Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranları 2022

0

Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranları 2022 Pos cihazları günümüzde her yerde kullanımı meydana getirilen cihazlardır. Ödeme yöntemi olarak kart kullanımının yaygınlaşması ile beraber pos cihazlarına nerede ise her alanda gereksinim duyulur. Yapı kredi de pos hizmeti sunan bankalardan bir tanesidir. Yapı Kredi bankası tarafınca sunulan hizmet kapsamında alınan pos komisyon oranlarını öğrenmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere yapı kedi pos komisyon oranı ile alakalı detayları bu yazımızda sizlere sunacağız. Bununla birlikte pos ve komisyonlar hakkında merak ettiğiniz soruların cevabına bu yazıda ulaşabileceksiniz. Yapı kredi pos oranları her yıl belirli faktörlere bağlı olarak değişim gösterir. Genel olarak tüm bankalar bu oranları senelik olarak günceller.

Güncel Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranları Ne Kadar?

Güncel Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranları Ne Kadar?

2022 yılıyla beraber pos oranlarında değişim yapılmış oldu. Yapı Kredi bankası da meydana getirilen değişikliklere ayak uyduran bankalardan bir tanesi oldu. Ilk olarak geçtiğimiz yıllarda oldukca uygun oranların söz mevzusu bulunduğunu söylemek mümkündür. Sadece bu yıl genel bir artış meydana geldi ve Yapı Kredi pos komisyon oranları 2022 düzeyinde bir artış gözlemlendi. Oranlar peşin yada taksitli ödemeye bağlı olarak değişkenli gösterir.

Peşin üye işyeri ücretinden uygulanan komisyon oranı %1,88 olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi üye işyeri tarafınca yerli kartlar kullanılarak meydana getirilen peşin ödemelerden bu oranda komisyon alınır. Tek çekim olarak alınan mal yada hizmetler için geçerlidir. Orana BSMV dâhil değildir.

Üye işyeri tarafınca alınan ödemelerde taksit söz konusuysa %0,94 ilave taksit komisyonu alınır. Taksitli olarak meydana getirilen ürün ya da hizmet alımında üye işyeri tarafınca her bir taksit için bu ilave oran ödenmek zorundadır.

Yurt dışı kartlar da mal yada hizmet alımı için kullanılabilir. Yapı Kredi tarafınca alınan pos komisyon oranı ise bu alımlarda daha farklıdır. BSMV dâhil olmadan bu alımlarda %1,60 oranından komisyon uygulanması söz mevzusudur.

Yapı Kredi pos komisyon oranlarının 2022 yılı için tek çekimlerde %1,60, yabancı kartlar ile tek çekimlerde ise %1,69 oranında uygulanmış olduğu belirtilmiştir.

Yapı Kredinin Blokeli Pos Kaç Gündür?

Yapı Kredinin Blokeli Pos Kaç Gündür?

Yapı Kredi tarafınca sunulan pos hizmetinde blokeli pos kullanmak mümkündür. Şu demek oluyor ki isteyen işyerleri blokeli pos tercih edebilir. Ertesi gün tahsilat imkanı elde eden pos hizmetinde komisyon oranı alınır. Sadece komisyon ödemek istemeyen işyerleri için Yapı Kredi blokeli pos ortaya çıkmıştır. Bu sayede üye işyerinde meydana getirilen mal yada hizmet alımında pos için komisyon ödenmez. Doğal olarak ki bu pos hizmetinde parayı çekebilmek için belirli bir süre beklemek gerekir.

Bu süre Yapı Kredi tarafınca sunulan hizmette 40 gün olarak belirlenmiştir. Şu demek oluyor ki işyerinizde pos kullanılarak kartla meydana getirilen ödemeleri 40 gün sonunda almanız mümkündür. Bu sayede herhangi bir komisyon ödemenize gerek kalmaz. Sadece öteki pos seçeneğini kullanmak ve paranızı derhal almak isterseniz Yapı Kredi’ye yazımızda belirttiğimiz düzeyde komisyon ödemesi yapmanız gerekir. Bu komisyon ödemeleri banka tarafınca alınır ve hemen sonra paranız hesabınıza aktarılır.

Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranını Düşürmek Mümkün Müdür?

Yapı Kredi Bankası Pos Komisyon Oranını Düşürmek Mümkün Müdür?

İşyerinizde pos aleti kullanıyor ve komisyon ödüyorsanız bu komisyon oranlarının iyi mi düşeceğini merak edebilirsiniz. Oldukça sayıda işyeri komisyonları düşürmek ve ödemelerde meydana getirilen kesintiyi azaltmak ister. Genel olarak bunu yapmak için işlem hacminizi artırmanız gerekir. Bununla birlikte banka tarafınca sunulan öteki ürünleri kullanmaya da itina izah edebilirsiniz.

Bu doğrultuda Yapı Kredi pos destek hattına ulaşabilir komisyon oranlarının düşürülmesini talep edebilirsiniz. Lüzumlu şartlar sağlandığı takdirde banka ile anlaşmanız ve pos komisyon oranlarında indirim yaptırma imkânınız vardır. Sadece belirttiğimiz benzer biçimde bu aşamada işlem hacminde artış meydana gelmesi ve bankaya ilişkin ürün ve hizmetlerin kullanılması önemlidir. Aksi takdirde indirim talebine negatif cevap verilmesi daha yüksek bir ihtimale haiz olur.

Yapı Kredi Pos Destek Hattına Iyi mi Ulaşılabilir?

Yapı Kredi pos cihazları kullanan bir üye işyerine sahipseniz lüzumlu şartları sağladığınız takdirde indirim için müracaat yapabilirsiniz. Bankanın pos destek hattı bu mevzular için hizmet veriyor. Bununla birlikte yaşadığınız problemler ve merak ettiğiniz sorular için de bu hatta ulaşabilirsiniz. Yapı Kredi pos destek tel numaraları 444 0 448 ve 0850 222 0 448’dir. Bu numaraları arayarak belirttiğimiz komisyon oranları ile pos hizmeti alabilir yada mevcut sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Leave A Reply