Yaz tatili yaklaşmaya başladı. Denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak için siz de benim kadar heyecanlısınızdır inanırım. 😊 3 ay süresince dinlence yapacaklar kadar yazın para kazanmak isteyenler de olacak. Siz de boş zamanınızı para kazanarak değerlendirmek isteyenlerden misiniz?

Cevabı evet olanlar için ben de bugün çalışıp kara kazanmak isteyecekler için yeni bir mevzuyla geldim: yazın para kazandıran işler. Bir tek birkaç saatinizi ayırarak para kazanabilir, birikim yapabilir ya da yaz tatilinizin kalan günlerinde kazandığınız parayı doya doya harcayabilirsiniz. Güvenilir olun yazın para kazanma yolları bolca seçenekli…

Peki, yazın para kazandıran işler neler? Gelin beraber bu işlere detaylı bir halde göz atalım…

1. Sahillerde Barmenlik Yapabilirsiniz

yazın para kazanma yolları

Yazın para kazandıran işler arasından seçenekleri değerlendirmek isteyenler için ilk önerim alkollü-alkolsüz içecekleri, karışımları seven ve bu mevzuda bilgili olanlar için. Sahilde denizin tadını çıkarırken öteki taraftan barmenlik yapabilmeniz mümkün. 3 ay süresince yapacağınız barmenlik ile binlerce lira kazanabilirsiniz.

Barmenlik mevzusunda bilginiz var ise, sahilde bulunan sezonluk bar sahipleriyle iletişime geçerek yaz süresince barmenlik yapmak istediğinizi iletebilirsiniz. Bu mevzuda size ne olursa olsun destek olacaklardır. Siz yeter ki barmenlik mevzusunda informasyon sahibi ve istekli olun.

2. Kamp Görevlisi Olun

Sizlere sunabileceğim bir öteki seçenek de bilhassa yaz aylarının vazgeçilmezi olan kamplarda görevli olarak çalışabilirsiniz. Kampta görevli olarak çalışırken, kampın ve kampın kurulduğu alanın tadını doya doya çıkararak para kazanmanız mümkün.

Kamplar bu zamanlarda başvurularını web üstünden yayınlıyor. Başvuruları takip ederseniz, yayınlandığı dönemde başvurarak kamp görevlisi olabilirsiniz. Yaz sıcaklarında birçok insanoğlunun doğayla iç içe olmak için tercih etmiş olduğu kamplarda vazife alarak yaz süresince para kazanabilirsiniz.

3. Soğuk İçecek Standı Açmak

Yazın para kazandıran iş fikirleri

Yazın para kazandıran işler içinde kim bilir en oldukça tercih edeceğiniz işler içinde olacak bir düşünce önermek isterim. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında hepimizin en olmazsa olmaz tercihi soğuk içecekler oluyor. Bulduğumuz en soğuk mekana girip buz benzer biçimde bir içecek içmek istiyoruz. Siz de yapacağınız leziz ve buz benzer biçimde içeceklerle yoldan geçenlerin gönlüne taht kurabilirsiniz.

Temiz ve hususi içecekler hazırlayarak müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Eğer temiz olduğunuzu ve elinizin lezzetini içeceklerinize geçirdiğinizi kanıtlarsanız günde 500 TL bile kazanabilmeniz mümkün. Sadece Belediye’den bunun için izin almanız gerekiyor.

Belediye zabıta amirliğine şu evraklarla birlikte nerede ve iyi mi satış yapacağınızı belirten bir başvuruda bulunup ruhsat almak zorundasınız:

  • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi,
  • 2 tane fotoğraf,
  • vergi levhasının fotokopisi

4. Çocuk Bakıcılığı ve Oyun Ablalığı/Abiliği Yapmak

Yaz için iş fikirleri serimizde bilhassa anne babalar için en mühim seçeneğe geldik. Bilhassa yazları dolaşmak isteyen ebeveynler ya da okulları dinlence olan çocuklarını işe giderken nereye bırakacağını bilemiyorlar. İster üniversite talebesi olun ister ek iş arayan olun ister ev hanımı olun bu işi çocuklarla ilgilenmeyi seven hepimiz yapabilir.

