Twitch Nedir? Twitch Iyi mi Para Kazanılır? » Parasız İnternet

0

Twitch Nedir? Twitch Iyi mi Para Kazanılır? Günümüzde bilgisayar üstünden oyun oynayan şahıs sayısı oldukça yüksek sayılara ulaştı. Oyun oynamaktan ziyade oynanan oyunu seyretmek de oldukça alıcısı olan bir alan. Bu alanın fark edilmesi ile birlikte birçok yayıncı youtube üstünde oyun videoları yayınlamaya başladı. Bu sektörün gelişmesi ile birlikte canlı gösterim platformları da bununla beraber geldi. Bugün bahsedeceğimiz Twitch de onlardan biri. Bu yazımızda “Twitch Nedir? Para Kazanma Şekilleri Nedir?” sorularına cevap vereceğiz.

Twitch Nedir?

Her şeyden ilkin Twitch bir toplumsal medya platformudur. Aylık olarak 100 milyondan fazla görüntülenmeye ev sahipliği yapmaktadır. Ana odak bilgisayar yada konsol üstünde oyun oynayarak para kazanmak olsa da başka konsepte haiz yayınlar da bulunmaktadır. Twitch üstünde canlı gösterim yapmanın haricinde bu canlı yayınları ondan sonra izlenebilir şekilde de yükleyebilirsiniz.

Platform oyun dünyası için vitrin konumunda der isek yanlış olmaz. O şekilde ki nerede ise tüm oyun firmalarının kendi adlarına bir Twitch kanalı bulunmakta. Bu kanallarda oyunlarının tanıtımına yönelik yarışma ve etkinlik düzenliyorlar. Bunun yanı sıra dünya genelinde düzenlenen e-spor müsabakalarını da gene Twitch üstünden seyretmek mümkün.

Vodafone Parasız İnternet Kazanma Yolları

 Twitch Hesabı Açmak

Hesap açmak oldukça kolay. Herhangi bir toplumsal medya platformuna kayıt olmaktan pek farkı yok. Tek ihtiyacınız olan bir e-mail adresi, telefon numarası şeklinde bilgiler. Bu bilgiler ile kayıt formunu doldurmanızın arkasından hesabınız açılacaktır. Peki “Twitch üstünde iyi mi gösterim yapılır?” mevzusu üstüne yoğunlaşılır ise ne yapılmalı?

 Twitch Üstünde Gösterim Yapmak

Twitch üstünde gösterim yapmak için hesap açmanın haricinde başka gereçlere de gerekseme duyuluyor. Bunlar ise kısmen maddiyat isteyen gereçlerdir. Amacınıza nazaran bir bilgisayar ilk aşama. Oyun üstüne gösterim yapacağınızı varsayar isek iyi bir bilgisayar sistemi ilk detay. Piyasada bulunan oyunların altından kalkabilecek, gösterim yaparken de sorun yaratmayacak bir sisteme odaklanmalısınız.

Bunun ardında ise “upload” hızı iyi olan bir web hizmetine odaklanmalısınız. Burada mühim noktanın upload olmasının sebebi sizin veri gönderecek olmanızdır. Bu veri akışı esnasında sıhhatli bir bağlantı istiyorsanız bakışımlı web paketleri işinizi görecektir. Bundan sonraki dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan detay ise gösterim gereçleri olan kamera ve mikrofon. Bu iki aletin kalitesi yayınınızın da standardını belirleyecektir.

Yukarıda da bahsettiğimiz şeklinde Twitch gösterim açma için üç temel gereç var; içeriğinize uygun bir bilgisayar, kamera ve mikrofon. Gösterim için herhangi bir sınırlama da bulunmamakta. İstediğiniz süre süresince gösterim yapabilirsin. Dünya genelinde kullanılan uygulama 24 saat süresince yayınlara ev sahipliği yapar. Topluluk kurallarına uyduğunuz sürece gösterim yapabilirsiniz.

Whatsapp Web Görüntülü Arama Iyi mi Yapılır?

Twitch Para Kazanma Şekilleri Nedir?

Kanalınızı açmanız, ekipmanları toplamanızın arkasından geriye kalan tek şey platform üstünden para kazanmak. Bunun için de bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Şu demek oluyor ki Twitch para kazanma şekilleri için net tanım içeriğinize yönelik olarak ifade edilebilir.

Kanalınızda yansıtacağınız üslubun, gösterim içinde ne olduğunun kalitesi seyirci kitlenizi belirleyecektir. İzleyicilere iyi şeyler sunmanız Twitch üstünden para kazanma yolunda en büyük yardımcınız olacaktır.  Mühim detayların başlangıcında gelen bir mevzu da Twitch Partnerliğidir.

Twitch’ten Para Kazanma Şekilleri 

Partnerliğin haricinde kalan para kazanma şekilleri ise şunlar:

  • Twitch için reklamı meydana getirilen oyunun yayınını yapmak.
  • Yayınınızda bulunan reklamlara tıklanmasını sağlamak.
  • Oynadığınız oyunların Amazon üstünden satın alınması yardımıyla hisse alabilirsiniz. Buna da Amazon satış ortaklığı denilmektedir.
  • Kanalınıza ek olarak reklam alabilirsiniz. Bu reklamlar kimi süre reklam görselleri, amblemler yada üzerinizde taşıyacağınız ekipmanlar üstünden yapılabilir.
  • Oyunlarının tanıtılmasını isteyen firmaların oyununu canlı yayında tanıtarak para kazanabilirsiniz.
  • Son olarak en oldukça geliri elde eden bağış yönteminden gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile seyircinizden gelen bağışların Twitch payından arta kalan kısmını hesabınıza alabilirsiniz.

 

Twitch Partnerlik Nedir, Iyi mi Olunur?

Twitch Nedir

Twitch Partner Programı kısa vade içinde katılabilecek bir program değildir. Program içinde yer almak için ciddi bir takipçi kitlesine ulaşmalısınız. Bunun arkasından Twitch’e müracaat gönderirsiniz. Programa katılmanızın arkasından Twitch üstünde öne çıkarılmanız ve abone sayısı artışı mevzusunda yarar sağlarsınız. Büyümenize destek sağlar der isek yanlış olmaz.

Parayı ciddi anlamda kazanmaya tam bu aşamada başlarsınız. Aylık olarak gelen Sub ücretlerinin yanında hususi içerikler ile de para kazanabilirsiniz. Ödeme meydana getiren kişilerin ulaşabileceği hususi içerikler ile hem gösterim kalitenizi hem de seyirci memnuniyetini arttırmak sizin elinize geçer.

Partner olmanız için aranan şartlara uyum sağlamanız gerekmektedir. Bunlar:

  • Canlı yayınınız minimum 500 şahıs tarafınca takip edilmeli.
  • Hafta süresince belirlenen saatlerde minimum 3 saat gösterim yapmış olmanız gerekmekte.
  • Twitch için belirtilen hizmet kullanım şartlarına tam anlamı ile uymuş olmalısınız.

 

 

Leave A Reply