Şu Anda Oynanabilecek En İyi 10 PC Oyunu

0

Şu Anda Oynanabilecek En İyi 10 Bilgisayar Oyunu – Hey Millet!. Bu yazıda, Şu Anda Oynanabilir En İyi 10 PC Oyununun bir listesini tartışacağım. İster MMORPG’leri, atıcıları yada strateji oyunlarını tercih etsin, hepimiz zevk alacağı bir oyun bulabilir ve her yıl yeni, mükemmel bir oyun için yer açmak için hangi oyunun emekli edilmesi icap ettiğini seçmek daha da zorlaşıyor.

İşleri garip tutmanın oldukca mühim bulunduğunu düşünüyoruz şu sebeple bir noktada listemizdeki oyunların çoğunu oynamış olacaksınız. Başlamış olalım!!

10. Elden Yüzük

animesoulking

FromSoftware’in en iyi Souls oyunları, Elden Ring’de hakkaten coşku verici bir açık ortamla birleştirilmiştir. Sizi yönlendirecek iş işaretleri olmadan, hakkaten keşfetmekte özgürsünüz ve FromSoft oyunlarında olduğu şeklinde, birçok sürpriz ve bulmanız ihtiyaç duyulan gizli saklı geçitler var. Bu karanlık, görkemli bir dünya ve o denli yoğun nüfusa haiz ki, gizemlerinin bir çok muhtemelen uzun süre açığa çıkmayacak.

Elden Ring sıkıntılı bir oyundur – muhtemelen bugüne kadarki en sıkıntılı FromSoftware oyunudur – sadece kendi rotanızı seçebildiğiniz ve muhtemelen daha önceki oyunlardan esin alan çeşitli yaşam kalitesi iyileştirmeleri yapabileceğiniz için, Elden Ring muhtemelen Souls unvanlarından güvenilir değildim.

İnsanlar gelecek seneler süresince bu oyundan zevk alacak ve hakkında konuşacaklar. Açık dünya oyunları için gerçek bir yeni hava soluğu. FromSoftware’i bu kadar sevilen meydana getiren şeyin ideal örneğidir.

9. Görkemli 2

animesoulking

Hepimiz, önceki on yıl olan bağımsız oyunların altın çağlarında, çivi şeklinde zor olduğu malum fakat bununla birlikte keyifli acil oyun için fırsatlar ve gizli saklı sürprizlerle dolu bir roguelike olan Spelunky’yi oynuyor gibiydi. Spelunky 2 ile orijinalin tüm pozitif yönleri korunur.

Rastgele oluşturulmuş büyük mezarları hala sizi yakalamaya çalışan tuzaklar ve düşman yaratıklarla dolu. Daha çok çeşitlilik ve bir sonraki hangi biyomu keşfedeceğinizi seçebileceğiniz bir merkezden başlayarak, ölmek artık önceki oyunda olduğundan daha azca sinir bozucu.

Çeşitlilikten bahsetmişken, sayısız yepyeni rakipler, lav dolu bir yeri içeren oldukca daha büyük bir ortam ve ilerlemenize destek olurken sizin için korkulu ölümlere maruz duracak binekler var. Spelunky’nin parlaklığı, daha ilkin olduğu şeklinde, oyunun size sunmuş olduğu her şeyi, arayışınızda size destek olması için iyi mi kullanabileceğinize bağlıdır.

Ölmenin hayal kırıklığını aşabilirseniz, hiçbir şeyin tamamen aynı olmadığı bu yaratıcı birbirine geçen sistemler oyununda daima görülecek oldukca şey vardır.

8. Gökkuşağı Altı Kuşatması

en iyi bilgisayar oyunları

PC’de çevrimiçi oldukca oyunculu için en iyi birinci kişi nişancı oyunlarından biri ve daha da iyi olmaya devam ediyor. Kuşatma, tüm gücünüzle saldırdığınız için sizi cezalandırır; bunun yerine stratejinizi düşünmeli ve arkadaşlarınızla koordineli olmalısınız.

