Takı Tasarlayıp Satmak- Takı Satışı Iyi mi Yapılır?

0

Son günlerde birçok insan evde ek iş fikirlerini düşünmeye başladı. Evden çıkmadan ne yapabilirim? diyen hepimiz için keyifli bir öneriyi aktaracağım sizlere. Adeta hobinizden para kazanacağınız bir iş olan takı tasarlayıp satmak fikrine ne dersiniz?


Bu soruya evet diyorsanız, kesinlikle eğlenerek para kazanacağınızın garantisini baştan veriyorum. Artık hem bayanların hem de adamların sevmiş olarak kullandığı kolyeleri, bileklikleri tasarlayıp satarak binlerce TL kazanacaksınız. El yapımı takı satan bölgeler oldukca araştırılıyor.


“Takı işine girmek isterim!” diyorsanız, takı markası oluşturmak için kolları sıvayın. Peki takı satarak ne kadar kar elde edeceksiniz? Gelin tüm detaylarıyla takı yapmış olup satmak hakkında merak ettiklerinizi irdeleyelim…

Evde Takı Yapmış olup Satmak

Takı Tasarlayıp Satmak
Takı Tasarlayıp Satmak

Takı sektörü, her insanın son yıllarda en oldukca kullandığı aksesuarlardan biri haline geldi. Evde eğlenerek para kazanmayı kim istemez ki? Kabiliyetinizi ve yaratıcılığınızı birleştirebileceğiniz takı tasarlayarak para kazanmanız mümkün.


Yalnız işin inceliklerini öğrenmeniz ve takı tasarlayıp hazırlamanız gerekiyor. Üstelik günde bir tek birkaç saatinizi ayırarak düşük maliyetle hususi takılar hazırlayıp farkınızı yansıtabilirsiniz.


Peki takı tasarlayıp satarak ayda ne kadar para kazanacaksınız? En merak ettiğiniz probleminin cevabına bir göz atalım…

Bir alanda uzmansanız Udemy’den para kazanma yollarına bakmanızı tavsiye ederim!


Takı Tasarlayıp Satmak Kazancı Nedir?

Takı Tasarlayıp Satmak
Takı Tasarlayıp Satmak

Takı tasarlayıp satmak, ek iş fikirleri içinde en keyifli seçenek olarak dikkat çekiyor. Tasarladığınız takıları satmak için birçok yolunuz olacak. Peki takılarınızdan ne kadar kazanç sağlayacaksınız.


Siz hususi olarak takı tasarlayıp satarak ayda 3.000-5.000 TL içinde gelir elde edebilirsiniz. Günde bir tek birkaç saatinizi ayırmanız kafi olacak. Kazancınızın ne kadar olacağı bazı kriterlere bağlı olacak:


 1. Hususi tasarım takılar daha oldukca kazanç sağlar
 2. Toptan yapacağınız satışlarla devamlı geliriniz daha çok olur.
 3. Yalnız hanımefendilere değil erkekler için de aksesuarlar hazırlayarak çeşitlerinizi çoğaltabilirsiniz.
 4. Bilhassa pırlanta, altın, gümüş benzer biçimde ürünler tasarlarsanız 30.000 TL’ye kadar kazanabilirsiniz. 

Ne olursa olsun Göz Atmalısınız: Eylemsiz Para Kazanma


Takı Tasarlayıp Satmanın Maliyeti

Takı Tasarlayıp Satmak

Ayda 5.000 TL ek gelir kazanmak, gelen zamlar üstünde hepimizi rahatlatacaktır. Çalışırken akşamları birkaç saatinizi ayırarak tasarım takılarınızı satarak hem oldukca eğlenecek hem para kazanacaksınız.


Peki bu işin size maliyeti ne kadar olacak? Takı tasarımı yapmış olup satmak için almanız ihtiyaç duyulan malzemelerin toplam maliyeti ve alacağınız ürünleri size tabloda sunmak isterim:

TAKILARINIZ İÇİN TEKNİK MALZEMELER 400-600 TL

Takı Tasarlayıp Satmak İçin Lüzumlu Malzemeler

Teknik Takı Malzemeleri Tasarım Takı Malzemeleri Destek Takı Yapım Malzemeleri
Silikon Tabancası,
Metal Makası,
Delik Açma Aparatı,
Karga Burun,
Klips, Kanca, Kapama.
Püskül,
Kumaşlar,
Boncuklar,
Keçe,
Naylon İpler,
Çeşitli Kalınlıkta Misina,
Teller,
Paraşüt İpi,
Takı Uçları,
Mumlu Kolye İpleri,
Deri Kolye İpleri,
Misina Kolye İpleri,
Metal Kolye Zincirleri,
Çelik Kolye Zincirleri.
Birleştirme Malzemeleri,
Küpe Malzemeleri,
Toka ve Taç Malzemeleri.


Mutfaktaki hünerlerinizi konuşturun. Evde yiyecek yapmış olup kara kazanmak için kesinlikle yazımıza göz atın!

Tasarladığınız Takılarınızı Iyi mi Pazarlayabilirsiniz?

