Yaramaz Uygar’ın Hikayesi

0

Uygar 6 yaşlarında kimseyi dinlemeyen, hep bildiğini halletmeye çalışan bir çocukmuş. Evin en küçüğü olan Uygar abisine ve ablasına nazaran oldukca yaramazmış. Anası ve babası devamlı onu uyarıyor fakat sözlerini dinletemiyormuş.

Günlerden bigün Uygar ve ailesi pikniğe gitmişler. Anası evden yiyecek ve içecekleri ayarlayıp piknik sepetlerine koymuş. Yolda eğlenerek gidecekleri ormanlık alana varmışlar. Otomobilden inip sandalyelerini açmışlar ve tabiatın tadını çıkarmaya başlamışlar. Uygar gene yerinde duramamaya başlamış. Ilkin hızlıca koşmuş sonrasında topuyla oynamaya başlamış. Yorulunca birazcık yiyecek yemiş ve oyunlarına geri dönmüş. Oturdukları yerden birazcık uzakta bir elma meyve ağacı görmüş. Babası ile beraber alt dallarda ki elmalardan bir kaç tane alıp yemişler. Fakat Uygar’ın aklı üst dallarda ki elmalardaymış. Babası ve anası ağaca çıkmanın tehlikeli olabileceğini anlatmış fakat Uygar kafasına bir kere ağacın üst dallarında ki elmaları almayı takmış. Anası ve babasına belli etmeden ağacın yanına yaklaşmış ve ağaca tırmanmaya başlamış. Uzunca süre çıktıktan sonrasında artık oldukca yüksekte bulunduğunu anlamış ve elmaları toplamaya başlamış. Dalın ucundaki elmayı almak için eğildiğinde ayağı kaymış ve ağaçtan aşağı düşmüş. Fikir bağırmaya başlamış, anası ile babası koşarak Uygar’ın yanına gitmişler. Ayağının acıdığını söyleyince apar topar hastaneye gitmişler ve ayağının kırıldığını öğrenmişler.

Uygar acıdan ağlıyormuş ve anası ile babasını dinlemediği için oldukca pişmanmış. Eğer ailesini dinlese, o ağaca çıkmasaydı, ayağı kırılmayacak ve tatilini yatarak geçirmek zorunda kalmayacakmış. O günden sonrasında Uygar annesinin ve babasının sözünden asla çıkmamış. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha çok öykü okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Leave A Reply