Takımınız CCTV kameralarını patlattığında, düşmanın bulunmuş olduğu yere ulaşmak için bir duvarı ölçeklediğinde ve kafadan vuruş yaparken ideal açıları tuttuğunda, mükemmel stratejiler saat şeklinde çalışır. Ekibinin derinliği muhtemelen ritminizi bulacağınız anlamına gelse de, deneyimsiz oyunculara göz ürkütücü gelebilir.

İster yıkım ustası, ister nişancı ya da büyük bir çekiçle iri yarı bir adam olun, her operatörün oynayacak bir görevi vardır ve rakiplerinizi alt etmek, onları alt etmek kadar doyum edicidir.

Siege satın almak için daha ilkin asla bu kadar iyi bir vakit olmamıştı şu sebeple Ubisoft onu tertipli yeni haritalar ve operatörler, yeni başlayanlar için geliştirilmiş araçlar, geçen yıl eklenen sıralanmamış bir oynatma sıralaması ve öteki özelliklerle desteklemeye devam ediyor.

7. Hades

en iyi bilgisayar oyunları

Bastion yaratıcıları tarafınca geliştirilen haydut benzeri, ortalama iki senelik bir Erken Erişim döneminden sonrasında artık bütünüyle kullanılabilir. Hades, olağanüstü sanat yönetimi, ses tasarımı ve müzik şeklinde Supergiant’ın en büyük unsurlarını ve ek olarak cosplay potansiyellerinin ötesinde önemseyeceğiniz kişiliklerle ilgi çekici bir anlatımı bir araya getiriyor.

Bu, baştan itibaren kapsayıcı bir roguelike olması ve bazı uzun soluklu karakter güçlendirmeleri için ayak parmaklarını haydut-lite arazisine daldırması amaçlanmıştır. Yeraltı dünyasının prensi Zagreus, dışarı çıkmaya çalışıyor ve bir takım zindandan geçerek Olimpos Dağı’na doğru savaşıyor.

Hades, oldukca sayıda şokla, roguelike gerçek öykü anlatımı için bir tek en iyi girişim değil, bununla birlikte teknik olarak, süratli dövüş ve tercih ettiğiniz oyun tarzına uygun çeşitli beceri ve silahlarla öne çıkıyor.

Kendinizi çabucak “bir kez daha” ritminde bulacaksınız, her koşuda çeşitli tanrıları daha iyi tanımaya başlayacaksınız şu sebeple yitirmek ceza verici görünmüyor. 2022’nin en iyi video oyunları için bir nedenden dolayı en iyi seçimimiz.

6. Onursuz 2

animesoulking

Dishonored 2’deki suikastçı simülasyonu neredeyse kusursuz. Bu devam oyunundaki haritalar, ilk oyuna nazaran daha büyük ve daha karmaşıktır, doğaüstü yetenekleriniz daha etkileyicidir ve değişik bir katil seçimi olan ikinci bir karakter olan Emily olarak oynama seçeneğiniz vardır. İlk oyunda oldukca büyük bir seviyede bir hedefi avlıyordunuz ve onları istediğiniz şeklinde öldürebiliyordunuz.

Her düzey varlıklı bir halde detaylandırılmıştır ve hedefinize ulaşmak için aldığınız her rota ayrı, kusursuz bir suikast şeklinde görünmektedir. Kolay navigasyon, rotanızı istediğiniz yere nazaran haritalandırmadan ilkin ipuçlarını ararken haritanın her alanını incelemeyi ve incelemeyi kolaylaştırır.

Tüm muhafızlar ölene kadar, alev alev yanan bir av tüfeğiyle girebilir, bir çatıya ruh göz kırpabilir ve bir pencereden girebilir yada onları kendi elektrik tuzaklarına adım atmaya çekebilirsiniz. Arkasından, mavi bir büyü ve bir metal parıltısında, kılıcınız hedefinizin boynunda, geceye doğru kayboluyorsunuz. Hakikaten görkemli.

