TOKİ'den Şanlıurfa'ya 2 bin 2 konut, 3 millet bahçesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Şanlıurfa'da 2 bin 2 konut inşa edecek ve 3 ilçede millet bahçesi meydana getirecek. GENEL

0

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Şanlıurfa’da 2 bin 2 konut inşa edecek ve 3 ilçede millet bahçesi meydana getirecek.

TOKİ’den meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, piyasa koşullarında ev alması mümkün olmayan dar ve orta gelirli vatandaşları, uzun vadeli düşük taksitlerle konut sahibi yapmak için Şanlıurfa’da yeni projeler hayata geçirilecek.

Başkanlık, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Batıkent Mahallesi’nde dört etapta toplam 1756 konut meydana getirecek. TOKİ, yatay mimarinin esas alındığı, mahalle kültürünün yaşatılacağı proje ile parkı ve toplumsal donatıları olan yeni bir yaşam alanı oluşturacak.

İlk etapta inşa edilecek 441 konutun ihalesi 5 Eylül, ikinci etaptaki 303 konutun ihalesi 6 Eylül, üçüncü etaptaki 603 konutun ihalesi 7 Eylül ve dördüncü etaptaki 409 konutun ihalesi ise 8 Eylül’de yapılacak.

Şanlıurfa’daki kentsel dönüşüm projeleri kapsamında da Merkez Eski Endüstri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin 2. etabında 246 konut yapılacak. Bu projenin ihale zamanı de 5 Ağustos olarak belirlendi.

– Millet bahçelerinin ihale tarihleri belli oldu

Şanlıurfa’nın Birecik, Akçakele ve Ceylanpınar ilçelerinde yapılacak millet bahçelerinde, toplumsal donatı alanları, millet kıraathanesi, yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları hizmete sunulacak.

Birecik’teki millet bahçesinin ihalesi 6 Temmuz, Akçakale millet bahçesinin ihalesi 18 Temmuz, Ceylanpınar millet bahçesinin ihalesi de 19 Temmuz’da yapılacak.

– 13 bin konutu teslim etti

TOKİ, Şanlıurfa’da dar gelirli ve konutu olmayan vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak için yapımına başlanan 16 bin konuttan 13 bin 931’ini gerçek sahibi vatandaşlara teslim etti.

TOKİ, şehirde çağdaş ve son teknolojiye haiz 6 hastane, 3 spor salonu, 28 okul, 16 cami, 3 kamu hizmet binası, 18 tecim merkezi inşa etti. .

Leave A Reply