İlgilendiğiniz çocuklarla bir tek oyun değil, öğretmenleri tarafınca verilen yaz ödevleri için destek da olabilirsiniz. Bu da anne babaların oldukça hoşuna gidecekti

r. Bu sayede ayda averaj 1500 TL kazanabilirsiniz. Çocuklarla ilgilenmeyi sevenler kolaylıkla bu işi yaz boyu yapabilir. Üstelik tüm gününüzü harcamanız bile gerekmeyecek.

5. Evcil Hayvan Bakıcılığı

Yazın para kazandıran işler

Çocuklarla ilgilenme kadar hayvanlarla da ilgilenmek yazın yapılacak işler içinde en keyiflileri içinde içeriyor. Hayvanları seven onlarla ilgilenmekten, oynamaktan keyif alanlar bu işi kolaylıkla yapabilirler.

Bilhassa yazları tatile gidecekler için hayvanları birine bırakmak büyük bir problem olabiliyor. Hayvan otelleri büyük avantaj olsa da bazı hayvanlar evinden uzaklaştığı vakit huzursuz olabiliyor. Haliyle hayvan sahipleri çözümü hayvan bakıcılarında arıyor.

Üstelik hayvan bakıcılığının tutarları günlük averaj 100 TL- 200 TL içinde değişiyor.

6. Bahçe Bakımı Yapmak

Yazın para kazandıran işler

“Yazın iyi mi para kazanabilirim?” sorusu üstüne akıllara gelebilecek en iyi cevaplar içinde kesinlikle bahçe bakım işleri yapmak geliyor. Bu iş fikrini Yazın Para Kazandıran İşler seçenekleri arasına eklememek olmazdı.

Yazları yazlıklarını açan ev sahipleri, kış süresince bakımsız kalan ya da oldukça azca bakılan bahçeleri için bir bahçıvan ya da bahçeyle ilgilenebilecek birini arıyor.

Bahçe işlerinden birazcık anlıyor ve çiçeklerle ilgilenmeyi seviyorsanız bu iş tam size gore! Üstelik günde birkaç saatinizi harcayarak para kazanacaksınız. Doğrusu günün geri kalanı gene sizin olacak. Tatilin tadını çıkartırken, müşterilerinizin bahçelerinin bakımını da yapabileceksiniz.

Bunun için yaz adım atar başlamaz bahçesi olan evlere gidip kendinizi tanıtarak bahçe bakım işlerine talip olduğunuzu belirtirseniz, size birçok ev sahibi bahçe bakım işlerini teslim edebilir.

Popüler yazı: Yorum yap para kazan

7. Bisiklet Kiralama

yazın iyi mi para kazanabilirim

Yaz diyince aklımıza derhal bisikletlerimiz geliyor. Hem evlatların hem de büyüklerin, bilhassa yazlık yerlerde en oldukça kullandıkları ulaşım aracı olan bisikletler niçin sizin kazanç kapınız olmasın ki? Gezinsel yerlerde yapılacak işler içinde yazın sıcağında serin serin bir ulaşım elde eden bisikletler size hem hobi hem de para kazandırabilir.

Kenarınızda bir miktar paranız var ise, uygun fiyatlı 3-4 bisiklet alıp, o bisikletleri kiraya verebilirsiniz. Sadece kenarınızda asla paranız yok bir tek bisikletiniz var ise, öteki arkadaşlarınızla bisikletlerinizi birleştirip, bisikletlerinizden kazanacağınız parayı aranızda bölüşebilirsiniz.

Hatta para kazandıkça filonuza yeni bisikletler bile ekleyebilirsiniz. Saatlik, günlük kiraya vererek saatte averaj 50 TL kazanabilirsiniz.

8. Tur Rehberliği Yapmak

Gezinsel yerlerde yapılacak işler

Ek iş arayanlar kadar öğrencilerin yapabileceği işler içinde olan bir öteki seçenek de tur rehberliği yapmak. Yazları yazlık bölgelere oldukça fazla gezgin akın ediyor. Yazlık bölgeleri keşfetmek isteyenlere anlatarak yapacağınız iyi bir tur rehberliği size ciddi anlamda para kazandırabilir. Gezinsel yerlerde yapılacak işler içim muhteşem bir seçenek!

