square-enix-the-centennial-case-a-shijima-story-gizemli-cinayet-video-oyununu-duyurdu

0

Square Enix, The Centennial Case: A Shijima Story’yi duyurdu. Nintendo Switch için aksiyon, gizemli cinayet konularını ele alacak oyun 12 Mayıs 2022’de ilk olarak Japonya’da piyasaya sürülecekti, son gelen güncelleme ile söylenilen tarihte dünya çapında piyasaya sürüleceği duyuruldu. Ayrıca PS4, PS5 ve PC’de de olacağı belirtildi.

Oyun üç bölümden oluşuyor, ilk bölüm gerçek aktörlerle aksiyon cinayet sahnesini konu alacak. İkinci bölümde kanıt toplayıp, son bölümde ise oyuncu bu kanıtlara dayalı yolu izleyerek tahminlerin doğru olup olmadığını oyunun gidişatına göre anlayacaktır. Toplamda dört adet cinayet çözülecek bunun yanı sıra oyunun fragmanında her bölüm kısaca gösterilmektedir.

Oyun, geçtiğimiz yüzyılda dört cinayete kurban giden Shijima ailesini merkezine alıyor. Aile bağlarının yanı sıra, her cinayet, nesiller arasında geçen gizemli aile yâdigarı olan Fruit of Youth ile bağlantılı görünüyor. Oyuncu Haruka Kagami olarak bilinen bir gizem romancısı rolünü üstlenecek. Aynı zamanda ailenin bir parçası olan Eiji Shijima ile onlarca yıldır gizli gerçekleri ortaya çıkarmak için birlikte çalışacaksınız. Canlı aksiyon bir FMV oyunu olduğu için, her cinayetin bir hikayesi olduğunu göreceksiniz. Her aktör zaman dilimlerinde birden fazla rol oynar, yani bir dönemde kurbanı oynayan biri bir sonraki dönemde katili oynayabilir. Sahnelerin açılmasını izlerken, Akıl yürütme aşamasına geldiğinizde topladığınız ipuçlarını alacaksınız. Bu ipuçlarını daha sonra suçu çözmek için kullanabileceğiniz hipotezlere dönüştüreceksiniz. Yine de dikkatli olun, çünkü bir şeyleri yanlış anlayabilir ve araştırmanızı yanlış yola yönlendirebilirsiniz.

Leave A Reply