WhatsApp Ve Instagram çöktü! İlk Izahat Yapılmış oldu » Parasız İnternet

0

WhatsApp ve Instagram çöktü! İlk Izahat Yapılmış oldu, Popüler uygulamalar WhatsApp ve Instagram’a saat 20:25 sıralarında süregelen erişim problemi ortalama 45 dakika sürdü.

WhatsApp ve Instagram çöktü! İlk Izahat Yapılmış oldu

Yaşanmış olan problemler çözülürken mevzuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, izahat yapmış oldu.

Milyonlarca kullanıcı, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’a ortalama 45 dakika giriş yapamadı.

Toplumsal medyada milyonlarca kullanıcı uygulamalara ulaşamadığını bildirdi. Saat 20:25 sıralarında süregelen probleminin ise saat 21:10 sıralarında giderildiği görüldü.

Garena Free Fire Iyi mi Oynanır? Garena Free Fire Kaç GB?

SORUN DÜNYA GENELİNDE YAŞANDI

Instagram, WhatsApp ve Feysbuk Messenger’da yaşanmış olan mesele dünya genelindeki kullanıcıları etkiledi.

123 binden fazla kullanıcı, Instagram ile ilgili mesele yaşandığını platforma bildirirken, WhatsApp için 23 binden fazla kullanıcı ve Feysbuk Messenger için ise 5 binden fazla kullanıcı platformlarla ilgili mesele bulunduğunu toplumsal medya devlerine raporladı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından sorunla ilgili izahat yapmış oldu.

Sayan, “USOM raporuna gore WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanmış olan kesintiler global çapta ve yurt dışı kaynaklıdır” dedi.

Bakanlık tarafınca meydana getirilen izahat görseli aşağıda paylaşılmıştır.

Leave A Reply