Rehberlik yapmak için bulunduğunuz bölgedeki acentelere gidip bu işi yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. yazın para kazandıran işler için bolca kazançlı. Sadece yabancı dil haricinde sizde olması ihtiyaç duyulan bazı özellikler var:

  • Bunların başlangıcında seyahat yapacağınız bölgeleri iyi bilmeniz ya da iyi bir araştırma yapmış olmanız gerekiyor. Gezmeye gelen turistler, gezdiğiniz bölgeleri tüm detaylarıyla anlatmanızı isteyecekler.
  • Yabancı dilinizin iyi olması kadar konuşma stilinizin ve diksiyonunuzun da iyi olması, turistleri sıkmaması gerekiyor. İletişim kabiliyetiniz ne olursa olsun yüksek olmalı.
  • Bir mühim detay da güler yüzlü olmanız beklenir. Malum, suratı asık ve homurdanan bir rehberle kim dolaşmak ister ki?😂

9. Sanat içerikli Yönünüzü Konuşturun

Gezinsel yerlerde yapılacak işler

Yazın para kazandıran işler mi aramıştınız? Yazlık yerlerde iş fikirleri listemize yeni bir düşünce daha eklemek isterim. Sesiniz güzel olabilir, Kim bilir oldukça güze enstrüman çalıyor olabilirsiniz. Ya da oldukça iyi bir fotoğrafçı olabilirsiniz. O vakit ne duruyorsunuz? Bu özelliklerinizden biriyle yaz süresince para kazanabilir, yeteneklerinizle gelir elde edebilirsiniz. 😂
Zira azca ilkin saydıklarım, bilhassa yazları en oldukça gereksinim duyulan meslekler içinde içeriyor.

Olduğunuz yere gelen turistler, yaptıkları tatili ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekilmek isteyebilir. Gittiği mekanda yemeğini yerken arka fonda canlı bir müziğin eşlik etmesine kim hayır diyebilir ki? Üstelik bunun için kabiliyetinizin olması sizin için kafi olacak.

Günde bir tek birkaç saatinizi harcayarak, yazın para kazanmak mümkün. Ek olarak uyurken iyi mi para kazanılır? Bu probleminin yanıtını da eylemsiz para kazanma yazısında bulabileceksiniz.

10. Fazla Eşyalarınızı Satmak

yazın para kazanmak

Yazın para kazandıran işler listemizde bu maddeyi de eklemek istedim. Evinizde artık kullanmayacağınız kıyafetlerinizi, oyuncaklarınızı, ayakkabılarınızı ya da süs eşyalarınızı bir tezgah hazırlayarak pazarlayabilirsiniz. Bu sayede sizin işinize yaramayan eşyalarınızın evinizde yapmış olduğu fazlalıklardan kurtulur hem de bu durumdan para kazanmış olmuş olursunuz.

Yazları akşamları uzun yürüyüşler meydana getiren yazlıkçılar ya da gezmeye gelenler sizin tezgahınızı görmüş olduğu vakit ne olursa olsun standınıza uğrayıp uygun fiyatlara satacağınız ürünleri incelemek isteyecektir. Yazın iyi mi para kazanılır? Devam edelim.

11. Evinizi ya da Odanızı Kiraya Verin

yazın para kazanma yolları

Size bir başka sermayesiz para kazandıran iş fikrinden anlatmak isterim. Bu kısmı bir tek yazın para kazandıran işler içinde düşünmeyin. Kiraya verme işini dört mevsim yapabilirsiniz. Bilhassa yazlık yerlerde para kazandıran bu iş fikri birçoğunuzun hoşuna gidebilir.

Bilhassa yazlık yerlerde ya da yazlık bölgelere yakın bir eviniz var ise, evinizi kiraya verebilirsiniz. Hatta evinizde kullanmadığınız boş odanızı bile kiraya vermeniz mümkün.

Evinizi ya da evinizin bir odasını günlük, haftalık ya da aylık kiraya vermek isterseniz, sahibinden.com, AirBNB benzer biçimde resmi sitelere duyuru verebilirsiniz.

Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey. Kiraya vereceğiniz yerin fotoğraflarını çekip tanıtarak ilana vermek olacak. Üstelik buradan para kazanmanız için hiçbir efor sarf etmenize gerek olmayacak.

