Bir varmış bir yokmuş. evvel süre içinde kalbur saman içinde bir Tombiş tavşan varmış. Bu tavşanın adı devamlı havuç yemesinden dolayı Tombiş olmuş.

Günlerden bigün Tombiş tavşan ormanda dolaşmaya çıkmış. Yolda karşısına bir havuç tarlası çıkmış. Orada duran havuçların hepsini yiyecek istiyormuş fakat bu istediği olmamış. Şundan dolayı o tarla devamlı tartıştığı kaplumbağanın tarlasıymış. Kaplumbağa, tavşan kadar olmasa da havuç yemeği seviyormuş, o yüzden evinin önüne bir sürü havuç ekmiş. Tavşan havuçları almak için kaplumbağanın bahçesine doğru yönelmiş fakat kaplumbağa buna izin vermemiş. Yarış yapmayı ve bunun karşılığında havuçlarından verebileceğini söylemiş. Tavşan kabul etmiş fakat maalesef ki yarışı yitirmiş ve kaplumbağa ona havuçlardan vermemiş. Bunun üstüne tavşan, akşam gizlice havuç tarlasına girmeye karar vermiş ve akşam olduğunda tarlaya girip havuçları yemiş. Fakat tavşanın unutmuş olduğu bir şey varmış oda bahçenin her yerinde kamera olmasıymış.
Tavşan havuçlarının gittiğini görünce derhal kameradan izlemiş ve tavşanın yediğini görmüş. Derhal tavşanın evine gitmiş ve oldukça kızmış. Tavşan yaptığından oldukça pişman olmuş ve kaplumbağadan özür dilemiş. Masal da burada bitmiş.

Daha çok kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.
Site Adresi:

Bir cevap yazın