5. The Witcher 3: Yırtıcı Av

animesoulking

İlk iki Witcher oyunundaki düşük düşlem ortamı ve inandırıcı, gerçekçi karakterler dahiyane anlara sahipti, sadece ciladan yoksundular. Witcher 3, şimdiye kadar yapılmış en büyük, en görkemli dünyalardan birini CD Projekt Red’in en iyi ifade çabalarından biriyle birleştiriyor. En iyi RPG oyunları ve açık dünya oyunları listemizin başlangıcında olmasının bir sebebi var.

İlhamını Avrupa mitolojisinden alan Şimal Krallıkları, bir takım mükemmel yaratığa ve daha da önemlisi üç boyutlu insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Hepsinin kusurları olsa bile, bilhassa ana karakter Rivia’lı Geralt’ın iyi mi sonuçlanacağını umursamadan edemiyorsunuz. Sizi bir bağ ve tozlu bir şehirden geçirecek beş saatlik bir yan vazife, bunlardan herhangi biriyle konuşarak başlatılabilir.

Her iki durumda da, yaptığınız işe yatırım meydana getirecek ve bunu yaparken bazı güzel bölgelere gezi edeceksiniz, ister efsanevi bir mahluk arıyor olun, ister bir tek duygusal bir anlaşmazlığı çözmeye çalışıyor olun.

4. Cenk Tanrısı

animesoulking

Playstation’a hususi en popüler oyunlardan biri PC’ye çıkmış olduğu için artık hepiniz rahat bir nefes alabilirsiniz; mükemmel bir dönüşüm. God of War, estetiği ve yükleme ekranlarının olmadığı bir dünya yardımıyla mükemmel bir teknoloji gösterisidir, sadece bununla birlikte düşünceli bir baba anlatısına haiz ustaca bir aksiyon oyunudur.

Muhteşem oyunculuk ve vakit alan bir senaryo yardımıyla, karakterlerin kendilerini emsalsiz bir halde ifade etmelerine müsaade eden ve büyük, şovu durduran anlarını ustaca ilerleten bir senaryo yardımıyla, geçmişiyle barışmaya çalışan bir insanın öyküsünü anlayabilir ve empati kurabilirsiniz. Öteki God of War oyunlarından habersizler.

Oynanış açısından bakıldığında, God of War’ın eylemi belirgin kalıpları takip edebilir, sadece Kratos’un baltası büyük seviyede anımsama özelliği yardımıyla eğlencelidir ve her hareketin elle tutulur bir sonucu vardır. Oynayabileceğiniz en iyi aksiyon maceralarından biri, gelecek seneler için çıtayı hakkaten belirleyen bir serüven, merak uyandıran bulmacaları ve çarpıcı bölgeleri birleştirdiğinizde ortaya çıkar.

3. Yarı Yaşam: Alyx

en iyi bilgisayar oyunları

Bugüne kadarki en iyi VR oyunu, tüm zamanların en iyi nişancı oyunlarından önde gelen Half-Life 2’den organik bir ilerleme şeklinde gelen Alyx’tir. Şimdiye kadar gördüğünüz en karmaşık seviyeli tasarımı, sürükleyici, hareketli bir arsa ile karıştırıyor. Görünüşe nazaran her şey alınabilir, incelenebilir ve parçalanabilir.

Çekmeceleri açtığınızda, karton kutuları kırdığınızda yada raflardan votka şişelerini aldığınızda, bu tesadüfi olabilir, sadece çoğu zaman ilerlemek için gereklidir. Mesela bir noktada kör bir canavarın yanından geçerken Alyx’in öksürmesini engellemek için ağzınızı kapatmanız gerekiyor. Bu katılım derecesi, oyuna gerçekçi bir his verir ve kendinizi oyunun yaşamsal bir parçası şeklinde hissetmenizi sağlar.

Ek olarak, çekim o denli da korkulu değil. Oldukca fazla silahınız olmasa da, haiz olduklarınız kuvvetli ve vurucudur ve ellerinizde mükemmel hissettirir. Tekrardan yüklemeler manuel olarak yapılır, bu ilk başta can sıkan gelebilir, sadece pratikle daha kolay hale gelir, sonunda dergileri yerine kaydırmak organik olarak gelene kadar.