12. Cankurtaran Olmak

Cankurtaran olmak
Yazın Para Kazandıran İşler

Yazın Para Kazandıran İşler başlığına en oldukça uyan bir öteki seçenek de yazlık yerlerde, otellerde, sahilde en oldukça arananlardan biri de asla şüphesiz cankurtaranlar oluyor.

Denizde, havuzda yüzen insanların güvenliği için orada bulunan ve acil müdahale edilmesi ihtiyaç duyulan durumlarda ilk olarak koşan cankurtaranlar oluyor. Hem denizin tadını çıkarıyor, hem de yaz süresince para kazanıyor. Niçin onlardan biri de siz olmayasınız?

Sadece cankurtaran olmak için bazı eğitimler almanız gerekiyor. Zira bir çok yer cankurtaran belgesine haiz olmanızı isteyebiliyor. Lüzumlu eğitimleri ve sertifikanızı da aldıktan sonrasında yaz boyu cankurtaranlık yapabilirsiniz. Fakat belge istemeyen bölgeler de yok değil. Bunun için çalışmak istediğiniz bölgelere gidip şartları öğrenmeniz gerekir.

13. Takı Satmak

yazın para kazanma yolları talebe

Yazın ne satabilirim diye düşünenleri buraya alalım. Zira bu kısım sizi yakından ilgilendiriyor. Hem yaz tatilinde öğrencilerin yapabileceği işler içinde da içeriyor.

El alın terine güveniyorsanız, takılar yapmış olup onları tezgahınızda satarak para kazabilirsiniz. Tasarlayacağınız takıların özelliğine gore fiyatlarını arttırarak daha çok kar elde etmeniz mümkün.

Rengarenk yapacağınız takılar, hanımefendilerin bilhassa yazları olmazsa olmaz takıları olacak. Biliyorsunuz ki, son dönemde organik taşlar modası hız kesmeden artmaya devam ediyor. Siz de organik taşlardan kolyeler, bilezikler hatta küpeler yapabilirsiniz.

Bilhassa el emeği oluşuyla tezgahınızın önünden geçen müşteriler ne olursa olsun bir tane kendilerine almak isteyeceklerdir.

14. Dondurma Satışı Yapmak

Gezinsel yerlerde yapılacak işler

Yazın para kazanmanın yolları hakkında seçenekleri düşünürken bu seçeneği atlamak olmazdı öyleki değil mi? 😂 Yazın para kazandıracak işler içinde kim bilir en kıymetlisi olan ve kavurucu sıcaklarında buz benzer biçimde bir dondurma her insana ilaç benzer biçimde geliyor.

İster külahta ister bardakta olsun asla fark etmeksizin ev yapımı dondurma satan bir tezgah gördüğümüzde durup almadan geçtiğimiz oldukça ender.

Siz temiz ve hijyen kurallarına uyarak ev yapımı çeşit çeşit dondurma yaparak pazarlayabilirsiniz. Hem büyüklerin hem de evlatların hayır diyemeyeceği bu lezzet yardımıyla yaz süresince para kazanabilirsiniz. Ek olarak dondurma standınızı bir tek yazlık yerlerde değil, şehirlerde de açabilirsiniz.

15. Geçici Dövme İşi Yapmak

yazın iyi mi para kazanılır

Yazlık bölgelere giden hepimiz, geçici dövmelerin uzun senelerdir ne kadar revaçta bulunduğunu bilir. Kalıcı dövmenin daha steril bir ortamda olması gerektiği benzer biçimde daha riskli bulunduğunu düşünen birçok insan sahillerde boy gösterirken geçici dövmelerinin olmasını ister. Bunun için geçici dövme meydana getiren dükkanlara, tezgahlara giderek yüzlerce seçenek arasından seçim yaparlar.

Siz de yazlık beldelerde geçici dövme işine girebilirsiniz. Çiziminiz de iyiyse geçici dövmede aranan adlardan olmuş olursunuz. Sadece çiziminiz oldukça iyi değilse de üzülmeyin. Geçici dövmeler için çizim kalıplarını kullanarak müşterilerin isteklerini yerine getirebilirsiniz.

