Uyanış: Büyük Selçuklu – TRT 1, 20 Kasım 2022 Pazar 08:35

0

Tv kanallarında Bugün ve Yarın Neler var ? İşte detaylar.. Tv’ de Bugün hangi diziler, filmler var? tüm kanalların gösterim akışı sizlerle..,

TRT 1’de gösterilen vizyonun beğenilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu, 20 Kasım 2022 Pazar günü ekrana geliyor. Uyanış: Büyük Selçuklu programını saat 08:35’te TRT 1’de seyredebilirsiniz.

Bu program yalnız TRT 1 kanalının gösterim platformları üstünden izlenilebilir. Sitemizde herhangi bir kanal yada program yayını paylaşılmamaktadır.

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün arkasından tahta geçen Melikşah, aynı gün Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken yitirmiştir. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin geleceğini tehlikeye düşüreceğinden Nizamülmülk’e emanet edilmek zorundadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, senelerce almış olduğu eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvenilmiş olduğu adamlarından olan Sencer, devleti için tüm sıkıntılı görevleri üstlenmeye hazırdır.

Uyanış: Büyük Selçuklu, TRT 1’de gösterilen ve 20 Kasım 2022 Pazar günü saat 05:00’te süregelen Kalk Gidelim isminde programdan sonrasında saat 08:35’te başlamış olacak.

Uyanış: Büyük Selçuklu programının yayını, 11:50’de gösterilen Enine Boyuna isminde haber programı başlayana kadar devam edecek.

Leave A Reply