Yeşil Iktisat
Yetmişlerin başlangıcında “Büyümenin Sınırları” raporu gösterildi. Rapor kolay bir soruya yanıt arıyordu: Gelişme ya da kalkınma daha ne kadar sürdürülebilir?

Pdf kitap indir

Raporun bu kolay fakat mühim soruya verdiği cevaplar, geride kalan 40 yılda birer kehanet şeklinde gerçekleşmeye başladı. Sadece görmeyen gözlere, duymayan kulaklara bu kehanetler hala ulaşamıyor. Her neyse ki kendini yarınlardan görevli tutan insanoğlu hâlâ var!

Yeşil iktisat, bir ekolojik sıçrama öngörüyor. Dünyanın biyolojik kapasitesi, insanların gelişme arzularını karşılamıyor. Bugün her insan gelişmiş Batı ülkeleri kadar tüketseydi 3 dünyaya daha ihtiyacımız olurdu. Bu tüketim toplumu hala sürdürülebilir mi?

Sorular bitmiyor: Yeşil iktisat bir çıkış yolu mu? Yoksa yeni bir ütopya mı? Kapitalizmi yeşile boyamak mı? Yoksa kapitalizmden çıkış için ihtiyaç duyulan ekonomik dönüşümün başlangıcı mı? İhtiyaçlarımızın ne kadarı gerçek? Mutluluk ekonomisi mümkün mü?
Elinizdeki derleme bu soruların cevaplarını ararken Türkiye’de alanında piyasaya çıkan ilk kitaplardan biri olma hususi durumunu taşıyor. Kitap teoriyi, somut siyaset önerileriyle birleştiriyor.
İTÜ’de öğretim üyesi olan iktisatçı Ahmet Atıl Aşıcı’nın ve yeşil fikir alanında önde gelen düşünürlerden biri sayılan Fransız iktisatçı Alain Lipietz’in yazıları yeşil iktisat ve yeşil yeni düzenin kuramsal ve tarihsel arka planını ele alırken, Avrupa Yeşilleri’nin yeşil iktisat üstüne hazırladığı yazılar somut, uygulanabilir ve reformcu politik önerilerin ihtiva ettiği olanakları gösteriyor.

pdf indirme butonu


Yeşil Iktisat pdf indir

Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz muhteşem bir kitap. Diğeri eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitap özetlerine bakabilirsiniz. Yeşil Iktisat pdf indir Kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!


Yeşil Iktisat pdf indir
Kitabının yazarı kimdir?

Yeşil Iktisat pdf indir
Kitabını kim yazmıştır?


Yeşil Iktisat pdf indir
Kitabının yayınevi neresi?


Yeşil Iktisat pdf indir
Kitabı ne vakit yazıldı?
Site Adresi:

Bir cevap yazın