Maliyetini de dert etmeyin. Geçici dövme hint kınasıyla yapıldığı için maliyeti düşük fakat getirisi yüksek bir seçenek olacaktır.

16. Otellerde Dönemsel Olarak Çalışın

Güvence para kazandıran işler

Bu seçeneğin her ne kadar mevsimi olmadığı düşünülse de, yazlık beldelerde bulunan oteller dönemsel olarak çalışıyor. Kış döneminde kapatılan ya da çalışmaya ara veren oteller, yazın tekrardan müşterilerine kapılarını açıyor. Böylece müşteriler de tatilin tadını doya doya 3 ay süresince çıkarabiliyor.

Siz de dönemsel olarak açık olan otellerde çalışabilirsiniz. Lise öğrencilerinin yazın çalışabileceği işler içinde da içeriyor. Bunun için otellere özgeçmişinizi bırakmanız ya da resmi iş arama sitelerinde bulunan formu doldurmanız kafi olacak.

Otelin açık olduğu dönem süresince çalışabileceğiniz, yiyecek, sigorta hatta duracak yeriniz yoksa bunun için bir yer bile tesis ediyorlar.

Yazın para kazandıran işler içinde en oldukça tercih edebileceğiniz işlerden biri olarak göze çarpıyor.

17. Tercüme Yaparak Para Kazanmak

yazın iyi mi para kazanabilirim

Yazın para kazandıran işler içi devam edelim… Gene yazın kavurucu sıcaklarında evden para kazanmak isteyen sadece yabancı dili iyi olanlar için bu kısmı birazcık detaylandırmak isterim. Yabancı dil mevzusunda herhangi bir probleminiz yoksa bu iş tam size gore!

Birçok insan, webin nimetlerinden yararlanarak yaptırmaları ihtiyaç duyulan çevirileri, online tercüme sitelerinde yaptırıyorlar. Siz de bu işi yapmak isterseniz, Online tercüme sitelerine iş müracaat formu bırakabilirsiniz. Bu sayede gerek yazları, gerek kış aylarında bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Hatta bir işiniz varken bile aynı anda freelance tercüme yaparak para kazanmaya devam edebilirsiniz. Size bu mevzuda destek olacak birkaç siteyi sunmak isterim:

Yazın günlük ne iş yapabilirim diyorsanız bu sitelere başvuruda bulunarak tercüme ekibine katılabilir, bu sayede oturduğunuz yerden yabancı dilinizle para kazanabilirsiniz.

Ev hanımlarına para kazandıran işler için evde para kazanma yolları sıraladım!

18. Dönemsel Şoförlük Yapmak

yazın para kazandıran işler

Ehliyeti olan ve yazın para kazanmanın yollarını arayanlar için size yazın para kazandıracak bir iş fikrinden daha anlatmak isterim. Biliyorsunuz ki yaz akşamlarında dışarıya çıkıp ailemizle ya da arkadaşlarımızla bir araya gelmek en güzel aktivitelerimiz içinde içeriyor. Sevmiş olarak yaptığımız bu aktivitelerde kimi zaman bir araca gerekseme duyabiliyoruz.

Tam da bu aşamada siz devreye giriyorsunuz. Ehliyetiniz hatta aracınız var ise sizi ve aracınızı kiralayabilmeleri yardımıyla para kazanabilirsiniz. Cep harçlığı ya da ek gelir için yapın asla fark etmez. Bir otomobiliniz yoksa civardaki taksi duraklarıyla görüşün.

Sizi işe almalarını isteyin ve direksiyonunuzun ne derecede olduğundan bahsedin. Yaz döneminde para kazanmanın yolları saymakla bitmez.

SONUÇ:

Sizlere bu yazımda yazın para kazandıran işler ile ilgili seçenekleri tüm ayrıntılarıyla sundum. Size en uygun olanı seçebilir, yazları dinlence yaparken kolaylıkla birkaç saatinizi ayırarak para kazanabilirsiniz.

Sadece siz bir tek para kazandıran işleri değil öteki seçeneklere de göz atmak isterseniz, Finansko sitemizde bulunan iş fikirleri ile ilgili yazılarımıza da göz atabilirsiniz.
Site Adresi:

Bir cevap yazın