Takı Tasarlayıp Satmak

Düşük maliyetli, oldukca kazançlı ve bir o denli keyifli takı tasarlayıp satmak fikri hoşunuza gitmeye başladı mı? Cevabınız evet ise merakınızı gidermeye devam edelim.


Tasarladığınız takıları iyi mi satacaksınız? Bunun için birçok seçeneğiniz olacak. Siz hangisini seçerseniz seçin para kazanacaksınız. İşte size sunacağım o seçenekler:


1. İnternet Üstünden Takı Pazarlayabilirsiniz

Günümüz web çağını kullanmamak olmazdı 😂 Online dünyaya ayak uydurarak binlerce TL kazanabilirsiniz. Bunun için toplumsal medyada bir hesap açarak adınızı duyurabilir ya da şu sitelerde satış yapabilirsiniz:


2. Toptan Takı Satışı Yapabilirsiniz

İnternetten satış yapmak yerine karşı karşıya satış yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun içinde seçenekleriniz bir fazlaca fazla olacak:


 • Pazarda satışa sunabilirsiniz. Yada sosyete pazarlarında takı tasarlayıp satmak keyifli olacaktır.
 • Mağazalarla iletişime geçerek takılarınızı bünyelerinde satmalarını isteyebilirsiniz.

3. Tasarımlarınızı Tasarımcılara Pazarlayabilirsiniz

Tasarımlarınıza güveniyorsanız, tasarımcılarla iletişime geçerek tasarımlarınızı da pazarlayabilirsiniz. Her gün takı tasarımcısı arayan yüzlerce duyuru yayınlanıyor. İlanlara başvurarak tasarımcı olabilirsiniz.

4. Fuarlara Katılın!

Evet yanlış okumadınız! Takı ve aksesuar fuarlarında adınızı duyurarak orada takılarınız için daha çok alıcı bulmanız mümkün. Türkiye’de her ilde kesinlikle takı fuarları düzenleniyor. Siz de katılmak için fuar müdürlüğüne adınızı yazdırabilirsiniz.


5. Kendinize İnternet Sitesi Açın

Kendi web sitenizi açarak tasarım takılarınızı site üstünden satış yapmak hem bir seçenek hem de zorunluluk olacaktır. Bu sebeple güvenilir bir web sitesine haiz olan firmalar daha oldukca kazanç sağlar.


6.İnstagram’da Satış Yapmak

Son yıllarda hem toplumsal medya olarak hem de satış sitesi olarak en gözde platformlardan birisi İnstagram için ayrı bir başlık açmak istedim. İnstagram’da iyi mi yapacağını merak edenlerin sayısı bir fazlaca fazla.


Takı tasarlayıp satmak için haftada bir tek 2 gününüzü ayırarak 5.000 TL’ye kadar ek gelir elde edebilirsiniz. İnstagram’da satış yapabilmek için şunları bilmeniz gerekiyor:


 • Instagram’da güzel ve çarpıcı bir isimle açacağınız hesabınızı “İşletme Hesabı” olarak ayarlayın.
 • İşletme hesabına geçtikten sonrasında yaptığınız takıların güzel, net ve alımlı fotoğraflarını çekin.
 • Fotoğraf yüklerken mutalaka hashtag kullanın.
 • Öteki takı tasarlayan profillerine göz atın. Onların eksi ve artık taraflarını listeleyin.
 • Kişiye hususi tasarımlar yapın. Sözgelişi isimlerini aksesuarlara yazarak para kazanabilirsiniz.
Takı Tasarlayıp Satmak

Kendi Takı Markanızı Kurun!

Takı tasarımı yapmış olup satmak fikri iyice aklınıza yerleştiyse, kendi takı markanızı kurarak işinizi büyütebilirsiniz. Kişi şirketi kurarak güvenilirliğinizi daha da arttırabilir, birçok şirket ve e-ticaret sitesinde daha kolay satış yapabilirsiniz.


Kişi şirketi kurmanın maliyeti 500- 700 TL içinde değişiyor. Peki kendi satış şirketinizi oluşturmak için lüzumlu evraklar nedir?


 • Şirket açılışı müracaat formu
 • Şirket sahibine ilişkin 2 tane nüfus cüzdanı sureti
 • Şirket sahibine ilişkin son 6 ay içinde çekilmiş 2 tane vesikalık fotoğraf
 • Noter onaylı imza beyannamesi
 • Şirket için tuttuğunuz ya da satın aldığınız ofisin kira sözleşmesi ya da tapusu
 • Muhasebeciye ya da mali müşavire verilen vekalet belgesi

Takı tasarlayıp satmak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Siz de eğlenerek ek gelir elde edebilirsiniz. Evde takı tasarımı yapmış olup satmak ile ilgili tüm dört gözle beklenen sorulara detaylı cevapları sundum.

Sadece aklınıza takılan sorular var ise, yazının sonunda YORUM kısmında buluşalım. Ek gelir elde etmek istiyor sadece para biriktirmede zorlanıyorsanız para biriktirme yollarına ilişkin yazımız size bu mevzuda destek olacak…


 

Leave A Reply