Webtoon Nedir? Bu Manga Sitesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey •• Stig

0

Nedir Webtoon: Manga yada çizgi romanları seven, sadece uzun bekleme süreleri ve kısa bölümlerden bıkmış insanoğlu için Webtoon tam aradığınız şey olabilir. Bu site orijinal içerik oluşturur ve her gün yeni bölümler ekler, böylece en sevdiğiniz dizide nasıl sonuçlanacağını görmek için uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Webtoon’un hem parasız hem de premium içinde ne olduğu vardır, böylece hiçbir şey ödemeden en sevdiğiniz hikayelere başlayabilirsiniz. Bu kılavuzda, site hakkında bilmenizde fayda olan her şeyi ve siteyi kendi yararınıza iyi mi kullanacağınızı anlatacağız.

Webtoon Nedir?

Çizgi roman fanatikleri için geliştirilmiş ve tüm izleyicilerin erişebileceği bir web sitesidir. WT’deki seri tertipli olarak güncellenmektedir.

Öte taraftan WT, kökleri Cenup Kore’de olan ve çoğu zaman bilgisayarlar ve akıllı telefonlar şeklinde elektronik cihazlarda okunmak suretiyle tasarlanmış bir dijital çizgi roman biçimidir. Basitçe söylemek gerekirse, bunlar aşağı kaydırılarak okunması ihtiyaç duyulan çizgi romanlardır ve çoğu zaman cep telefonları düşünülerek tasarlanmıştır. Bundan dolayı, paneller tipik olarak daha büyüktür, birer birer sunulur ve ek olarak daha kolay ve okunması kolay metinler ihtiva eder.

İlişkili: Mangakakalot vs KissManga: Manga Okumak İçin Hangisini Kullanmalısınız?

Line Webtoon, Naver Webtoon tarafınca bilhassa öteki ülkelerdeki okuyucular için geliştirilmiştir; hikayelerin tamamı İngilizce yazılmış ve birçoğu başka dillere de çevrilmiştir.

Webtoon Güvenli mi?

WT tamamen güvenlidir ve her insana tavsiye ederim. Öte taraftan, bundan inanırım şu sebeple ben bir bilgisayar uzmanıyım. Uygulamada bir telefonda (Android) yada iPod’da hiçbir vakit herhangi bir değişim yada herhangi bir şey yapmaz. Çevrilmiş Webtoons web sitesindeyseniz, internet sayfası Microsoft Edge tarafınca güvenli olarak kabul edilir.

Webtoon’ları parasız okumak mümkün mü?

Webtoon hem parasız hem de premium içerik sunar, böylece favorinize başlayabilirsiniz. Ek olarak 3 aylık yalnızca 0,99 ABD doları tutarında bir Premium tecrübe etme sürümü sunarlar. Son olarak, URL’yi koyarak ve sırasıyla App Store yada Google Play Store’da arayarak erişilebilen Manhwa’nın yanı sıra Comics’i de sağlarlar. Peki ne bekliyorsun? Webtooning alın!

Günde kaç bölüme erişimim var?

Bazı üyeler için günde üç bölüm vardır, sadece istediğiniz bölümleri seçip seçebilirsiniz. Prime planla başa çıkabileceğiniz kadar fazlaca bölüme haiz olabilirsiniz!

Hesabımı başka biriyle paylaşabilir miyim?

Kesinlikle, hesabınızı bir başkasıyla paylaşırsanız webtoon gizliliğine aykırıdır! Hesabınızı herhangi biriyle paylaşmak, her insana tam site erişimi vermek gibidir. İnsanların tüm okuma listenizi görmesini istemiyorsunuz ve birçok webtoon 18 yaşından küçükler için uygun olmayan olgun içeriğe haiz. Hesap bilgilerinize, giriş yaparken kullandığınız e-posta adresi ve gizyazı ile erişilebilir, bu yüzden bu detayları kime verdiğinize dikkat edin.

Yeni bölümlere yayınlandıktan derhal sonrasında erişebilir miyim?

Evet heralde yapabilirsin. Yeni bölümlere derhal erişebileceksiniz, böylece beklemek zorunda kalmayacaksınız! Dahası, her hafta yeni bölümler yayınlanacak!

Webtoon okuma mevzusunda herhangi bir yaş kısıtlaması var mı?

Webtoon’larda yaş kısıtlaması yoktur. Sadece, birçok webtoon yetişkinler içindir, bu yüzden evladınız için hangi mangayı seçtiğinize dikkat edin. Artı, eğer sanatçı kendi profilinde mangalarının çocuklar için uygun bulunduğunu belirtmiyorsa, çocuklar için uygun olup olmadığına karar vermelerine izin vermek en iyisidir.

Platformda herhangi bir reklam var mı ve var ise günde kaç reklama izin veriliyor?

Evet, sitede reklamlar var. Üstbilgi ve altbilgide azca sayıda reklam olmasına karşın, sayfaların üstünde ve altında bulunurlar. Prime Webtoon yada Naver Rewardz şeklinde bir abonelik paketi seçerek de reklam engellemelerini kapatabilirsiniz. Okurken boş zamanlarınızda görünen kişiselleştirilmiş reklamlar olacaktır.

İlgili: Crunchyroll’da H*nt*i Var mı? Bilmen ihtiyaç duyulan her şey

Yeni bölümler çıktığında web bağlantım eğer olmazsa ne olur?

Webtoon kullanıcısı olmanın en güzel yanlarından biri de %100 parasız olmasıdır. Bölümleri indirip çevrimdışı okuma yada web bağlantısı kapsamındayken sitedeki bölümlere erişme seçeneğiniz vardır. Elbet uygulamayı Android ve iOS cihazlar için de kullanabilirsiniz. Sadece, uygulamayı kullanıp verileri kaydetmeniz en iyisidir şu sebeple bilhassa yeni bölümleri bekleyen yada en sevdikleri bölümleri yeniden okumak isteyen hayranlar için fazlaca yararlı olacaktır.

Webtoon’da Parasız Coin Iyi mi Alınır

WT’de parasız jeton almanın en iyi yolu şudur:

  • Resmi promosyon teklifine katılmak.
  • Offo uygulamasını kullanarak hapishanede oturum açma
  • Minimum 1 aylık abonelik yapın.
  • En sevdiğiniz romanlar için bir jeton alın ve iki tane parasız kazanın.

Öte taraftan, bir hesabınız olduğundan güvenilir olun. Webtoon Factory’de bir hesap açın ve anında 5 jeton alacaksınız. Aslına bakarsanız bir hesabınız var ise, tek yapmanız ihtiyaç duyulan “Hadi gidelim” düğmesine tıklamak ve derhal çantanıza beş jeton eklenecek! Dönem.

Gene de, buranın yazdıklarımı tamamlamak için iyi bir yer olduğuna inanıyorum ve bir anime yada manga serisinde doğru bir güncellemeye gereksinim duyduğunuzda stig’i denetim etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Leave A Reply