birazcık şarapla uğrar ve Yor’la tereddüt etmeden dalıp giderler.

Anya’nın favori programı Bondman için güzel bir tasarım emek vermesi. Şov, daha organik olarak boyanmış arka planları ve karakter çizgilerine daha hafifçe yaklaşımıyla ayırt edici hale getirildi. İzledikleri bölüm, görünüşe bakılırsa bilhassa Cagliostro Kalesi olan Lupin’de net bir kalkış ve çeşitli güzel duyu yaklaşım başarıya ulaşmış bir halde bunun birazcık daha eski bir yapım olduğu hissini veriyor.

“’Anya’yı kaleden kurtarmak’ oynamak isterim!” EVET, YAPMALISINIZ, LOID

Franky, ateşe trajik bir yakıt atmak için kullanışlı görünüyor ve Loid’i casus becerilerini daha basit amaçlar için kullanmaya teşvik ediyor.

Loid de bu aşamada mühim seviyede daha anlamlı hale geliyor. Evvelde duygularını bir tek aşırı sıkıntılı anlarda gösterirdi – şimdi aslen bu duruma konulduğu için somurtkan kızgınlığı benzer biçimde ufak duygularını bile ifade ettiğini görüyoruz. Artan insanlığının güzel bir görsel göstergesi

Ve normal olarak, Anya’yı Kaleden Kurtar oynamak için ailenin gerçek bir kale ve çift kanatlı tayyare kiralaması gerekiyor. Yor, aklını başından almamış olsaydı, tüm bu tarz şeyleri birazcık acayip bulabilirdi.

Anya’nın uçan şapkasının hala ufak boynuz süsleri için yer bıraktığını takdir ediyorum.

“Hizmetkarı yada düşmanı olmayan bir kaleye hakkaten kale diyebilir misin? Üzgünüm. Artık okula gidebileceğimi sanmıyorum.” Anya derhal buradaki kozunu kötüye kullanmaya başlıyor fazlaca iyi

“Anne her şey olabilir.” Üzgünüm Yor, bu hikayede iki prenses için yer yok

Franky, bir araya gelen ajanlara coşkuyla “Loidman’ın yoluna çıkmak için ellerinden geleni yapmalarını” söylüyor, kısaca Loid şimdi tüm teşkilatını bir kerede yenmek zorunda duracak.

“Ilk olarak bu avluda prensesin buluş etmiş olduğu bir testimiz var!” Franky, Anya’nın aşırı hoşgörülü amcası rolüne neredeyse yerleşti ve adil olmak gerekirse, onu şımartmaya direnmek zor olurdu.

“Anya Bondman hakkında neyi seviyor?” “Onun suratı?” “Yanlış! Susturuculu bir tabancası olduğu gerçeği!” Hadi Loid, bu Anya’nın senden istediği ilk şeydi!

Loid’in kendisine karşın yatırım yaptığını ve öfkeyle daha çok sual talep ettiğini görmek keyifli. Hem Franky hem de Anya gururunu ona karşı kullanmakta fazlaca iyiler.

Ve sonrasında, “Anya şu anda ne istiyor” sorusu, kişiliğine anlamlı bir halde yansıyan herhangi bir şey yerine “bir bardak su” olduğundan, bu durumdaki gerçek yatırımı derhal cezalandırılır. Bir karakteri bir beklentiye yönlendirmenin ve arkasından onu mizahi bir halde cezalandırmanın klasik bir hilesi – bu temelde Coyote’un bir ders almış olduğu, bu dersi açıklamak için yaklaşımında yenilik yapmış olduğu ve bir çok Roadrunner çizgi filmimizde olduğu benzer biçimde komedinin mekanik damarıdır. akıllı olmanın ona her şeyi kazandıracağına inanma cüretini yüzünden gerektiği benzer biçimde cezalandırılmış

Ve sonunda Loid, Loidman kostümünü giyer. Kızını memnun etmek için gururunu terk etmek, herhangi bir ebeveyn için mühim bir geçiş ayini

Nalet olsun, Loid, Franky’nin yardakçılarına karşı savaşırken bazı müthiş kesintiler. Abartılı ezme ve esnemenin güzel bir karışımı, onunla düşmanları içinde daha ağırlıklı ve inandırıcı bir halde koreografisi yapılmış değiş tokuşlarla tamamlanıyor.

Bu dizinin animede mangadan daha iyi olduğu izlenimini edindim, bu sebeple buradaki komedinin bir çok bu şekilde saçma bir konsepti ne kadar cömertçe canlandırdıklarından geliyor

“Cidden bana tüm bu ajanların önünde bu utanç verici oyunu oynamam icap ettiğini mi söylüyorsun!?” GURURUNUZU TERCİH EDİN VE YURT İÇİ KABUL EDİN, LOID

Yor sonunda rolünü sarhoş boks ustası Yorticia şeklinde bulur.

Ve bitti

Pekala Anya, ümit ederim giriş hediyenden memnun kalmışsındır. Anya kurtarma görevine bu kadar tamamen eğilmek, bu bölümün güldürü üstüne çoğundan birazcık daha hafifçe olduğu anlamına geliyordu, sadece animatörler, Loid’i klasik bir Lupin kapari ile göndermekten fazlaca eğlendiler ve Anya ile Loid arasındaki bağ artık her zamankinden daha kuvvetli. Loid’i bir gizmen olarak gururu yerine kızını seçmeye zorlamak, Anya’ya olan bağlılığını doğrulamanın iyi bir yoluydu – ne yazık ki, Yor bir kez daha onun içkiye olan zaafiyeti yüzünden gözden düşmüştü. Yor’un kendi kısmına ihtiyacı var, kahretsin!

Bu yazı çıldırdıe okuyucu desteğiyle mümkündür. Yaptığınız her şey için hepinize teşekkür ederim.

Leave A Reply