Bugün editörlerimiz Tom ve Jerry hikayesi adlı eserini kaleme aldı. Eğer Tom ve Jerry masalının devamını gelmesini istiyorsanız, yorumlara belirtebilirsiniz.

Tom ve Jerry Masalı
Tom ve Jerry Masalı

Dönemin birinde, Tom ve Jerry isminde iki yaramaz, bir o denli da birbirine düşman kediyle fare yaşıyordu. Evin sahibi, Tom’u her gün azarlıyor, evindeki Jerry adındaki fareyi evden kovmasını istiyordu.

Farenin adı Jerry’di. Jerry o denli yaramaz bir fareydi ki, evde ki kediye türlü türlü oyunlar oynardı. Bir sabah Tom kahvaltısını hazırlayıp, yemeğini yiyecek için hazırlanırken, Jerry Tom’un kahvaltısında ki peynirleri gizli saklı gizi yiyordu.
Durumu fark eden Tom, Jerry’i kovalamaya başladı, bu kovalama macerasında evde ki tabaklar, koltuklar ve tv kırılmış ev harp alanına dönmüştü.

Evin sahibi bu sesleri duyunca odasından çıkıp salona  geldinde gözlerine inanamamıştı!
Evde ki tabaklar yerlerde, tv paramparça. Bu durum ev sahibini öfkelendirdi, öfkesinden Tom’u evden kovmuştu.

Tom ve Jerry Masalı
Tom ve Jerry Masalı

Dışarısı oldukça soğuk ve karlıydı. Tom dışarıda aç ve donmak üzereyken Jerry Tom’a acıyıp evden tavuk butu çalıp, Tom’a götürdü, Tom duygulanıp Jerry’ye teşekkür etti. Bu esnada Tom’un ısınması için evin kapısını gizlice açıp Tomu’ eve sokmuştu. 

Tom ve Jerry sonsuza kadar dost kaldılar.

Tom ve Jerry masalını beğendiyseniz, Tom ve Jerry öteki masal serilerini kaleme alacağız. Yorumlarda düşüncelerinizi bekliyoruz.

En Güzel MasallarEn Güzel Hikayeler6 Yaş Hikayeleri
Site Adresi:

Bir cevap yazın