Seriye uygun bir öykü, aksiyonu harekete geçiriyor. Alyx Vance olarak, yardımcınız Russell ile keyifli sohbetler yaparken City 17’de babanız Eli’yi ararsınız. Yolculuğunuzun riskleri artıyor, sadece hiçbir şeyden caymak istemiyoruz; görkemli sonucun beklemeye kıymet bulunduğunu söylemek kafi.

2. Minecraft

en iyi 10 bilgisayar oyunu

Kendi dünyasında inşa edebileceğiniz binalara benzer şekilde Minecraft da genişlemeye devam ediyor. Tam özgürlük vaadini yerine getirmede öteki sandbox oyunları içinde benzersizdir; Game of Thrones’tan tüm Westeros’u tekrardan yaratarak tuğlaları istediğiniz şeklinde kırabilir ve düzenleyebilirsiniz ya da ufak bir sahil kulübesi inşa edebilir ve bir olta kullanarak karada geçinebilirsiniz.

Özgür bir edinim olan birçok oyun modu yardımıyla istediğiniz şeklinde oynayabilseniz de, oyunun yapısına düşmanların varlığı, gizli saklı hazineler ve büküm mağara sistemleri destek oluyor.

Sandbox ortamı asla kafanızı yüce fikirlerle doldurmayı başaramaz ve siz farkına varmadan, bir sonraki hedefinize ulaşmak için blok blok çalışırken beş saat geçmiştir. Kapsamı, modlar ve yeni haritalarla daha da genişletilir ve en iyi sonucu, siz ve bir dostunuz bir sonraki projenizi oluşturmak için beraber çalışırken gösterir.

1. Vazife Çağrısı: Warzone

en iyi bilgisayar oyunları

Şu anda PC’de bulunan en iyi battle royale oyunu Call of Duty: Warzone. Apex Legends, mükemmel becerilere ve ultra mobil mobiliteye haiz kahramanlar olarak oynamak istiyorsanız yakın bir 2. ve daha iyi bir seçenek olsa da, Warzone birkaç yaratıcı dokunuşla türün klasikleri şeklinde oynuyor.

Unutulmaz geri dönüşler için fırsatlar var şu sebeple öldükten sonrasında dirilmek için yalnızca bir şansınız var, bu da 1v1 harpte zafer gerektirir. Her turun yapısı, bir takım sandık bulmanızı, bir sonraki oyun çemberini ortaya çıkarmak için belirli bir alanı savunmanızı yada konumu haritada ortaya çıkan bir düşmanı bulmanızı söyleyen sözleşmelerle sağlanır.

Hepsi size nakit kazandırır ve oyunlar içinde oluşturduğunuz öldürme serilerini ve yüklemeleri satın almak için kullanabilirsiniz. Call of Duty’nin meşhur düşük geri tepmeli tabanca sesi ve yüksek yoğunluklu paketlenmiş aksiyon üstüne tasarlanmıştır ve PC kullanıcılarının konsollarda dostlarıyla ortaklaşa iş yapmasına izin vermek için muhteşem bir halde ayarlanmıştır.

Haritadaki her yerin ayrı bir kişiliği vardır ve hatta bazıları gerçek Call of Duty franchise haritaları tarafınca modellenmiştir.

Bu, Şu Anda Oynanabilir En İyi 10 PC Oyunundaki bugünkü gönderiden bu kadar. Gönderideki noktalara katılmıyorsanız ve kendi görüşleriniz var ise, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın. Anime ve Manga hakkında daha çok data için Animesoulking’i ziyaret etmeye devam edin.

Ek olarak, Okuyun:

Chandan, “Şu Anda Oynanabilir En İyi 10 PC Oyununun” yazarıdır. Ek olarak, YouTube ve Feysbuk’ta benimle bağlantı kurun.

Leave A Reply